Створені один для одного. Які продукти краще поєднюються?

Задовго до того, як учені мужі визначили фізіологічні основи правильного харчування, наші предки на інтуїтивному рівні навчилися поєднувати продукти, які взаємно доповнюють користь і смак один одного. Сьогодні можна з повною підставою сказати, що вони йшли правильним шляхом.

Неправильно складеної композицією інгредієнтів можна не тільки зіпсувати всю користь від корисного, але і навіть звести до мінімуму шкоду від шкідливого. Які продукти можна їсти разом для того, щоб вони засвоїлися найкращим чином і поліпшили смак один одного?

Картоплю і кріп

Дует, знайомий кожному. Нехитра у наших краях зелень виступає в цьому поєднанні таким потужним «улучшителем» звичайного відвареної картоплі, що в це навіть важко повірити. І це незважаючи на те, що в городніх умовах ці дві культури не дуже люблять взаємне сусідство.

Томати, базилік і часник

Тут природі вдалося ідеально поєднати навіть не два, а три продукту. У підсумку — відмінний смак, чудова засвоюваність і чудове доповнення для всіляких літніх салатів або зігріваючих перших страв у холодну пору року.

Свинина і брюссельська капуста

В ідеалі — в тушкованому вигляді. Міститься в свинячому м’ясі селен визнаний протиракову антиоксидантом. Щоб часто посилити його дію, потрібно сульфорафан. Саме цим речовиною і багата брюссельська, а також цвітна капуста. У результаті поєднання цих продуктів ефективність підвищується більш ніж в 10 разів! Але це ще не все. І в свинині, і в капусті містяться цінні білки, які доповнюють один одного і сприяють відновленню пошкоджених тканин, безвідмовній роботі щитовидки, а також стимулюють роботу нирок. Крім того, їх об’єднаними зусиллями з організму виводяться чужорідні білки.

Мед, сир і кедрові горішки

Мед і сир і удвох почувають себе добре, причому сорт сиру при цьому не має значення, лише б він був твердим і не молодим, витриманим. Поєднання не дуже звичне, але дуже корисне. Можна просто відрізати шматок сиру і вмочати його в мед. А з додаванням кедрових горішків композиція стає досконалою!

Яйця, томати і зелена цибуля

Яйця з помідорами і зеленим цибулею — поєднання, яке робить нас молодше! Як їх приготувати — справа індивідуальна, але бажано, щоб у рецепті був присутній і жировий компонент. Наприклад, можна зробити яєчню або омлет з помідорами та цибулею на рослинному маслі. Але далеко від сковороди не відходьте: термообробка повинна бути мінімальною за часом.

Червоне вино і жирні сорти риб

Багато хто заперечать, що до риби всіма канонами приписані білі вина, і будуть абсолютно праві. Але антиоксиданти, що містяться в червоному вині, в поєднанні з незамінною жирною кислотою омега-3, якою багата риба, дають особливо чудовий ефект. В результаті покращується робота мозку, нейронні зв’язки відновлюються і виганяються депресивні настрої. Це якраз той рідкісний випадок, коли вино «допомагає з горя». Але — не більше одного келиха. З риб дуже гарні лососеві і осетрові.

М’ясо і аніс

У цьому випадку більше пристало говорити про смак, ніж корисність. Додавати м’ясо анісову приправу — відкриття британського шеф-кухаря Хестона Блюменталя, майстри кулінарного натхнення і неймовірних змішання продуктів. Аніс — той самий секретний інгредієнт, який, залишаючись абсолютно непомітним, робить смак м’ясної страви багатшим, яскравішим і вишуканіше.

Зелений чай і лимон

Про користь зеленого чаю написані томи, а нещодавно до них додався ще один — від вчених з японського університету Пердью. Вони з’ясували, що дві склянки цього напою в день можуть врятувати нас від інсульту та інших серйозних судинних патологій. Заслуга належить містяться в зеленому чаї катехінам, які попутно успішно борються і з раковими клітинами, обмежуючи їх розростання. Але от біда — в шлунку ці корисні речовини зустрічає агресивне середовище, у якій виживає лише п’ята частина. Але варто вичавити в склянку чаю трохи лимонного соку — і вже 80% катехінів прийде на допомогу нашому організму.

Трохи теорії

Неможливо перерахувати всі погані і хороші комбінації в їжі: їх занадто багато. Сумісність продуктів для правильного харчування — це теорія, що включає безліч правил і винятків. Основні з них не так вже й складні для розуміння. При складанні раціону можна орієнтуватися на такий показник, як швидкість евакуації їден з шлунка. Виходячи з цього принципу, небажано заїдати фруктами м’ясо, оскільки їм наказано швидше інших продуктів залишати шлунок. А в цьому випадку їм доводиться стояти в черзі, з-за чого вони встигають прямо тут і загнити. А ось їх вживання перед прийомом їжі, навпаки, швидко звільнить місце, але стимулює вироблення травних ферментів для іншої їжі.

Не рекомендується одночасне вживання крохмалистих і кислих продуктів, а сало, вершкове масло і горіхи краще відкласти «на третє», інакше вони, як і всі жири, загальмують травний процес.

Існує багато теорій про те, які продукти можна поєднувати, а які не можна. У кожної з них є свої прихильники і, звичайно, супротивники. Не вдаючись у їх наукові суперечки, ми можемо оцінити правильність свого раціону за простим спостереженням за власним самопочуттям. Відсутність важкості в животі, здуття, підвищеного газоутворення, чиста шкіра, блискуче волосся, здорові нігті, свіже, здорового кольору обличчя без прищів і живі, яскраві очі — кращі показники того, що ви харчуєтеся правильно і ніяких радикальних перестановок у меню робити не потрібно.

Залишити коментар