Свічки генферон: від чого вони допомагають?

Дізнавшись після походу в аптеку вартість деяких прописаних ліків, іноді можна знову звертатися до спеціаліста – кардіолога або психолога – все залежить від здоров’я і суми. Однак є препарати, які дозволяють економити, так як містять відразу кілька діючих речовин, наприклад, свічки Генферон». Від чого вони здатні нас рятувати?

Потрійний удар по недузі

Супозиторії Генферон призначаються для лікування урогенітальних захворювань, викликаних вірусами, грибками і бактеріями. Таке ліки прописується при:

 • токсоплазмозі;
 • хламідіозі;
 • мікоплазми;
 • будь-які різновиди герпесу;
 • кандидозі піхви;
 • трихомоніазі;
 • ерозії шийки матки;
 • цервіциті;
 • аднекситі;
 • ослаблених захисних силах організму.

Препарат досить часто призначається саме в якості імуностимулятора, особливо дітям.

Свічки вводять в анус або в піхву 1-2 рази в залежності від характеру захворювання і віку пацієнта. Але перш ніж зупинитися на нюансах прийому, давайте розберемося, на чому заснована дія препарату. Генферон — це комбінація трьох компонентів:

 • інтерферону (допомагає крові виробляти власний імунітет, а також забезпечує додаткові інтерферони – речовини, що утворюються в крові в ході реакції на потрапляння в організм вірусів);
 • таурину (посилює інтерферон, а також прискорює регенерацію клітин тканин, зменшуючи зону запального процесу);
 • бензокаїн (володіє знеболюючою властивістю).

Такий широкий спектр дії дозволяє ефективно стимулювати активність власного імунітету.

Нюанси застосування

У кожному супозиторії міститься різна кількість інтерферонів — від 125 до 1000. В залежності від тяжкості перебігу недуги призначається більш слабке або сильне ліки. Дозування визначається виключно лікарем на підставі діагностичних процедур і загального стану пацієнта.

Лікування жінок

Якщо у жінки гостра статева інфекція, то, як правило, призначається по 1 свічці вагінально дозуванням 250-500. Використовувати супозиторії треба 2 рази на добу. Курс лікування не рекомендується затягувати більше ніж на 10 днів. В іншому випадку В організмі можуть початися незворотні процеси, пов’язані з розслабленням» імунної системи, яка звикає до того, що її підстраховує інтерферон.

Якщо ж дама лікується від затяжної інфекції, то схема прийому дещо відрізняється: 1 свічка перед сном, але протягом 1-3 місяців.

Лікування чоловіків

Представникам сильної половини людства прописують Генферон 500 для підвищення імунітету, а також при комплексній терапії обох статевих партнерів.

Супозиторії застосовуються 2 рази на добу, після пробудження і перед відходом до сну. Курс лікування в цьому випадку близько 10 днів.

Допомога дітям

Лікарі призначають Генферон з перших днів після народження. Однак це можливо і доцільно, тільки якщо у малюка дійсно сильно ослаблений імунітет, який не дозволяє подолати інфекцію своїми силами. Також препарат використовується у випадках підготовки до оперативного втручання.

Для дітей зазвичай виписують свічки Генферон лайт з дозуванням 125, щоб звести до мінімуму можливу алергічну реакцію.

Інтенсивність лікування залежить від характеру хвороби:

 • хронічні віруси вимагають введення свічки через день перед сном протягом 1-3 місяців;
 • при вірусної інфекції малюкові вводяться 2 супозиторія: один вранці, інший увечері. Курс лікування – 5 днів. Якщо поліпшення настає повільно, то через 5-7 днів лікування повторюється.

Свічки Генферон при вагітності та лактації

Жінкам в положенні супозиторії призначаються тільки з 2-го триместру. Це пов’язано з тим, що, активізуючи захисні властивості імунітету, можна спровокувати відторгнення їм виношуваного плода як чужорідного організму. Дозування розраховується індивідуально, залежно від тяжкості інфекції. При лактації препарат не призначають.

Зворотний зв’язок

В інструкції до свічок «Генферон лайт» 125 для дітей сказано, що цей препарат стимулює імунні властивості організму вже після 1-2 прийоми. Це підтверджують і відгуки матусь, які таким чином допомагали своїм малюкам швидше відновитися після вірусних або інфекційних хвороб. Лейтмотивом відгуків з приводу прийому свічок Генферон для дітей можна вважати те, що у маленьких пацієнтів не виникало алергічних реакцій, а помітне терапевтичну дію наступало вже на 2 добу.

А ось жінки, які застосовують Генферон вагінально, досить часто скаржаться на відчуття печіння в промежині, порушення місячного циклу і печію. Остання «побочка» також відзначена і чоловіками. В цілому ж висока ефективність препарату дозволяє пробачити йому деякі дрібні недоліки.

З’ясувавши, що представляють собою свічки Генферон і від чого вони, не варто відразу ж кидатися купувати далеко не дешевий препарат. Все ж краще звернутися до лікаря, який зможе зробити висновок про те, наскільки будуть корисні супозиторії для конкретного пацієнта. І особливо обережно слід підходити до лікування дітей та вагітних, хоча в їх випадку цей препарат також використовується і дає хороший ефект.

Залишити коментар