Свічки індометацин в гінекології

Супозиторії – одна з найпоширеніших груп лікарських засобів для лікування гінекологічних захворювань. В першу чергу це обумовлено тим, що тільки через них при ряді проблем можна доставити активні речовини безпосередньо в кінцеву точку, минаючи травну систему. Це робить ліки безпечніше й ефективніше.

Серед таких медикаментів гінекологи виділяють свічки Індометацин. Куди вставляти, навіщо потрібні і як працюють – основні питання, що хвилюють жінок і вимагають найбільш докладних відповідей.

Свічки Індометацин: загальна інформація

Даний медикамент є представником групи НПЗЗ – нестероїдних протизапальних засобів і працює за рахунок однойменно активної речовини.

Індометацин являє собою похідну індолілоцтової кислоти, яка, блокуючи синтез простагландинів, допомагає домогтися зняття больового синдрому або зниження ступеня його вираженості, а також усунення спека і зупинки запального процесу, або полегшення його перебігу. Основний плюс Індометацину полягає у мінімальній кількості побічних ефектів, особливо якщо мова йде про супозиторіях, тобто про ректальному використанні препарату.

 • Дозування активної речовини на 1 свічку складає 50, 100 або 150 мг.

Серед головних властивостей індометацину – здатність знімати суглобові болі, проте в гінекології свічки застосовують Індометацин з іншою метою. Це може бути:

 • усунення запального процесу при захворюваннях статевих органів;
 • лікування доброякісних утворень в матці/яєчниках (переважно кіст і фибролемийомы);
 • зниження інтенсивності больового синдрому при міомі матки, ендометріозі;
 • ендаумент менструального циклу (при хворобливості);
 • виключення появи спайок після операції;
 • лікування циститу;
 • зниження ймовірності переривання вагітності (термін від 16 до 32 тижня);
 • полегшення стану при простатиті (у чоловіків).

Незважаючи на загальний позитивний відгук щодо даного препарату, він може спровокувати появу побічних реакцій, серед яких дуже рідко спостерігаються нудота, блювання та ушкодження слизової оболонки ШКТ, значно частіше – аритмія, задишка, шкірні алергічні реакції, головний біль, депресивні стану, тривожність, набряк Квінке. Переважно все це зазначається у пацієнтів, які перевищували встановлену дозу препарату.

Свічки Індометацин в гінекології: інструкція по застосуванню

Перш ніж розбиратися з дозуванням для кожного конкретного випадку, потрібно ознайомитися з переліком протипоказань до використання цих супозиторіїв.

Серед них окрім підвищеної чутливості до активних компонентів фахівці називають:

 • гастрит, коліт і виразкові ураження слизової шлунково-кишкового тракту;
 • порушення функціонування нирок/печінки;
 • кровотечі в прямій кишці і запальні процеси в ній;
 • бронхіальна астма;
 • епілепсія;
 • гемофілія;
 • грудне вигодовування;
 • пізній термін вагітності (з 32-го тижня).

Використовують свічки Індометацин в гінекології ректально, тобто вводять у пряму кишку. Перед цим лікарі рекомендують повністю спорожнити кишечник, а для надійності зробити клізму на 1-1,5 л води. Введення здійснюється до 2-х разів на добу, якщо терапія проводиться курсом – вранці і ввечері, або з інтервалом близько 8-10 год між ними.

 

Подібна схема дозволяє тримати концентрацію індометацину в крові приблизно на однаковому рівні протягом усього періоду лікування.

 • Дитяча доза Індометацину – 50 мг, доросла – 100/150 мг. Можливе зменшення через розлом свічки.
 • Можливо вагінальне введення Індометацину, перед яким дану область потрібно ретельно підмити. Свічка вводиться максимально глибоко, в положенні лежачи, щоб знизити ймовірність її зворотного виходу.

Також потрібно відзначити, що ці суппозитирии не використовують одночасно з ліками на основі ацетилсаліцилової кислоти та парацетамолом. Небажано комбінувати їх з діуретиками, які зведуть нанівець усю терапію.

Свічки Індометацин: відгуки

Більшою мірою коментарі в адресу цих супозиторіїв позитивні, хоч і споживачі відзначають дуже великий перелік протипоказань і побічних ефектів, які сильно насторожують.

Тим не менше, ступінь ефективності препарату оцінюється високо.

 • Ірина: Ці свічки мені порадила гінеколог, коли я в черговий раз поскаржився на занадто болючі місячні. Введення, звичайно, приємних відчуттів не доставляє, пече досить сильно (як зігріваючою маззю там помазати), але больовий синдром дійсно знімає. Головне, ввести глибше – там палить менше. Плюс, мене чомусь сильно після цього в сон хилить, тому використовують Індометацин на ніч.
 • Алла: Індометацин мене просто врятував, коли по дурості я заробила запалення придатків. Болі були такі, що просто хотілося все там вирізати – раптом легше стане. Засіб недороге, використала без консультації з лікарем. Список побічних реакцій лякав, але стан був дуже важкий, щоб побоюватися нудоти або тахікардії. Ставила свічки перед сном, особливого дискомфорту, крім легкого печіння, не відчувала. Стан стабілізувався дуже швидко!

Свічки Індометацин в гінекології застосовуються переважно як анальгетик при больовому синдромі, пов’язаному з менструальним циклом, ендометріоз маткової міомою, а також як протизапальний засіб при захворюваннях статевих органів. Проявляють вони себе вкрай позитивно, однак з-за довгого переліку побічних ефектів перед початком терапії рекомендується порадитися з лікарем.

Залишити коментар