Таблетки від глистів для собак

Розповідати бувалому заводчику, якими бувають таблетки від глистів для собак, справа марна. Однак якщо у вашому будинку вперше оселився цуценя і ви тільки починаєте переживати щасливі моменти погризених підборів і калюж в коридорі, невеликий огляд стане вельми до речі.

Алгоритм правильних дій

Закони природи такі, що кожна жива істота в більшій чи меншій мірі є паразитом. Однак найбільше в цій справі досягли успіху відомі гельмінти. Ці майстри паразитування на сьогоднішній день оселилися в організмі чверті населення нашої планети. А ось скільки постраждало собак, достовірно невідомо, але дослідники вважають, що кожна третя тварина є переносником зарази.

Виходячи з цього, можна припустити, що обзавестися чистим і здоровим псом практично неможливо. Тому виникає цілком закономірне питання: як вилікувати тварину від глистів? Алгоритм дій повинен ґрунтуватися на наступних принципах і правилах:

 • Активне розмноження і переселення гельмінтів в тіло нового господаря припадає на лютий-березень. Саме в цей період профілактичні заходи по знезараженню тварин будуть найефективнішими.
 • Цуценятам віком до 6 тижнів давати будь-які ліки протипоказано. За правилами, заводчик повинен провести всі необхідні процедури до зачаття, тоді шанси зараження новонароджених мінімальні.
 • Таблетки від глистів для собак в обов’язковому порядку необхідно давати перед щепленням. Краще всього це зробити за 10 днів до призначеної лікарем дати ревакцинації.
 • Рятувати домашнього вихованця від паразитів можна тільки в тому випадку, якщо він абсолютно здоровий, інакше хвороба може ускладнитися.
 • Особливо чутливим породам собак і тварин, схильним до виникнення алергічних реакцій, засіб проти глистів підбираються тільки лікарем. Ветеринар зможе вибрати оптимальний для вихованця препарат і призначить щадні дози. Однак проходити щорічну дегельмінтизацію доведеться в будь-якому випадку.

Важливо пам’ятати, що давати препарати проти глистів необхідно одночасно всім тваринам, які проживають на одній території. Якщо ваш пес виглядає абсолютно здоровим, добре харчується і регулярно додає у вазі, то профілактику треба проводити раз в півріччя. Більш частий прийом ліків може порушити роботу печінки і нирок домашнього улюбленця.

Огляд популярних препаратів

Глистогінні засоби для собак за принципом дії і активним компонентам дуже схожі між собою. Мабуть, єдина відмінність полягає в віці тварини. Наприклад, для цуценят були розроблені більш щадні лікарські засоби.

Розглянемо ліки, які особливо яскраво виділяються на тлі величезного потоку фармацевтичних ветеринарних препаратів.

«Каніквантел плюс»

Це німецьке засіб широкого спектру дії для дегельмінтизації дорослих собак і котів. Ідеальне співвідношення двох активних компонентів забезпечує м’яку дію на організм тварини. При дотриманні рекомендованої дози побічних ефектів від прийому драже не спостерігається.

З мінусів препарату можна відзначити наступні:

 • для дрібних порід собак дуже складно розрахувати норму;
 • не рекомендується засіб давати тваринам, схильним до алергії;
 • препарат не матиме належного ефекту при першій «глистогонке», а також в запущених стадіях розвитку захворювання.

Таблетки можна розбавляти кормом і людською їжею. При гострому зараженні глистами необхідний повторний прийом препарату через два тижні.

«Дронтал плюс»

Хороший терапевтичний засіб за цілком прийнятною ціною з приємним м’ясним запахом. Ідеально підходить навіть для лікування глистів у запущених стадіях. З мінусів можна виділити тільки такі:

 • тверду оболонку, з-за чого таблетку проблемно розчинити у воді або на кормі для тварин;
 • у неблагополучних аптеках можна легко нарватися на підробку.

«MilbeMax»

Випускається у формі невеликих таблеточек в твердій оболонці без запаху. Ліки підходить як для лікування, так і для профілактики цуценят, а також собак дрібних порід. Таблетки дозуються у відповідності з вагою вихованця з розрахунку 1 пігулка на 5-25 кг. При дотриманні інструкції препарат негативних наслідків не викликає. З мінусів можна відзначити хіба що вузьку спрямованість, тобто засіб не допоможе при активному розмноженні гельмінтів.

«Празител»

Універсальний засіб для лікування і профілактики глистів у собак і кішок. Для дорослих вихованців препарат можна купити у формі таблеток, цуценятам ж рекомендується додавати в їжу солодкий сироп. Згідно інструкції, побічні ефекти мінімальні і виникають лише при порушенні рекомендованої дози. Дегельмінтизацію таблетками «Празител» проводять за стандартним графіком, а для вуличних собак процедуру повторюють через 10-14 днів.

Як згодувати Кульці пігулку і інші особливості операції «И»

Правильно підібрати препарат для проведення операції «антиглисты» — це лише половина справи, впоратися з якою не так вже й складно. Більше проблем і питань виникне, коли недбайливий вихованець збунтується і відмовиться від такого способу лікування. Що робити і як дати собаці таблетку від глистів?

Є кілька варіантів:

 • потовкти необхідну дозу в ступці до стану порошку і підмісити в молочні продукти або ранкову кашу;
 • напхати ліками апетитний шматочок докторської ковбаски;
 • ввести пігулку примусово під корінь язика собаки або у вигляді ін’єкції;
 • ввести розчин шприцом без голки перорально.

Найчастіше всі ліки нового покоління не вимагають попереднього дотримання домашнім улюбленцем голодної дієти або прийому спеціальних проносних препаратів. Проте деякі особливості у процедури все-таки є:

 • Коли ви даєте таблетку від глистів собаці вперше, заздалегідь купіть в аптеці абсорбент і фізрозчин на випадок, якщо у тварини виникнуть непередбачені побічні реакції та алергія.
 • Ефективніше проводити глистование вранці, коли шлунок пса ще порожній, навіть якщо в інструкції точний час прийому не зазначено.
 • Дозування на упаковці обов’язкова для виконання, змінити параметри прийому може лише ветеринар виходячи з анамнезу тварини, її віку і ваги.
 • Після прийому ліків протягом 6-8 годин собака обов’язково повинна повністю спорожнити кишечник. Якщо природним шляхом це не вдається, вам як власникові необхідно зробити собаці клізму або дати проносне.
 • Цуценятам віком до 6 тижнів перед прийомом таблетки необхідно обов’язково дати абсорбент (активоване вугілля або його аналоги). Це потрібно для того, щоб пом’якшити вплив активних речовин на шлунково-кишковий тракт, печінку і нирки тварини.

Процедура глистования повинна ввійти у звичку і проводитися з завидною регулярністю як мінімум раз в півріччя. Тільки так можна гарантувати хороше самопочуття і міцне здоров’я своєму вихованцеві. А оскільки гельмінти від собаки легко переселяються в організм людини, додатково до всього ви ще й убезпечите себе від зараження.

Залишити коментар