Сухе валяння і все про нього

Сухе валяння вовни, фелтінг, фильцевание – це техніка створення з непряденої вовни іграшок, взуття, одягу і різних декоративних предметів. Це мистецтво дозволяє відображати всі фантазії рукодільниць.

Для початківців важливо знати, які саме інструменти потрібні, які види вовни використовувати в техніці валяння іграшок, які сорти ангори і мериноса використовуються для валяння картини.

Види вовни

Для фелтінг використовується тільки натуральне руно, без синтетики.

Кардочес, або шерстяна вата, дуже швидко звалюється, не потребує додаткового подрібнення, тому що короткі ворсинки і перемішані між собою.Гребінна стрічка, або топсі, якісно вычесаная, тому довгі волокна лежать в одному напрямі, без домішок.

Слівер – це необроблене вовняне волокно, що використовується для основи виробу. Ангора або меринос застосовується для декору і дрібних деталей у виробі.

Голки для фелтінг

У фильцевании використовуються 4 види голок. Кожна має зазбурины, завдяки зазубринам і відбувається звалювання шерсті.

Продаються голки набором, під відповідним маркуванням:

 • № 36 трикутна (основна), звалює слівер;
 • № 38 має форму зірки, створює рельєф на виробі;
 • № 40 трикутна, для роботи з тонкими і дрібними деталями;
 • № 38 корона (має 4 грані), для декорування виробу.

При роботі з голками дотримуйтесь правил безпеки, не працюйте на вазі. Використовуйте підкладку (поролонову губку, щітку з жорстким ворсом). Щітка (губка) захистить пальці і робочу поверхню від проколів.

Спробуйте техніку сухого валяння для початківців

Щоб почати використовувати різнобарвне непряденое руно, запам’ятайте 11 уроків сухого валяння для початківців:

 • виникла ідею треба замалювати, малюнок буде вашим орієнтиром;
 • працюйте лише на підкладці;
 • кількість вовни взяти в 3 рази більше, при сваливании обсяг зменшиться;
 • матеріал розділити на дрібні волокна і перемішати між собою;
 • фильцевание починається з самої товстої голки, поетапно змінюючи її на менший діаметр;
 • проколи в деталі треба робити з усіх сторін, тільки вертикально, глибоко і швидко;
 • готові деталі зовні виглядають гладко, без стирчать ворсинок, при натисканні не деформуються;
 • поки в елементах поверхню ще пухка, можна змінити форму і габарити виробу;
 • для з’єднання готової вироби слід в дрібних деталях залишати пасма несваляной вовни, завдяки їм відбувається з’єднання;
 • при шліфуванні вироби використовується сама токаю голка;
 • парні деталі (крила, лапки), бажано робити одночасно.

Для тренування можна взяти синтепон, порвати його руками і 38-й голкою, на підкладці включити, наприклад, кулька. Перпендикулярно робочої поверхні проколювати синтепоновий грудку, максимально глибоко.

Повільно, але вірно синтепон буде перетворюватися в тугий куля. Коли вже неможливо буде зробити прокол, виріб готовий. Також можна перевірити по звуку, свалялся кульку чи ні. Повинен виходити глухий звук, як при ударі по дереву.

Спираючись на техніку фелтінг, навчитися валяти маленькі і великі вироби може будь-який бажаючий.

Це копітка, але дуже захоплююче творчість!

Всі вироби, створені вами, будуть унікальними і напевно приведуть в захват ваших близьких і друзів!

Сухе валяння маленької іграшки з вовни для початківців

Курча

Вам потрібна універсальна голка під номером 38, яка не вимагає заміни. Ангора червона і жовта, фетр, клей прозорий, чорні намистини або великий бісер та всі необхідні для фильцевания інструменти. Ця саморобка робиться протягом 4 годин.

Розподілити матеріал на дрібні волокна, чим дрібніше, тим краще. Сформувавши овал, вертикальними проколами включити тулуб. Таким же чином зробити голову і крильця. Прикріпити голову й крила до тулуба, з допомогою маленьких шматочків вовни. На голові зробити поглиблення для очей і приклеїти намистини.

Включити червоний дзьоб і привалять до голови. Лапки курчати зробити з дроту. Каркаси лапок обклеїти ангорой червоного кольору, і увіткнути в тулуб. Червоний фетр використовувати для гребінця курчати, його приклеїти, або прикріпити голкою. Відшліфувати готову виріб, тонкою голкою. Виріб готова!

Якщо до заняття залучити дитину, валяння іграшок стане вашим загальним улюбленим заняттям!

Уроки валяння картин

Малювання або накладення вовни, здійснюється з мінімальним застосуванням голок, меринос або ангора накладається один на одного і при легкому натисканні долонями з’єднується.

Обов’язково до картини потрібно прикладати скло, під ним будуть видні всі нюанси. Також через скло буде видно всю колірну гаму малюнка чіткіше. Працювати зручніше всього з тонкою і грануфлекс шерстю.

Чим багатша палітра, тим живописней картина. При нестачі відтінків можна змішувати різні кольори вовни, домагаючись бажаного результату.

Якщо в картині використовується віскоза, то її краще змішувати з вовною 1:2, щоб уникнути зайвого блиску.

У процесі роботи, картину найкраще пропрасовувати, для фіксації вовни і вирівнювання деталей. Якщо ви хочете настригать вовняні волокна великими і товстими шматками – тримайте ножиці близько до картини, а якщо розсипчасто, то навпаки.

Для того щоб легше було щипати ангору або меринос маленькими прозорими «павутинками», гребінну стрічку треба трохи включити.

Користуйтеся тільки самими гострими ножицями, з гострими кінцями. Найкраще перукарнями. Крім ножиць вам знадобиться пінцет. Він потрібний для декорування картин (прибрати ворсинку, крихту або для викладки дрібних деталей).

Наведемо приклад сухого валяння картини для початківців.

Для картини потрібно флізелін (основа), або лляна тканина. Кардочес, голки та ножиці. Картон, рамка і скло. Ангора блакитна, синя, біла, зелена, темно-зелена і світло-зелена.

В майбутньому вийде пейзаж:

 • На лляній відрізок настелити тонким шаром кардочес і включити (вбити голками в тканину). Вийде білий фон.
 • Візуально поділити на дві частини поверхню полотна. Верх картини викладати з синього кольору, трохи нижче блакитного і білого кольорів. Уважно стежте за вовняними «мазками», щоб не було великого кольорового контрасту і прогалин. Шари повинні бути максимально тонкими.
 • Від горизонту викладати темно-зелений, потім зелений і світло-зелений колір. Вийде луг, з смарагдовою травою, що переходить в блакитне небо. Картину перекласти на картон, ножицями вирівняти краю, накрити склом і вставити в рамку. Пейзаж готовий!

Для композиції рекомендується використовувати грубу шерсть, акрил (надає відблиски), блискітки, це насичує композицію і надає їй реалістичність.

Освоївши головні правила сухого валяння з вовни для початківців, сміливо втілюйте свої фантазії!

Варто лише раз спробувати зробити фігурку або тваринку, і ви зрозумієте, що фильцевание дозволить вам зробити картину або панно, кімнатні тапочки або шарф, накидку або пальто, брошки, намиста, іграшки та багато іншого!

Залишити коментар