Сувора дієта: чи доцільно слідувати їй?

«Мені терміново потрібна строга дієта!» – до таких невтішних висновків зазвичай приходять ті, кому потрібно терміново схуднути, а звичайні, «м’які» і щадні системи живлення не дають зовсім ніякого результату. Кому ж потрібно напівголодне харчування, і завжди поняття «строгості» в харчуванні говорить про його крайній убогості?

Навіщо і кому потрібно суворе обмеження раціону?

Не зовсім. Визначення даного типу дієти скоріше говорить про необхідність чіткого дотримання певного меню, складеним дієтологом чи іншим лікарем. До речі, строгі дієти часто призначаються з лікувальною метою, і зовсім необов’язково повинні асоціюватися з постійним голодним бурчанням в животі.

Сувора дієта на тиждень – відмінний спосіб позбутися від пари-трійки кілограмів, набраних, скажімо, за період свят. Але ви повинні врахувати, що відсоток жирової прошарку при цьому практично не зменшиться.

Простіше кажучи, ви втратите 80-90% зайвої рідини і невелика кількість глікогену, «відповідального» за формування ліпідних відкладень.

При цьому вам доведеться неухильно виконувати запропоноване раціону і приймати їжу в належний час.

Якщо ви вирішили домогтися швидкого схуднення, або вам терміново знадобилося позбутися певної кількості кілограмів напередодні урочистої події, жорстка система стане для вас найкращим рішенням. Зрозуміло, її суворість не говорить про те, що за вами будуть ходити з батогом і бити вас по руках при спробі зазирнути в холодильник. Всі рамки ви встановлюєте собі самі, а значить, є привід потурбуватися про наявність чіткої мотивації до дій.

На жаль, системи живлення з мізерним раціоном найчастіше завершуються зривами. Причому зриви в цьому випадку стають глобальними, і людина починає поглинати все, що попадається йому на очі. Тому перше, що ви повинні зробити перед суворою дієтою – налаштувати себе на потрібний лад.

Обмеження при грудному вигодовуванні

Відомо, що жінки часто стрімко худнуть в процесі лактації. І це не завжди пов’язано з тим, що дитина фактично «забирає» їжу у матері. Молодим матусям нерідко доводиться дотримуватися суворі дієти при грудному вигодовуванні.

Це може бути пов’язано з багатьма факторами. Перебуваючи на грудному вигодовуванні, малюк їсть те, що їсте ви. Однак оскільки дитячий організм не пристосований до «дорослої» їжі, вона може викликати в ньому самі бурхливі реакції – починаючи від кольки, і закінчуючи алергією. Кожна молода мама повинна знати, що дитина відтепер стоїть на першому місці, як і його інтереси.

І навіть якщо ви відчайдушно хочете поласувати копченою рибою, або з’їсти кілограм полуниці за раз, вам доведеться відмовитися від цієї затії на користь своєї дитини. Тепер ви нерозривно пов’язані з дитиною не тільки на психологічному, але і на фізіологічному рівні.

І правильне харчування має супроводжувати вас аж до завершення лактації.

Як ми вже пояснювали, все, що ви поглинаєте в період годування груддю, спочатку потрапляє у вашу кров, а потім у молоко, яким харчується дитина. Оскільки його травна система ще не сформована, а в кишечнику відсутні багато «дорослі» ферменти. Тому попадання в нього «неугодної» їжі може стати причиною посиленого газоутворення.

Ні для кого не секрет, наскільки неспокійним стає малюк, коли у нього болить животик. Так і ви нічим не зможете допомогти йому в його муках, а що може бути гірше для будь-якої мами? Саме тому медики рекомендують породіллям дотримуватися суворої дієти протягом 3 місяців з моменту народження дитини. По завершенні цього періоду, коли організм малюка трохи зміцніє, ви зможете урізноманітнити свій раціон. Але робити це також потрібно поступово, і тільки після консультації з фахівцем.

Базове меню в перші три місяці після пологів повинна складатися з:

 • Дієтичного м’яса (переважно птахи, строго без шкірки);
 • Хлібобулочних виробів з борошна грубого помелу;
 • Відварного картоплі;
 • Круп;
 • Молока (в обмежених кількостях, і тільки при відсутності небажаних реакцій у малюка);
 • Вершкового масла;
 • Сиру;
 • Неміцного бульйону.

Зрозуміло, це неповний список продуктів, які можна вживати. Але про інших фігурантів повсякденного меню ви повинні запитати у лікаря, який веде вашу вагітність, а також у педіатра.

У «чорний список» повинні однозначно увійти такі продукти:

 • Шоколад;
 • Здобна випічка;
 • Овочі і фрукти (виключаються відразу після народження дитини; потім слід уточнити у лікаря, які з них споживати все ж можна);
 • Гриби;
 • Бобові;
 • Молочні та кисломолочні продукти (виключаючи молоко і знежирений кефір);
 • Червоне і жирне м’ясо;
 • Кондитерські вироби.

Дієту при грудному вигодовуванні можна назвати найсуворішою з усіх існуючих. Адже використовується вона зовсім не для стрімкого приведення себе у форму», а для збереження здоров’я малюка і правильного розвитку його органів / систем.

Схуднення по строгій дієті

Найчастіше строгої дієти для швидкого схуднення пов’язують з тимчасовими обмеженнями в прийомах їжі. Перший приклад – відмова від їжі після 18.00. Однак це не зовсім правильно: у цієї суворої дієти для схуднення на 10-20 кг враховується все: порції, чіткий розпорядок трапез, добовий калораж. Словом, якщо ви вважаєте, що схуднете, поглинаючи у величезних кількостях абсолютно все, але тільки до шостої вечора, ви глибоко помиляєтеся. А вже якщо ви плануєте скинути до 20 кг, вам доведеться попрацювати над своїм раціоном особливо грунтовно.

Запам’ятайте «золоті» правила складання суворої дієти:

 • Категорична відмова від жирної і калорійної їжі (особливо «порожніх» вуглеводів). Він також
  може поширюватися на певні продукти харчування, в залежності від типу вибраного меню;
 • Складання досить монотонного дієтичного меню;
 • Суворе дотримання графіку прийому їжі, а також обмеження в обсязі порцій;
 • Обмеження добового калоражу до 1000 ккал і менше;
 • Короткочасне слідування системі.

Самостійно складені строгі дієти повинні бути розраховані не більше ніж на 5-7 днів. Слідування їм у більш тривалому режимі без консультації лікаря може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Пам’ятайте, що у всьому важливо дотримуватися заходів, оскільки наслідки такої «самодіяльності» можуть обернутися для вас найбільш небажаними і несподіваними результатами.

Ви також повинні бути готові до адекватного виходу з дієти. Якщо ви накинетеся на гамбургери і піцу після завершення своєї системи, знайте – кілограми повернуться, та ще й з «бонусом». Входити в дієту також потрібно правильно: різкий зрив від звичного раціону до аскетичному погано позначиться не тільки на травлення, але і на нервовій системі. Постарайтеся підготувати свій організм до майбутніх обмежень. На це має піти не менше 2-3 днів, щоб адаптація пройшла повноцінно.

Якщо ви вирішили звернутися до монодієти, знайте, що вибраний продукт, який ви будете вживати протягом кількох днів, має майже буквально «підходити» вам. Наприклад, далеко не всім годяться кефірні дієти, особливо, якщо є проблеми зі стільцем і ферментацією. Овочеві дієти також не можна назвати універсальними, оскільки вони досить небезпечні для ослабленого організму. Якщо ви працюєте фізично чи розумово, вам також не підійдуть подібні обмеження, і для проходження монодієти потрібно вибрати більш поживні продукти – м’ясо птиці або кролика, рис, банани і т. д.

Що робити після завершення дієти?

Закріплення результату – головний фактор, до якого повинні прагнути після вчинення екзекуції над своїм організмом. Перше, що можна порадити для збереження ефекту системи живлення – практику розвантажувальних днів. Особливо це актуально для приверженок монодієт. Просто виберіть собі один день на тиждень, коли ви будете голодувати, або харчуватися одним продуктом. У цьому випадку шанс на збереження результату первинної дієти все ж є.

Після завершення процесу схуднення, починайте вводити в меню звичні продукти дуже плавно і поступово.

Обов’язково приймайте полівітамінні комплекси: це одночасно важливо на етапі підготовки, проходження і виходу з дієти. Вітаміни також допоможуть вам вберегтися від болісного почуття голоду, і, як наслідок, зриву.

Добре подумайте, чи варта гра свічок, чи все ж можна схуднути здоровим способом, нехай на це піде більше часу? Будьте розсудливі і бережіть своє здоров’я. Адже коли ви зіткнетеся з проблемами, ніяка стрункість не буде вам в радість.

Залишити коментар