Су-джок терапія — що це таке, лікування в домашніх умовах

Сподіваюся, що ви також відкриті для нових знань, як і я. Тож знайомтесь: су-джок терапія, ви дізнаєтеся, що це таке і як в домашніх умовах з її допомогою використовувати її для схуднення, при застуді, судомах, набряках і мастопатії, лікувати шум у вухах, алергію.

Я з повагою ставлюся до нашої традиційної медицині, але й іншими напрямками в лікуванні різних захворювань не гнушаюсь. Наприклад, точковий масаж мною давно узятий на озброєння, я про це писала. Впевнена, що як доповнення до медикаментозного лікування це гарна підмога. Інший раз і в лікарню не доводиться звертатися, застуду лечу сама і зубний біль я знімаю досить швидко.

Су-джок терапія — що це таке

Отже, давайте дізнаємося, що це таке – су-джок терапія і спробуємо застосувати для себе наші знання в домашніх умовах. Читаючи про терапії у різних джерелах, я зіткнулася з тим, що написано занадто складно. Я ж постараюся вам розповісти про лікувальною методикою максимально просто, без зайвих подробиць, дам інформацію, яка стане вам у пригоді для лікування.

Основоположником су-джок терапії став професор з Південної Кореї Пак Джі Ву. Вивчаючи в студентські роки східну медицину, професор зауважив, що кисть нашої руки дуже нагадує будову людини.

І якщо ви розглянете свою кисть, то ви погодитеся: у тіла є голова і дві пари кінцівок. На руці ви побачите теж 5 виступаючих частин. У результаті ретельного вивчення та аналізу, доктор розробив нову лікувальну методику, яку до цього ніхто не використовував. За основу професор взяв стародавній метод лікування – акупунктуру, по — новому виклавши його, але базуючи на її фундаментальних принципах.

Людська стопа і кисть володіє величезною кількістю рецепторних полів, які пов’язані з різними частинами тіла.

При певному захворюванні на них утворюються болючі точки, пов’язані з хворим органом. Професор назвав їх точками відповідності. Знаходячи ці болючі точки, можна допомогти органу впоратися із захворюванням, стимулюючи їх масажем або натисканням.

Для цього на точки впливаю голками, магнітами і прогревающими паличками, задіють насіння різних рослин. Насіння — це природні біологічно активні стимулятори. І для домашнього лікування цей напрямок су джок дуже зручно.

Методика знайшла підтримку у багатьох хворих, які застосували її на практиці. Більшість з них розчарувавшись в офіційній медицині, хапалися за нову методику, як за останню соломинку. З часом су-джок терапія стала відома у всьому світі.

Перевагою цього нетрадиційного лікування є його доступність в домашніх умовах, безпека і, звичайно, ефективність. Він не вимагає великих інвестицій. І єдина перешкода, при якому вона може виявитися недієвою – неправильне застосування.

Хоча, справедливості заради можна сказати, що лікування су джок в домашніх умовах не вимагають певних навичок, потрібні лише точні знання. За відгуками, багато з тих, хто вже випробував методику лікування за допомогою су-джок терапії, вона допомагає швидко і при дуже багатьох захворюваннях. Вивчивши зовсім нескладні прийоми, вони зробили собі допомогу і одужали.

Хочете перевірити? Спробуйте прямо зараз інтенсивно потерти спочатку ніготь великого пальця, потім інші. Ця нехитра процедура тут же додасть вам бадьорості і зніме сонливість. Значить, працює!

У перекладі з корейської мови, су – кисть руки, джок – стопа ноги.

А тепер увага! Яким точкам, згідно теорії професора на долоні, відповідають наші частини тіла?

Система відповідності (докладніше дивіться на фото):

 • Голова – нігтьова фаланга великого пальця
 • Частини обличчя – ви їх знайдете без праці на подушечці великого пальця.
 • Шия – проектується на нижню фалангу великого пальця.
 • Носоглотка – опустіться нижче шиї на долоню. Там же щитовидна і паращитовидная залози, частину легенів.
 • Грудна клітина разом з легким серцем, трахея або кісткова система – вони знаходяться на тенорі долоньки, там, де біля великого пальця є піднесення.
 • Органи черевної порожнини розташовані на поверхні, що залишилася внутрішньої сторони долоні. Умовно її можна поділити на три горизонтальні частини:
 • У верхній ви знайдете печінка, шлунок, жовчний міхур, селезінку, 12-палу кишку і жовчний міхур.
 • Центральна частина відповідає тонкому і товстому кишечнику.
 • Нижня – тут ви знайдете всі органи малого тазу: жіночі матку і придатки, передміхурову залозу у чоловіків.
 • Руки – за їх стан відповідають вказівний палець з мізинцем.
 • Ноги – за здоров’я ніг відповідають середній і безіменний пальці.
 • Нирки, весь хребет – проектуються на тильну сторону долоні.
 • Точно також, всі частини тіла і внутрішні органи проектуються на стопи ніг. Подивіться на фото, тут все показано докладно і зрозуміло.

Система комахи в су-джок терапії

Крім цього, стандартного відповідності точок, в су-джок існує ще один напрямок — система комахи. Що це таке:

Згідно цій системі, верхні фаланги всіх пальців відповідають за здоров’я голови. Середні фаланги відповідають за роботу грудної клітини, а нижні (основні) – черевної порожнини.

Що це дає при лікуванні? Ви зрозумієте, якщо розгляньте фото – при лікуванні захворювання хребта ви можете задіяти не тільки тильну сторону долоні, але і кожен палець. Це зручніше, так як на ньому хребет розташовується по прямій і доступний дії з усіх боків.

Енергетична система в су-джок

Крім цього в систему відповідності з методикою професора проектується енергетична система, а не тільки органи. При виникненні якої-небудь патології в організмі слід шукати причину на енергетичному рівні, тому терапевти су джок застосовують для лікування різні кольори.

У східній медицині розрізняється п’ять енергій У-Сін, і кожна з них відповідає своїм кольором:

 • Зелений колір – це енергія вітру, їй підвладні діяльність печінки і жовчовивідних шляхів.
 • Червоний колір – енергія тепла, пов’язана з роботою серця, тонкого кишечника і всіма циркуляційними процесами організму.
 • Жовтий колір – енергія вологості, що відповідає за роботу селезінки, підшлункової залози, шлунка і водний обмін.
 • Білий і коричневий кольори – це енергія сухості, вона пов’язана з діяльністю товстого кишечника, легенів і слизових оболонок.
 • Чорний колір – енергія холоду, контролює роботу сечового міхура, нирок, репродуктивної і також кісткової систем.

Увага! Не забувайте відвідувати лікаря, з допомогою Су – джок терапії ми знімаємо хворобливі відчуття, але не лікуємо першопричину.

Су джок терапія в домашніх умовах

Отже, ми з вами знаємо основні поняття про су-джок терапії, давайте з’ясуємо, як ці знання застосувати в домашніх умовах для лікування.

Як правильно знайти потрібну точку

Щоб правильно знайти точку відповідності певного органу візьміть гостро заточену паличку, можна олівець, але особисто я користуюся кульковою ручкою. Натисніть у відповідній точці відповідності і якщо вона знайдена вірно, то ваш організм відреагує болем (іноді навіть виникає руховий рефлекс – ви дернитесь).

Закріпіть за допомогою лейкопластиру зернятко або насіннячко рослин на деякий час. Скільки тримати? Зазвичай накладають на кілька годин або навіть діб. Протягом дня рекомендується злегка натискати на насіннячко, одночасно роблячи за годинниковою стрілкою обертальні рухи.

Як зрозуміти, що зернятко працює:

Якщо ви використовуєте су-джок терапію в домашніх умовах, то вам важливо знати, працює метод, або це тільки набір певних дій, і не більше.

Через деякий час після накладення зерняток, ви повинні відчувати тепло, поколювання, свербіж, невеликий біль. Це скаже вам про те, що су джок терапія працює, і лікування захворювання йде.

Через деякий час зернятко рекомендується замінити на нове. Віддаючи свою чарівну силу, насіння можуть почорніти, розтріснутися або зменшитися – ви це побачите.

Насіння використовуються в су джок терапії

Для лікування за методикою су джок в домашніх умовах використовуються цілющі властивості насіння різних рослин, також можна застосовувати енергію каменів, у тому числі і дорогоцінних.

Запасіться чорним перцем горошком, насінням винограду, маша, гречки, проса. Не викидайте кісточки яблук, лимона, кабачків і гарбуза і т. д.

Багато насіння несуть строго певну спрямованість, є такі, що застосовуються в широкому спектрі.

Наприклад, горошини пекучого перцю застосовуються як зігріваючі та гарні при простудних захворюваннях. Насіння калини схожі на наше серце за формою, так і колір їх нагадує енергію тепла – ними краще лікувати захворювання серця. У чорної квасолі форма нирок, і колір символізує холод, її використовують для лікування цього органу.

Як підібрати насіння для су-джок терапії

Для лікування за методикою су-джок терапії вибирайте самі свіжі, чисті, без пошкоджень насіння. У них повинна зберегтися здатність до проростання – тільки тоді вони наповнені цілющою силою. Залежалися, з неправильною формою, оброблені хімікатами бракуйте відразу, вони для лікування точок не годяться.

Кожен тип насіння рекомендується для лікування певного захворювання. Звертається увага на вигляд рослини, колір насіння і навіть їхній смак.

Лікування су-джок терапією

Давайте розглянемо конкретні методики домашнього лікування захворювань і як можна надати собі допомогу самостійно.

Су-джок терапія при застуді і нежиті

Щоб вилікуватися від застуди та нежитю, друзі, не втрачайте часу. При перших їх симптоми почніть лікування, стимулюючи точки відповідності носі. Ви знайдете їх на долонях і підошвах ніг по центру нігтьової фаланги подушечки великого пальчика.

Помасажуйте болючі точки і прикріпіть на них зернятка зеленого кольору. За даною методикою можна просто намалювати зелений кружечок на точці.

Су джок терапія при кашлі

Вилікувати кашель можна за допомогою стимуляції насінням точок відповідності гортані, бронхів і легенів. Знайдіть найболючіші, і закріпіть пластиром насіння редиски, сочевиці, гречки або лимона.

В додаток можна помасажувати точки 3 – 5 хвилин діагностичної паличкою, або просто пальцем, а потім прогріти полинового сигарою.

Зниження підвищеної температури

Для того, що знизити температуру, впливайте на точки мозку, їх ви знайдете за системою комахи на кінчиках пальців обох кистей рук.

Спочатку додайте шматочки льоду, потім зафарбуйте їх чорним кольором.

Су джок при болю в горлі

Помасажуйте точки відповідності гортані, їх ви знайдете по центру подушечки великого пальця. Додатково знайдіть проекцію мигдалин і теж попрацюйте з нею, ви знайдете потрібну точку трохи нижче проекції куточків рота. Ще кілька порад, як лікувати хворе горло ви можете прочитати в іншої моєї статті.

Лікування бронхіту су – джок

При лікуванні бронхіту задійте точки відповідності гортані, трахеї, легенів і бронхів. Зробіть розігріваючий масаж цих точок спочатку пальцями, і потім закріпіть на болючі точки зернятка яблук, буряків, шипшини, гречки, горошини чорного перцю. На додаток на зону легких закріпіть маленькі шматочки гірчичники, і тримайте до відчуття невеликого печіння.

Щоб легше відходила мокрота помасажуйте зону дихальних шляхів, наклавши зерна яблук, кавуна, дині, кабачки або винограду.

Лікування су джок терапії при головному болі

Для зцілення головного болю в домашніх умовах су джок, спочатку визначте область її локалізації. В системі комахи їй відповідають нігтьові фаланги на долонях і стопах.

 1. При хворобливих відчуттях в лобовій частині масажуйте верхню третину нігтьової пластини.
 2. Біль у тімені пройде, якщо задіяти кінчики пальчиків.
 3. Скроневу зніме масаж точок на бічній поверхні пальчиків.
 4. Потилицю – він проектується на тильну частину кожного пальця.

Знайшовши болючу точку, 2 – 5 хвилин стимулюйте її ручкою або нігтем. Якщо біль не пройшла до кінця, накладіть пластир з зерном гречки, рису або проса, залишивши їх на 6 – 8 годин, періодично несильно натискаючи на них і масажуючи цим цяточки.

Слід знати, що найчастіше головний біль провокує яке-небудь захворювання внутрішніх органів.

 • Наприклад, біль у скроневій частині говорить про проблеми з жовчним міхуром. Недуга сечового міхура або хребта викликає потиличну біль.
 • При хворобі шлунку ви можете відчувати болючі відчуття в лобовій частині.

У цьому випадку проводите стимуляцію точок, відповідних хворим органам.

Якщо біль викликаний як наслідок високого тиску, щільно перев’яжіть гумкою середню частину великого пальчика, і як тільки колір пальця зміниться (почервоніє, а потім почне синіти), різко зніміть гумку. Після цього прикріпіть на болючих точках насіння гречки, проса або рису.

Су джок терапія при болі в серці

При виникненні серцевого болю відразу ж зробіть масаж зони відповідності, яка відповідно до стандартної системі знаходиться на нижній частині тенора кисті. Помасажуйте кілька хвилин болючу точку на долоні пальцем, і потім закріпіть насіння огірка, калини, гарбуза або кабачка.

Су-джок при болю у хребті

Зони відповідності хребту, нагадую, легше знайти, використовуючи систему комахи – на тильній частині пальчиків.

При захворюванні хребта впливайте на болючі крапочки спочатку масажним кільцем (3 – 10 хвилин), і потім накладіть ланцюжком кілька насіння гречки, редиски або чорного перцю.

Су – джок при зубному болі

Зубний біль виснажлива, заважає жити і впоратися з нею хочеться негайно, в домашніх умовах за допомогою су джок це зробити можливо. Для цього використовуйте систему відповідності «голова тварини».

При цій системі проекції всіх наших зубів можна знайти по краю нігтьової пластини на всіх пальцях. Знайдіть у цій зоні найбільш болючу точку і помасажуйте її 2 – 5 хвилин діагностичної паличкою. Потім закріпіть лейкопластиром зернятко гречки. Після цього почніть натискати, поки біль не зникне повністю.

Су джок терапія від безсоння

При регулярній безсонні шукайте зону відповідності потилиці, нирок і шийного відділу хребта. Закріпіть зерна на найболючішому місці. На додаток до цієї процедури, вже лежачи в ліжку, можна надіти гумку на нижню частину великого пальця (сильно не затягуйте). Залиште її до настання стану легкої дрімоти, потім обов’язково зніміть.

Су-джок терапія для схуднення

Метод схуднення абсолютно безпечний, і навіть якщо ви стимулювали неправильні точки, вашому здоров’ю це не зашкодить.

Як часто в ім’я стрункості ми здійснюємо справжні подвиги! Відмовляємося від їжі, голодуємо. За допомогою су-джок терапії в домашніх умовах ви зможете схуднути без сильних обмежень в живленні і почуття голоду. Попереджаю: швидкого ефекту зниження ваги не чекайте, зайві кілограми будуть йти не поспішаючи, але стабільно. За умови дотримання суворої дієти можна втратити до 15 кг. на місяць. Але такий швидкий темп не бажаний для здоров’я, тому не поспішайте.

Як працює су-джок для схуднення

Прикладаючи насіння і стимулюючи активні точки у вас:

 • Налагодиться робота травного тракту, пройдуть запори.
 • Прискориться обмін речовин.
 • Зменшиться апетит.

Для проведення домашньої процедури су-джок вам знадобляться невеликі гілочки рослин і насіння рису, яблука або гречки. Підійдуть насіння льону.

Рецепторні поля для схуднення знаходяться в зоні стравоходу, пупка, шлунка, товстої кишки, гіпофіза і рота.

Знайдіть ці точки відповідності на фото. Спочатку 2 – 3 хвилини помасажуйте їх пальцем, і потім закріпіть пластиром насіння:

Знизити апетит можна наклавши насіння гречки на зону пупка і гіпофіза – дивіться на фото 1.

Для відчуття стійкого насичення закріпіть маленькі гілочки будь-яких рослин у зоні відповідності нашому шлунку і стравоходу – на великому пальчику і його подушечці. Зверніть увагу: природний напрям зростання гілочки повинне бути протилежно просуванню їжі (рот – кишечник). Дивіться фото 2.

Закріпіть вузькою частиною вниз насіння (краще підходять насіння яблук) – це також створить вам відчуття ситості. Фото 2.

Поліпшити перистальтику кишечника можна, прикріпивши зерна гречки, розташувавши їх по ходу руху їжі по кишечнику. Фото 3.

Кілька доповнень:

 • Якщо замість насіння гречки на зоні приборкання апетиту накласти насіння льону, то пройде запор.
 • При загостренні геморою врятує ячмінне зернятко, закріплене там же.
 • Активному спалюванню жиру сприяє виноградне зернятко.

Аплікація робиться строком на тиждень, потім насіння потрібно замінити. Щоб підсилити ефект, забезпечте собі правильне харчування знизивши загальну калорійність страв. А ось кількість випитої води збільшіть.

Друзі, можливо серед читаючих цю статтю вже є люди, які знають, що таке су-джок терапія і практикують її в домашніх умовах для лікування захворювань. Поділіться враженнями і своїми навичками, будьте ласкаві.

Залишити коментар