Стрункі і здорові руки в кілька етапів

Гімнастика для рук – це ефективний спосіб зробити свої верхні кінцівки гнучкими, стрункими, молодими і привабливими. Крім естетичного ефекту, ви можете отримати загальне оздоровлення організму, враховуючи велику кількість біологічно активних точок, розташованих на кистях.

Навіть якщо ви – молода мама, і не маєте в своєму розпорядженні багато вільного часу для тренувань, ви можете займатися з малюком.

Руки – це саме та частина тіла, яка, волею-неволею, демонструється оточуючим. В’ялий торс, ноги, сідниці – все це можна приховати від сторонніх очей. А носити одяг з довгим рукавом в спеку – це, безумовно, не вихід.

Давайте перестанемо виправдовувати власну лінь, і з сьогоднішнього дня почнемо активно готуватися до теплого сезону, борючись з в’яненням шкіри тіла!

«Офісні біди»

Якщо ви постійно перебуваєте за комп’ютером, багато пишете або друкуєте, ваші руки помітно втомлюються. Щоб зняти з них втому або перенапруження, рекомендовано на щоденній основі виконувати ефективну гімнастику для рук.

Її слід починати з невеликого м’якого масажу, для виконання якого знадобиться живильний або заспокійливий крем.

Ми радимо вам постійно носити його з собою – цей захід захистить вашу «візитну картку» від обвітрювання і сухості, а також додасть їй сили і зніме втому після багатогодинного робочого дня:

 • Приступите до міні-масажу. Для цього змастіть область кистей так, ніби ви одягаєте рукавички: від кінчиків пальців до зап’ястя. Тисніть не занадто сильно: все-таки, ми націлені на зняття перенапруги, а не на її посилення. Далі помасажуйте кожну фалангу окремо. Пройдіться дрібними круговими рухами по всій площі долоні;
 • Стисніть пальці в кулак. Потім великим пальцем іншої кисті втисніть окремо спочатку стислі, а потім великі пальці. Повторіть вправу на другій руці;
 • Повністю розслабте кисть. Кожен пальчик окремо спочатку вільно потрясіть, а потім поводите за годинниковою стрілкою, і у зворотний бік;
 • Скооперируйте обидві руки в щільно затиснуті кулаки. Потім повільно розтисніть пальці, намагаючись відвести їх один від одного на максимально можливу відстань;
 • Обхопіть підстави кистей рук і трохи «потрусити» розслаблені долоні;
 • Схрестіть пальці обох рук і опустіть їх на рівень тазу. Енергійно вигніть вниз і потягніть зап’ястя;
 • Поперемінно стискайте і розтискайте кулаки протягом 1-2 хвилин в швидкому темпі.

Всі ці вправи дуже прості, і ви можете здійснювати їх своїми руками щодня після завершення справ. Ця гімнастика оберігає ваші ніжні кисті від старіння, розвиває гнучкість, знімає напругу.

Вона також корисна при фізіологічному оніміння кистей на фоні одноманітного їх положення. Гімнастики при онімінні рук може бути недостатньо, і ми настійно радимо вам звернутися з цією проблемою до фахівця – її причина може критися куди глибше, ніж вам здається.

Освоюємо домашню гімнастику

У вас є гнучка стрічка або джгут? Тоді спробуйте комплексну гімнастику для зміцнення м’язів рук!

 • Вправа № 1. Обома руками розтягніть стрічку над головою. Підніміть і зігніть в коліні праву ногу, а вагу тіла перенесіть на ліву нижню кінцівку. Долаючи опір, притягніть плечі до піднятого коліна і поверніться у вихідне положення. Гімнастичне рух слід повторити по 25-30 разів на кожну сторону, але якщо на перших порах вам складно, ви можете обмежитися 10-15 підходами, з тією умовою, що зарядка буде виконуватися вранці і ввечері;
 • Вправа № 2. Еластичну стрічку візьміть в обидві руки і заведіть за спину на рівні грудної клітини. Ноги при цьому повинні розташовуватися на ширині плечей. Руки тягнуться в різні сторони. Повільно і акуратно з’єднайте кисті на рівні грудей перед собою, і знову розведіть в сторони. Виконайте вправу не менше 20 разів. Воно допоможе вам швидко привести в порядок тильну сторону плечей, саме ту частину, де знаходиться найбільш проблемний трицепс, схильний до в’ялості і провисання;
 • Вправа № 3. Вихідне положення: стрічка розташовується на підлозі, її середину фіксує злегка витягнута вперед стопа. Друга нога відходить назад, як при випаді. Поперек пряма, плечі і спина трохи подаються вперед. Руку, в якій знаходиться стрічка, слід відводити назад і вгору, ліктем до стелі. Повторіть вправу з кожної сторони по 35 разів. Це – прекрасний спосіб швидко промальовувати рельєф трицепса.

Стрічку для гімнастики можна зробити своїми руками за допомогою атласної тканини і тугий гумки. Вона є кращим знаряддям для швидкого і результативного зміцнення м’язів по всьому тілу.

Відновлюємо дрібну моторику

Якщо з якоїсь причини ви відчуваєте проблеми з частини дрібної моторики пальців, вам знадобляться наступні щоденні вправи.

Етапи гімнастики для дрібної моторики рук:

 • Візьміть котушку ниток. Спочатку розмотайте її, а потім замотайте тому. Повторіть процес кожною рукою;
 • Сцепите пальці в замок, крім великих. Великими пальцями по черзі обертайте за годинниковою стрілкою і проти неї 15-20 разів, прискорюючи темп;
 • Кінчик мізинця помістіть на кінчик великого пальця. Повторіть по черзі з безіменним, середнім і вказівним пальцем, формуючи так звані «колечка»;
 • Підігніть подушечки пальців до верхньої частини долоні, наче кішка, що випускає чи точащая кігті. По черзі напружуйте і розслабляйте кисть. Повторіть на обидві руки.
 • Пальці стисніть в замок. Їх кінчики на правій руці (або ліворуч, залежно від того, з якою почали), інтенсивно тиснуть на тильну сторону зап’ястя протилежної кінцівки так, щоб її пальці піднімалися з протилежного боку як гребінь.

Виконуючи гімнастику для моторики рук на регулярній основі, ви розвинете не тільки їх спритність, але і всебічно «підживите» просторове мислення, активізує роботу мозку.

Дитина-тренажер

Ви не маєте досить вільного часу для занять з стрічкою або гантелями, оскільки нещодавно стали мамою? Тоді ваш малюк і його вага цілком може стати вашим природним «тренажером».

Як виконувати гімнастику з малюком на руках?

 • Жим. Сядьте на підлогу, схрестивши ноги «по-турецьки». Притисніть дитини максимально близько до грудей. Підніміть його над своєю головою, щоб верхні кінцівки стали практично повністю прямими. Затримайтеся в такому положенні на 15-20 секунд, після чого поверніться у вихідне. Повторіть не менше 10-15 разів, краще – вранці і ввечері;
 • Грудної жим. Ляжте на підлогу на спину, малюка обхопіть обома руками і притисніть до своєї грудній клітці. Підніміть його над собою, руки при цьому повинні розташовуватися точно перед вашою грудьми, лікті не купируйте і не блокуйте. Затримайтеся на кілька секунд, після чого опустіть дитини. Повторіть 10-15 разів;
 • Повороти. Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Руки з дитиною витягніть перед собою. Зафіксувавши таз і ноги в первинному положенні, розгорніть плечовий пояс в одну сторону, потім поверніться у вихідне положення і повторіть в іншу сторону. Зробіть по 20 підходів на кожну сторону.

Прості побутові вправи, наведені нами в даному матеріалі, допоможуть вам зробити свої руки красивими, витонченими, спритними і сильними. Але з однією умовою – всі типи гімнастики будуть виконуватися строго регулярно! Будьте стрункі, привабливі і здорові!

Залишити коментар