Схема масажних ліній обличчя навколо очей, зони декольте

Догляд за шкірою особи – головна процедура для збереження молодості і свіжості. Використання крему, стимуляція шкіри – повинно здійснюватися за всіма правилами, за основними масажними лініями, з урахуванням біоритмів організму.

У чому користь масажних ліній особи?

Для максимального вивільнення корисних властивостей косметичних засобів необхідно дотримувати техніку їх нанесення по масажних лініях обличчя та зони декольте.

Точки і лінії – визначаються за найменшого розтягування шкіри, і виконувати всі процедури необхідно відповідно до їх напрямку.

Лімфатичні судини і волокна колагену шкіри проходять паралельно цим лініям. Поперечні рухи, тобто неправильне нанесення крему, самомасаж, сприятиме руйнуванню волокон колагену – передчасне старіння, в’ялість шкіри, втрата натурального блиску.

Крем необхідно наносити на обличчя і зону декольте не тільки за спеціальними лініями, але і в певний час, враховуючи біоритми шкіри, коли вона краще всього готова до косметичних процедур.

Вранці, з 4 – 7 годин ранку, шкіра краще всього сприйнятлива до легким, зволожуючих кремів, з великим вмістом води, вітамінів і мінералів. З 8 – 10 годин підійде денний крем із захисною спрямованістю, в цей час краще всього вбираються всі речовини. В обідній час рекомендовано використовувати матуючі крему, т. к. сальні залози на піку активності.

Після обіду, зморшки на обличчі стають більш помітними, тому рекомендовані гігієнічні процедури і протирання тонізуючим лосьйоном. Жінки повинні пам’ятати, що з 3 до 6 годин вечора, шкіра несприйнятлива до процедурам, вона просто не здатна вбирати косметику.

Після цього часу, сприйнятливість шкіри збільшується, і вона більш активно починає поглинати кисень. Після 11 години вечора, буде корисно використовувати поживні нічні крему.

Схема масажу по лініях особи

Насамперед, масаж починається з правильної постави, переконатися в цьому просто. Досить сісти перед дзеркалом – з прямою спиною і розправленими плечима, вивчити обличчя, а після зсутулиться. По мірі зміни постави змінюється і особа, далеко не в кращу сторону.

Під час процедури масажу дихання повинно бути ритмічним і спокійним, кисті рук розслаблені. Для якнайшвидшого досягнення видимих результатів, гімнастика/масаж повинна виконуватися щоденно протягом 3 – 6 тижнів. Після того, як м’язи обличчя і шкіра прийдуть в тонус, повторювати вправи можна буде лише пару раз на тиждень.

Масаж здійснюється по основних лініях:

 • середина чола – завитки вушних раковин;
 • навколо очей є два масажні лінії: від внутрішнього краю ока до зовнішнього, по лінії брів, яка співпадає з краєм очниці, і від зовнішнього краю ока до внутрішнього, по нижній межі очниці. важливо дотримуватися послідовності;
 • крило носа – завитки вушних раковин;
 • куточки рота – козелки вуха;
 • в зоні декольте масажна лінія проходить від кута нижньої щелепи, через середину ключиці і сходиться на середині грудини.

Методика виконання

Головне, щоб кисті рук при нанесенні крему або будь-якого косметичного засобу, були максимально розслаблені, дотику з особою повинні бути м’якими і ніжними. Розтирати обличчя категорично заборонено!

Спочатку, крем наноситься по основних масажних точках:

 • повіки: нижнє та верхнє;
 • лоб: середина;
 • середина підборіддя;
 • крила носа, ділянка куточків губ;
 • передня поверхня шиї.

Починати масаж потрібно з області очей, від крил носа до скроні через верхню повіку безіменним пальцем (вони найслабші) рівномірно розподіляється крем, при цьому необхідно стежити за тим, щоб шкіра навколо очей залишалася нерухомою.

На лобі крем розподіляється в напрямку від центру до скронь, самі лінії розподілу повинні бути плавними і кілька повторювати лінію брів. Головне, не розтягувати шкіру чола, а руки міняти поперемінно. Не можна тягнути шкіру лоба відразу двома руками.

Від середини підборіддя, легкими торканнями, крем розподіляється в напрямку мочок вух. По щоках, від крил носа до скроні і від куточків рота до середини вуха.

Більша частина кремів для обличчя може бути використана і для догляду за шкірою шиї і декольте. Передня поверхня шиї масажується знизу-вгору, але область щитовидної залози необхідно обходити стороною.

Задня сторона шиї масажується в зворотному напрямку.

Фахівці рекомендують виконувати масаж шиї наступним чином:

 • поворот голови в праву сторону;
 • правою долонею знизу-вгору, круговими рухами починають масаж лівого боку шиї;
 • рухи повинні направлятися до бічної сторони;
 • повернувши голову в іншу сторону, за аналогією виконується масаж правої сторони шиї.

Масаж шиї, спільно з косметичними процедурами, дозволить зміцнити м’язи і усунути в’ялість і відновити колишню пружність.

Після нанесення крему, на точки особи можна впливати трьома основними масажними рухами:

 • покалачивание кінчиками пальців;
 • поплескування з натиском подушечками пальців;
 • вібраційні руху.

У перший раз, буде складно зорієнтуватися, всі лінії можна намалювати на обличчі олівцем, який легко змиється. Поступово, схема запам’ятатися, і виконувати масаж буде легко.

А чи завжди корисний масаж?

Незважаючи на величезну користь самомасажу, деяким жінкам він все ж протипоказаний. У число протипоказань належить схильність до розширення судин, запальні процеси шкіри, сонячні опіки, вугровий висип і гнійні точкові запалення.

Існує надто великий ризик формування ускладнень і розносу інфекції. Особа має багату мережу кровообігу і лімфотоку, що забезпечує швидке поширення інфекції.

Якщо щодня виконувати масаж протягом 10 – 15 хвилин, то через пару місяців можна побачити помітні поліпшення: дрібні зморшки розгладжуються, м’язи обличчя зміцнюються, підвищується тонус шкіри. Навіть виконуючи кілька процедур на тиждень, шкіра обличчя буде світитися здоров’ям!

Залишити коментар