Свічки для дітей Анальдим

Нерідко буває так, що у дитини дуже висока температура, і вона не збивається звичайними жарознижувальними або не вдається змусити малюка випити сироп або проковтнути пігулку. Як бути? В цьому випадку можна використовувати швидку допомогу — свічки анальдим для дітей. Якщо Ви ще не знайомі з таким препаратом, то рекомендуємо це зробити прямо зараз.

Анальдим – свічки замість літичною суміші

Якщо дитина «горить» — температура перевалила за 39, її не вдається збити ніякими ліками або прийняти їх перорально заважає блювання, при цьому присутні симптоми інтоксикації і є загроза розвитку судомного синдрому, то залишається один спосіб — викликати невідкладну допомогу і зробити ін’єкцію анальгіну з димедролом. Так думають багато батьків. Але деякі знають, що є ще один варіант боротьби з гіпертермією — використовувати ректальні супозиторії Анальдим.

Про те, що міститься в свічках Анальдим для дітей, повідомляє сама назва препарату. Адже воно складено з початкових частин слів «анальгін» (метамізол натрію) та «димедрол» (дифенграмина гідрохлорид). В аптечному асортименті представлено два різновиди таких супозиторіїв з різною кількістю діючих речовин. Батьки мають бути пильними в цьому питанні. Отже, ось їх склад:

 • для дітей від 1 року до 5 років — свічки Анальдим 100 10 м, у яких міститься 100 мг анальгіну і 10 мг димедролу;
 • для пацієнтів від 5 років і старше — супозиторії, що містять 250 мг анальгіну і 20 мг димедролу.

Анальдим у формі свічок можна використовувати для дітей при високій температурі, викликаної вірусними і бактеріальними інфекціями (грип, скарлатину, дифтерію та іншими) або прорізуванням зубів. Його призначають при різних болях: післяопераційних, пов’язаних з травмами, викликаних невралгіями або коліками. Він виробляє жарознижувальний, болезаспокійливий і протизапальний ефект. Крім того, димедрол чинить заспокійливу дію і купірує алергічну реакцію.

Як правильно використовувати супозиторії?

Користуватися Анальдимом педіатри радять у виняткових випадках – якщо більш щадні засоби виявилися безсилі. Щоб свічки справили належного ефекту, необхідно дотримуватися таких правил:

 • якщо вік дитини становить 1-4 роки, то дозволено використовувати по 1 супозиторію 100/10 з інтервалом у 8 годин. У добу допустимо ставити від 1 до 3 супозиторіїв;
 • дітям з 5 до 14 років підійдуть свічки 250/20. Для зниження температури можна ввести 1 супозиторій, але раз на 8 годин, і тільки двічі на день;
 • тривалість лікування визначає лікар, але, як зазначено в інструкції, для усунення лихоманки і болю препарат використовують від 1 до 3-4 діб (але не довше 5 днів).

Важливо! Якщо в аптеці не знайдеться препарату у мінімальній дозі, то можна придбати свічки Анальдим 250 і застосовувати їх для дітей, які не досягли 5 років. Інструкція рекомендує робити це так: за один раз ставити половину свічки. Використовувати супозиторії 100/10 не за віком недоцільно, так як вводити підряд 2,5 свічки буде вкрай болісно і неприємно.

Перед застосуванням свічку слід вийняти з індивідуальної осередку. Дуже добре, якщо малюк попередньо спорожнити кишечник. Потім необхідно вимити анальний отвір, використовуючи мило і воду, покласти дитину на лівий бік (його ніжки повинні бути стиснуті до животика) і ввести свічку в пряму кишку. Хоча вона розчиниться досить швидко, все ж треба, щоб маленький пацієнт якийсь час полежав.

Коли ризик вище користі: про протипоказання до застосування

Хоча Анальдим – хороша альтернатива хворобливого уколу, треба зазначити, що список протипоказань до його вживання набагато довше, ніж перелік показань. І ось що в ньому значиться:

 • серйозні порушення в роботі печінки або нирок;
 • будь-яке захворювання крові;
 • астма;
 • гіперчутливість до складових препарату;
 • епілепсія;
 • виразка;
 • порушення серцевого ритму та інші захворювання серця;
 • дефіцит у дитини глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
 • підозри на патології, що вимагають хірургічного втручання.

Важливо! Вік до року також є протипоказанням. Незважаючи на це, педіатр може призначити препарат для немовляти, але в цьому випадку повинен підібрати відповідну дозу. Самостійно місцево застосовувати Анальдим для немовлят вкрай ризиковано! З особливою обережністю слід використовувати його і для малюків до 3 років. При визначенні дозування необхідно враховувати вагу дитини.

Будьте готові: можливі побічні ефекти

Свічки Анальдим відносяться до сильнодіючих засобів, тому здатні спровокувати небажані реакції, і батьки повинні про це знати. Після застосування супозиторія у маленького пацієнта можуть розвинутися такі негативні наслідки, як:

 • сонливість;
 • безсоння;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • слабкість;
 • нудота, блювання;
 • втома.

Якщо засіб використовувати кілька днів, то можуть виникнути відхилення в складі крові.

Важливо! Активні компоненти ліки здатні в кілька разів підсилювати дію деяких лікарських речовин (сульфаніламідів та протимікробних засобів). Анальдим не сумісний з препаратами, що стимулюють НС (містить кофеїн, Кавитоном, Пірацетамом), а НПЗЗ посилюють його токсичність.

Вердикт батьків: крайня міра!

Зробити висновок про ефективність свічок Анальдим для дітей на підставі відгуків дуже просто. Переважна більшість батьків відзначають, що вони діють. Найчастіше це тільки засіб і рятує при високій температурі. Крім того, гіпертермія нерідко супроводжується блювотою. Дати в такій ситуації сироп неможливо, а супозиторії допомагають вирішити цю проблему. Але всі згодні з тим, що це серйозний препарат і захоплюватися ним не варто.

Дуже позитивно батьки відгукуються і про ціну. Незалежно від складу в упаковці знаходиться 10 свічок. Вартість препарату при цьому не перевищує 100 руб.

Дуже рідко зустрічаються відгуки про те, що засіб не зробило ніякого дії або викликало побічні ефекти.

Висновок такий: Анальдим — ефективний і по-справжньому дешевий препарат, але назвати його безпечним не можна. Тому якщо у Вас підростають дітки, то доцільно покласти його в домашню аптечку. Але краще, щоб Вам ніколи не випала нагода випробувати і оцінити його дію на практиці.

Залишити коментар