Свічки при запаленні придатків – які препарати вибрати?

Репродуктивна система і статеві органи кожної жінки дуже вразливі для різноманітних інфекцій. Дуже часто в них розвивається запальний процес, який завжди вимагає ґрунтовного комплексного лікування під наглядом лікаря.

Ігнорувати симптоми запалення ні в якому разі не можна, адже воно не тільки серйозно погіршує якість життя представниці прекрасної статі, але і здатне привести до дуже тяжких наслідків і, зокрема, безпліддя.

Сьогодні в кожній аптеці можна придбати величезну кількість різноманітних лікарських препаратів з протизапальною дією, що призначені, зокрема, для жіночого здоров’я.

При запаленні придатків найбільш часто застосовують свічки, адже вони дозволяють добитися бажаного результату максимально швидко і при цьому не завдають відчутної шкоди іншим внутрішнім органам.

Які свічки застосовуються в гінекології?

Всі свічки, або супозиторії, які використовуються для лікування гінекологічних захворювань, поділяються на дві категорії:

 • вагінальні;
 • ректальні.

В залежності від інгредієнтів, що входять до складу подібних ліків, вони можуть надавати наступну дію:

 • протизапальний;
 • знеболювальне;
 • антибактеріальне;
 • протигрибковий;
 • загоює;
 • імуномодулююча;
 • жарознижувальний;
 • протимікробну.

Крім того, більшість сучасних лікарських препаратів володіє комбінованим дією за рахунок розширеного складу і володіє безліччю корисних властивостей, які можуть сприятливо позначитися на стан репродуктивної системи і стан жіночого організму в цілому.

Протипоказання до застосування свічок при запаленні придатків

Будь-які лікарські препарати, в тому числі і ті, які випускаються у формі ректальних або вагінальних супозиторіїв, застосовуються для лікування різних захворювань жіночої статевої сфери. Запалення придатків є одним з найпоширеніших показань для їх призначення, адже саме вони максимально швидко позбавляють дівчат від неприємних симптомів і значно покращують якість життя.

Тим не менш, далеко не всім жінкам при запаленні придатків показано лікування свічками.

Зокрема, кожна представниця прекрасної статі може мати індивідуальної непереносимість одного з компонентів лікарського засобу, внаслідок чого воно може стати причиною важкої алергічної реакції.

Крім того, вагінальні супозиторії протипоказані до застосування при наявності у жінки кісти яєчника, ерозії шийки матки, ушкоджень слизової оболонки або інших захворювань статевої системи. Ректальні свічки, в свою чергу, можна використовувати при наявності геморою, а також тріщин або ерозії прямої кишки.

Які вагінальні свічки частіше інших використовуються при запаленні придатків?

Серед вагінальних свічок, які застосовуються для лікування запалення придатків, найбільше поширення отримали наступні препарати:

 • «Тержинан». Надає ефективну протизапальну та протимікробну дію і дуже швидко позбавляє від збудників різних інфекційних захворювань. На жаль, при використанні цього лікарського засобу нерідко проявляються неприємні побічні ефекти, які згубно впливають на мікрофлору піхви;
 • «Поліжінакс» – ще один дієвий ліки, що надає противірусну, бактерицидну і протигрибкову дію. Також можуть відзначатися тяжкі побічні ефекти, особливо у разі тривалого застосування;
 • «Пімафуцин» – дуже ефективний і малотоксичний препарат, який добре допомагає зняти запалення, викликане грибковим ураженням, наприклад, при молочниці. Практично ніколи не викликає алергічних реакцій і може використовуватися навіть у майбутніх і годуючих мам;
 • «Гексикон» – використовуються не тільки для боротьби з інфекційними захворюваннями придатків, що передаються статевим шляхом, але і в цілях їх екстреної профілактики відразу ж після сексу з неперевіреними партнером. Не мають протипоказань до застосування у вагітних жінок;
 • «Травоген» – медичний препарат широкого дії, який досить ефективно справляється з грибковими ураженнями та інфекціями змішаного характеру;
 • «Кліон-Д» – відмінний засіб, не надає впливу на мікрофлору піхви. Дуже швидко позбавляє від неприємних симптомів і допомагає в переважній більшості випадків;
 • «Бетадин» – свічки з протизапальною дією від запалення придатків, активним компонентом яких є йод. Також застосовуються в цілях профілактики розвитку інфекційних процесів перед хірургічним втручанням і безпосередньо після нього;
 • «Ливарол» і «Кетоконазол» – досить ефективні супозиторії, що допомагають при грибкових ураженнях. Можуть чинити вплив на мікрофлору, але в той же час ставляться до неї досить дбайливо;
 • «Моваліс» – нестероїдний протизапальний препарат, додатково володіє анестетическим та жарознижувальну дію.

Застосування ректальних свічок для лікування запалення придатків

Для досягнення максимально швидкого ефекту для лікування запальних захворювань придатків застосовується активна речовина індометацин, яке входить до складу великої кількості нестероїдних протизапальних супозиторіїв. Свічки з індометацином дуже добре допомагають при лікуванні хвороб придатків, ефективно знімаючи запалення, знижуючи температуру та притуплює больові відчуття.

Аналогічною дією володіє і диклофенак, однак, це речовина у більшості випадків спричиняє тяжкі побічні ефекти, тому використовується значно рідше. Оскільки будь-які препарати через кишечник всмоктуються набагато швидше, лікування ректальними свічками дозволяє досягти максимально швидкого одужання і позбавлення від неприємних симптомів.

У той же час всі подібні лікарські засоби можуть несприятливо впливати на стан травної системи, тому їх не слід приймати без призначення лікаря.

В тому числі щоб нейтралізувати побічна дія ректальних свічок з протизапальною дією, рекомендується пити якомога більше молока, а також спеціальні лікарські препарати, призначені для відновлення мікрофлори кишечника і піхви.

Крім того, під час застосування будь-яких супозиторіїв, як ректальних, так і вагінальних, необхідно дуже уважно стежити за станом свого здоров’я і про всіх змінах самопочуття при лікуванні свічками запалення придатків негайно повідомити лікаря.

Не варто ставитися до таких медикаментів легковажно, адже їх дія спрямована на лікування серйозних захворювань і може спровокувати важкі наслідки для жіночого організму.

Залишити коментар