Стрункість без дієт. Звички красивих людей

Люди з надмірною вагою заздрять худим і струнким. І не тільки їх зовнішнім виглядом, але і тому, що ті можуть без наслідків і докорів совісті є те, за що повні розплачуються і тим, і іншим. Ми говоримо не про тих, хто кров’ю і потім зміг вигнати зі свого тіла зайві кілограми, а про тих, хто ніколи ними не страждав. Як їм це вдається? Давайте поспостерігаємо за звичками худих людей. Може бути, це саме те, що нам потрібно.

Так, ми знаємо про проблеми з обміном речовин. Але лише дуже малий відсоток повних людей молодого і середнього віку набрали вагу унаслідок внутрішніх патологій. Інші надали своєму організму «посильну допомогу» в цьому разбалансе своїми шкідливими звичками і помилками в поведінці. Але дуже багато ще можна виправити. У кожної з нас в колі знайомих знайдуться жінки, які нічтоже сумняшеся накладають собі в тарілку гірку смаженої картоплі, їдять салат з майонезом і п’ють чай з пирогами і при цьому залишаються легкими і стрункими. «Метаболізм!» — зітхаємо ми з заздрістю. «Правильні звички!» — відповідає нам наш організм. Що вони роблять не так, як ми?

Вони їдять незалежно від настрою

Відкривають холодильник і сідають до столу тоді, коли відчувають голод. Не винагороджують себе пироженкой за успіх, не заїдають смуток, роздратування, пережиту тривогу, нудьгу або самотність. Просто їдять, коли відчувають голод, причому роблять це з чималим задоволенням, а не байдуже поглинають їжу.

Вони отримують від цього задоволення

Їжа не затьмарює їм інші радості життя, не виходить на перше по значенню місце, а йде в ряду інших. А їх дуже багато: прогулянки, цікаві зустрічі, екскурсії, виставки, фільми, хобі, книги… Спектр життєвих задоволень дуже широкий, але коли він звужується до їжі, за це доводиться розплачуватися власним тілом. Як би двозначно це не звучало.

Вони не бояться є

Коли повний людина їсть, його охоплюють двоякі відчуття. З одного боку, йому це подобається, а з іншого — завжди трошки незручно. Особливо якщо доводиться їсти на людях. Та й перед собою теж. А десь посередині між цими двома станами є просте, нічим не затьмарене задоволення від їжі, яке дозволяє зосередитися на смакових обертони, текстурах і гастрономічних нюанси. До речі, наукою доведено, що смакова палітра повного людини набагато біднішими, ніж поганого. Почасти саме це змушує компенсувати недолік відчуттів звичайним обжерливістю. І виходить замкнуте коло.

Вони не рахують калорії

І не ділять їжу на небезпечну і безпечну для фігури. Вони їдять те, що смачно. Багато з них звертають увагу на корисність, але не калорійність. А якщо ви думаєте, що все смачне шкідливо для талії, то просто випишіть на аркуш все, що вважаєте смачним, включаючи фрукти, овочі, соуси, молочку, солодощі, морепродукти, крупи тощо. А тепер викресліть те, що, на вашу думку, катастрофічно для фігури. І ви побачите, що справа не в малій кількості смачних продуктів, а, бути може, в ліні. Макарони і картоплю зварити легше всього, а купити і зжувати на ходу готовий пиріжок або бургер ще легше, правда? Згадка про вартість тут буде некоректним, бо фастфуд вельми недешевий, і всі ми це знаємо.

Вони зупиняються, коли наїлися

Наїстися про запас ще нікому, крім деяких тварин, не вдавалося. Але їх організм пристосований до особливих обставин, наприклад, до зимової сплячки або подорожі по пустелі. Людина, навіть объевшийся до стану нестояння і мамою клянеться, що це було в останній раз, скоро знову захоче і буде їсти. Навіщо, червоніючи перед самою собою, доїдати цілу шоколадку і втішати совість, що більше цього не повториться? Краще відламати трохи і відкласти інше на випадок, коли знову захочеться.

До речі, коли ви перестанете угрызаться совістю з приводу з’їденого шоколаду, його не тільки буде хотітися менше, але і може раптом виявитися, що чутки з приводу неземного смаку ласощі були сильно перебільшені.

Вони висипаються

Хронічний дефіцит сну — пряма дорога до ожиріння. Брак енергії вимагає поповнення, а ніж її компенсувати, як не калоріями? А що йде попереду всієї планети серед продуктових відновників енергії, ми всі знаємо: той же шоколад, пиріжки, печиво та інший фастфуд.

Вони не поспішають

Особливо під час трапези. Навіть якщо це перекус в робочій їдальні. Вони їдять повільно, тому що не ковтають їжу полупрожеванными шматками. І коли мозок повідомляє, що «повний бак» (а робить він це приблизно хвилин через 20 після «заправки»), вони не встигають напхати в шлунок ще купу всього зайвого.

Вони прислухаються до своїх відчуттів

Крім голоду і ситості, наше тіло посилає нам масу інших важливих сигналів. Але щоб їх правильно розпізнати, потрібно прислухатися до свого організму і робити правильні висновки. А сигналізувати він може по-різному: тяжкістю в шлунку, порушеннями стільця, головним болем, нудотою, збільшенням ваги… Як тільки це сталося, нескладно згадати, які причини викликали дискомфорт, і усунути негативні чинники. Уважність по відношенню до себе і своєчасна реакція на сигнал — дуже правильні і важливі звички для схуднення і підтримки себе у формі.

Вони їдять потроху

Це природно, тому що шлунок у них не розтягнутий. З цієї причини вони раніше відчувають насичення і вчасно кладуть виделку на стіл. Якщо ж після святкових застіль і шведських столів вони розуміють, що розміри шлунка змінилися в небажану сторону, то поступово і без істерик зменшують порції до приведення свого організму в порядок.

Вони люблять активне життя та активних людей

Навряд чи стрункі люди змушують себе вранці з-під палиці пройтися пішки на роботу або пробігтися навколо будинку. Їм це подобається. Вони люблять рух у всіх його формах, тому їм не доводиться змушувати себе сходити в басейн або спортзал, а потім заїдати це моральне і фізичне знущання над собою черговий, а точніше, позачергової порцією їжі. Якщо їм не хочеться бігати, вони не бігають, а знаходять інший вид активності, який буде до душі.

Вони вміють витягати користь із стресу

Стресові реакції організму можна використовувати собі на благо — це доведено наукою і підтверджено численними експериментальними дослідженнями. У такі моменти ми здатні вбити свій організм або зробити величезний крок вперед. Вся справа в сприйнятті. Знайдіть і прочитайте цю інформацію, якщо стрес — ваш повсякденний біч.

І головне, що вміють робити стрункі люди, — не чекати, поки вдарить грім. Вони приймають адекватні заходи при виявленні одного-двох зайвих кілограмів, а не чекають, поки впадуть свідомість прямо з ваг, побачивши небувалу цифру. Вони знають, що завдання «як утримати вагу» вирішується значно простіше, ніж дилема «як схуднути». Тому у них ніколи немає необхідності сидіти на жорстких дієтах, виснажувати тіло в спортзалах і заздрити тим, хто виробив усі ці звички і навчився наслідувати їм легко і без примусу.

Залишити коментар