Ступінь зрілості плаценти і призначення

Плацента – тимчасовий новоутворення в жіночому організмі, що з’являється під час п’ятого тижня вагітності. По-іншому називається «дитяче місце» або послід. Клітинна тканина розростається у вигляді тонких сосудистообразных ворсинок в стовбур.

Послід виконує всі функції життєзабезпечення для зародка.

Процеси:

 • водно-сольовий обмін;
 • газообмін;
 • поживні функції;
 • захист імунної системи.

Під час дозрівання плаценти йде захист плода від всілякого проникнення бактерій, вірусів, лікарських препаратів.

Універсальний орган містить у собі необхідні вітаміни і елементи, необхідні для здорового розвитку нового організму.

Це нуклеїнові кислоти, ферменти, вітаміни, мінерали, амінокислоти, гормони росту.

Послід поєднує функції контролю гормонального фону, нирок, печінки, легенів. Продукуються антитіла захищають малюка від захворювань і стабілізують імунітет. В загальному розумінні – тут дитині нічого не загрожує ззовні до появи на світ.

Ступінь зрілості плаценти по тижнях – таблиця

Для початку, давайте дізнаємося про ступінь зрілості плаценти – що це значить. З моменту утворення зародка, з’являється мішечок – будиночок для малюка. Так як на ріст і розвиток потрібно багато вітамінів та інших корисних елементів, вони забираються у матері і йдуть на побудову «дитячого місця».

Поступово ступінь зрілості плаценти змінюється. Мікроелементи виснажуються, зародок розвивається і послід старіє. В процесі старіння «будиночок» виконує все менше функцій життєзабезпечення. Це означає, що підходить час до пологів. Новоутворення відторгається з організму жінки через півгодини після народження дитини.

Якщо дівчина піддається кесаревого розтину, місце витягується штучно гінекологом. Під час старіння плаценти з-за накопичення кальцію, вона потовщується і стає щільною. Всього існує 4 ступеня зрілості.

Розглянемо їх докладніше.

 • Зрілість плаценти – ступінь 0. Така ступінь показує нормальний розвиток до 30 тижня. Іноді буває, показник піднімається до одиниці. Так трапляється якщо жінка в цей період перенесла важкі вірусні захворювання, приймала медикаменти. Передчасна зрілість також вказується на неправильний спосіб життя майбутньої мами, паління або вживання спиртного;
 • Зрілість плаценти – ступінь 1. Після 30 тижнів послід припиняє свій ріст і йде на потовщення стінок. Якщо в результаті ультразвукового обстеження таблиця покаже наступну ступінь, значить, в організмі стався дисбаланс. Це відбувається з-за хвороб, неправильного харчування, нестачі поживних речовин, нервових розладів. У такому випадку лікар призначає вагітної пропити комплекс вітамінів, перейти на здорове харчування або пройти курс медикаментозного лікування для нормалізації кровообігу в плаценті;
 • Зрілість плаценти – ступінь 2. Така ступінь проявляється з кінця 34 тижні. У цей момент орган дозрів і працює стабільно, забезпечуючи плід всіма корисними речовинами. Під час її протікання лікарі призначають додаткове обстеження для встановлення правильності проходження вагітності. Якщо малюк під загрозою або знайдена патологія у розвитку, призначається медикаментозна терапія;
 • Зрілість плаценти – ступінь 3. Ця ступінь означає норму в доношеності дитини. Орган виконав призначені функції і готується до відторгнення – пологах. Якщо природне старіння сталося раніше по тижнях, є загроза. Плацента може відшаруватися. У цьому випадку лікарі вдаються до екстрених пологах – кесаревому.

Біомолекулярні застосування екстракту плаценти

В Україні працює єдиний інститут клітинної терапії. Тут послід заморожується для подальшої обробки та застосування в цілях відновлення здоров’я потребують пацієнтів. Процедура називається кріоконсервування.

За науковим дослідженням виявлено, що плацента при правильному використанні благотворно впливає на організм людини. Білки-регулятори, що містяться у складі «живого ліки», мають регенеративні властивості, активують стовбурові клітини, призводять до оновлення клітинного складу і омолодженню.

Натуральний рідкий екстракт, введений внутрішньом’язово або підшкірно, загоює рани і відновлює пошкоджені тканини внутрішніх органів. Лікує захворювання статевої та репродуктивної системи. Бореться з пухлинами. Живий біоматеріал використовується в косметології для регенерації зовнішнього епідермального шару і в медицині для загального зміцнення організму.

Застосування в медицині:

 • зниження фізичних і інтелектуальних можливостей;
 • безсоння, втома;
 • вірусні інфекції;
 • депресія, порушення роботи нервової системи;
 • головні болі, невралгія;
 • проблеми сексуального і фертильного характеру.

Досліди показали, що після проходження плацентарного курсу лікування організм «оживає». Поліпшується пам’ять і працездатність. Зміцнюється імунітет, що допомагає подолати безліч захворювань.

Підвищується стійкість до стресів, нормалізується сон. Фігура набуває стрункість завдяки нормалізації обмінних процесів. Шкіра розгладжується, зникають зморшки. Сальні залози працюють правильно, це означає, що юнацькі прищі і вугри пропадають.

Свіжу плаценту використовувати не можна, так як вона вбирає в себе бактерії та інші шкідливі речовини. У наукових центрах беруть послід від вівці або жінки. Перед створенням лікарського препарату підбирають здоровий орган, очищають, дезінфікують. Після цього, залишивши лише корисні биоклетки, з них добувають екстракт.

У старі часи орган висушували і вживали у вигляді порошку і відварів з нього. Зараз, екстракт продається в аптечних пунктах. Біогенний стимулятор, має побічні ефекти і протипоказання. Тому перед застосуванням необхідно проконсультуватися з медиком. У вільному доступі для дівчат продаються крему, шампуні та регенеративні сироватки.

Висновок: Молодість всередині нас. Організм людини воістину унікальний!

Залишити коментар