Свіжі та солоні огірки і помідори при годуванні грудьми

Лікарі рекомендують включати годуючим мамам сезонні овочі, які ростуть в тому кліматичному поясі, де вони проживають. А потім виявляється, що багато продуктів дозволити собі можна в такій незначній кількості, що і пробувати нічого – тільки раздразнишь себе.

Чи відноситься дана обережність до поширених овочів європейської та південній частині СНД помідорах і огірках, чи можна годуючим мамам?

Корисні властивості овочів – помідорів і огірків

Огірки вирощували ще з часів Гіппократа і тоді вже їх почали використовувати з метою омолодження – внутрішньо і зовні.

Цей овоч містить багато корисних речовин:

  • вітаміни – А, Е, С, комплекс;
  • мікроелементи – калій, кальцій, фосфор, марганець, мідь та інші, але в менших кількостях.

Вони легко засвоюються завдяки воді, з якої овоч складається на 90 %.

Зелений колір свідчить про те, що при вживанні продукту ризик виникнення алергічної реакції мінімальний. Залежно від терміну зберігання огірки змінюють свої властивості.

У молодих більше води, і вони забезпечують сечогінний ефект, у зрілих, полежавших, накопичується клітковина і пектин – вони корисні для людей, що страждають запорами.

Невелику калорійність мають і томати – так і мінеральний склад їх аналогічний огірків. Основна відмінність складових – органічні кислоти – лимонна і яблучна, багато рутина і каротину, трохи більше вітаміну С, ніж у зеленому овоче. Завдяки вмісту мікроелементів: калію, фосфору, заліза, вітаміну Р, їх радять вводити в раціон при порушеннях обмінних процесів, хворобах нирок і суглобів, захворювань судин і серця.

Так чому потрібно з обережністю вживати такі корисні продукти при годуванні грудьми? У чому їхня небезпека для кишечника дитини?

Нюанси грудного вигодовування

Чому перед тим як ввести в раціон той чи інший вид продуктів, годуючі мами запитують, чи можна це? Свіжі огірки, помідори, інші овочі, чим вони можуть нашкодити дитині і яким чином?

Травний тракт новонародженого остаточно формується тільки до 3 років – він повністю заселяється корисної флорою. Адаптуватися до дорослим продуктів немовляті виходить не раніше півроку. На ранніх етапах розвитку кожен новий продукт у раціоні матері, який є «сировиною» для вироблення грудного молока, впливає на недозрілий травний тракт.

Будь-які сирі овочі, до яких відносяться огірки, роблять те ж вплив на дитину, що й на його маму, тільки більш виражене. Свіжі огірки мають сечогінний ефект – значить, сечовиділення грудного малюка збільшиться, а це загрожує зміною водно-електролітного балансу. Трохи полежавши, овочі накопичують підвищену кількість клітковини, пектину та цукрів – у новонародженого прискорюється метаболізм і в кишечнику починає скупчуватися гази.

Частота кольок – фізіологічних нездужань, які досить часто виникають у новонароджених дітей і не потребують лікування, але доставляють фізичні страждання – підвищується.

Томати таких порушень не провокують. Останнім часом їх дозволено вводити в дієту тим, хто має в анамнезі проблеми з травленням і судинами, і з невеликою кількістю в раціоні кишечник малюка цілком впорався б, якби не речовини, що надають помідорів специфічну забарвлення. Яскравим забарвленням томати зобов’язані каротину і лікопіну – це сполуки, які підвищують ризик виникнення алергічних реакцій.

Можна годуючій мамі свіжі овочі, визначається лише експериментально. В раціон в невеликих кількостях вводять нові продукти – буквально шматочок добу чекають, яка реакція буде у малюка. Все нормально – меню може бути продукт даного виду.

З ранку і в денний час годуюча жінка може дозволити собі 2-3 середніх огірка. Помідорчик ж можна з’їсти один, але маленький. Кислоти і лікопід з каротином роблять цей овоч небажаним в раціоні годуючої матері.

Домашні заготовки

Можна годуючій мамі солоні або мариновані огірки, якщо дуже хочеться?

Солоні овочі не тільки зберігають у своєму складі всі корисні речовини, які містяться у свіжих, але і завдяки біфідум грибкам набувають нові. Крім магнію, кальцію і калію, фосфору та йоду, вітамінного комплексу, до них додається молочна кислота, нормализующая травні процеси. В соліннях більше корисної клітковини і біологічно активних бактерій, що усувають коліти та метеоризм.

Обережність слід проявляти із-за підвищеного вмісту солі, яка застосовується для консервації.

Вона сприяє затримці рідини в організмі та усуває сечогінний ефект. Саме тому їх кількість в раціоні слід обмежувати.

Вироблення молока при порушенні водно-електролітного балансу зменшується і може повністю загальмуватися – дитина залишиться голодним. Грудне молоко на 87% складається з води і при її недоліку його якість погіршується.

Обивателі вважають, що при введенні солоних огірків в раціон, молоко стає густішим. Це невірно – його стає менше, і немовлята не наїдаються. Якщо матуся без домашніх заготовок не уявляє своє існування, то їй слід скорегувати раціон.

Розширювати харчовий режим, збільшуючи кількість рідини – марно. Сіль все одно зв’яже воду. Єдиний варіант нормалізувати обмінні процеси, зменшити кількість солі в інших стравах. В цьому випадку, і матуся отримає можливість поласувати якими соліннями, і дитина не постраждає.

Можна їсти мамі, що годує мариновані огірки?

Маринад для заготовок обов’язково містить оцет або лимонну кислоту і підвищену кількість перцю. Овочі піддають термічній обробці, в процесі якої вони втрачають частину корисних мікроелементів та вітамінів. Смак маринованих огірочків може здатися набагато приємніше, ніж солоних, але користі від них організму ніякої.

Зате за рахунок включення оцту або лимонної кислоти підвищується несприятливий вплив на організм немовляти, збільшується ризик виникнення алергічної реакції, посилюється газоутворення.

Під час лактації мариновані огірки в раціон не рекомендують включати раніше, ніж не виповниться 3-4 місяці, або утриматися від них до півроку. Розсіл, що залишився від солінь, вважається корисним продуктом – він насичений калієм, ферментативними елементами, ефірними маслами трав, що використовуються при приготуванні. Можна дозволити випити кілька ковтків для підвищення апетиту – годувальниці дуже не вистачає смакових відчуттів. Маринад з оцтом вживати в їжу категорично не можна – його слід виливати без жалю.

Меню при лактації

Складання денного меню для годуючої мами – відповідальне завдання. На цьому етапі підвищуються вимоги до продуктового набору – їжа повинна поповнювати організм матері корисними речовинами, сприяти виробленню грудного молока і нормалізувати травлення у немовляти. Крім того, водно-електролітний баланс в материнському організмі повинен зберігатися незмінним.

Якщо ці вимоги порушуються, можуть виникати:

  • лактокриз – тимчасове оборотне зменшення вироблюваного молока;
  • гепергалактия – підвищене виділення молока, властивості якого погіршуються;
  • гіпогалактія – недостатнє вироблення молока.

Гострі та солоні страви пов’язують рідина, і може з’явитися агалактія – в цьому стані вироблення молока повністю блокується.

Годуюча мама повинна стежити за своїм раціоном і уникати продуктів, що є алергенами або викликають неприємну симптоматику у немовляти.

Залишити коментар