Стрижка боб на середнє волосся

Однією з найбільш популярних і елегантних жіночих стрижок вважається боб, що входить в четвірку базових. Класичні лінії зрізу, витончений силует – вона чудово виглядає і на коротких волоссі, і при збереженні середньої довжини. Її вибирають російські і зарубіжні медійні обличчя, вона прикрашає й молодих дівчат і жінок елегантного віку.

Однак у неї є чимало особливостей, які потрібно вивчити до того, як йти в салон. Кому підійде стрижка боб і як правильно з нею поводитися?

Як виглядає стрижка боб?

Спочатку варто розібратися у відмінностях між бобом і каре, оскільки не тільки клієнтки, але і деякі початківці майстра схильні їх плутати. І навіть фотографії в відкритих джерелах з невірними підписами часом здатні збити з пантелику, і жінка, яка прийняла боб за каре або навпаки, не показавши зображення майстру, а лише пояснивши бажання словами, може отримати зовсім не те, про що думала. То як же виглядає ця стрижка, і які різновиди вона має?

 • Класичний боб. Головна його відмінність від каре полягає в лінії зрізу – вона похила, відкриває шию, потилицю, укорочений. При цьому передні пасма значно довше. До того ж шари зрізані під кутом, тому у стрижки з’являється обсяг, а кінці здаються підкрученими всередину. Кут нахилу лінії зрізу може бути незначним (10-12 градусів), а може становити й 45 градусів, що більше характерно бобу на коротких волоссі, ніж на середній довжині.

 • Подовжений боб. Різновид попереднього, оскільки має той же силует. Ключова відмінність – крутий спуск від потиличної зони до скроневої: кут перевищує 45 градусів. Нерідко можна побачити, що шию абсолютно оголена, а потилицю піднятий, і при цьому передні пасма досягають ключиць. Недолік такої стрижки лише в тому, що класичну зачіску з нею не зробити: навіть звичайний хвостик не зібрати.

 • Асиметричний боб. Подобається дівчатам, які бажають зберегти елегантність образу, але в той же час внести в нього родзинку і відтінок бунтарства. Така стрижка прекрасно вписується навіть в строгий діловий стиль, але приковує увагу до своєї власниці. Ключові його риси – різниця довжини бічних пасм зліва і справа. З одного боку вони можуть досягати підборіддя або навіть опускатися нижче, в той час як з протилежного навіть не прикривати вухо. Часто асиметричний боб доповнюється рваною чубчиком, хоча діагональна виглядає з ним не менш цікаво.

 • Шаруватий боб. За силуетом дуже схожий на класичний, але має меншу гладкість структурі. Якщо витягнути волосся, пасма будуть лежати нерівно, демонструючи різниця довжини кожної з них. При цьому шаруватий боб цілком може бути і асиметричним.

 • Довгий боб. Виконується на волоссі середньої довжини, допомагаючи зберегти її, але в той же час освіжити образ. Зовні виглядає як класичний, але шия прикрита повністю або частково. Найкраще він виглядає без чубчика, може мати однакову довжину всіх шарів, так і різну, для більш цікавої структури.

 • З чубком. Її можна додати до будь-якого з перерахованих вище варіантів, так само як і форма її вибирається незалежно від різновиду стрижки боб. Пряма густа буде споріднення його з каре, скошена змішається з бічними пасмами, створюючи відчуття єдності. Рвана часто супроводжує асиметричному і шаруватого бобу.

Будь-якого варіанту жіночої стрижки боб на середні волосся характерна чітка структура, що дозволяє перукарям створювати неймовірні зачіски навіть найпростішими діями: знайомі всім локони заграють новими фарбами, якщо їх виконати саме на стрижку боб. З каре такого ефекту голлівудської недбалості не вийде.

Кому підходить боб?

Жінка, вибираючи собі стрижку, часто орієнтується тільки на фотографії у відкритих джерелах, де над волоссям поворожили в кілька рук, а сам кадр пройшов ретельну обробку. Крім того, з ідеальними пропорціями зірок і фотомоделей легко спокуситися на будь-яку зміну іміджу, однак буде це виглядати так само привабливо на Вас?

Професіонали рекомендують проводити підбір стрижки по 3-м параметрам:

 • структура волосся;
 • риси особи;
 • конституція.

Всі вони мають приблизно однакову ступінь значущості, тому краще не ігнорувати жоден з параметрів, якщо Ви хочете отримати гармонійний, цілісний образ. Почати вивчення вимог стрижки боб найлегше з пункту структури волосся.

 • Власницям ідеально прямого полотна пощастило – вони можуть в рівній мірі носити і класичний, і асиметричний, і шаруватий силует. Можуть зробити чубок і не турбуватися за її зовнішній вигляд. Якщо волосся, до того ж, тонкі і легкі, їм пощастило подвійно: вони будуть добре тримати прикореневій обсяг, який створює боб на верхівці і в зоні потилиці.
 • При хвилястих волоссі всі різновиди цієї стрижки теж виглядають досить цікаво, але хвилі потрібно постійно структурувати, інакше загальний образ може здаватися неохайним. Особливо це стосується асиметричного варіанти, родзинка якого простежується переважно на прямих волоссі. У підсумку, при наявності нечітких і неслухняних хвиль доведеться постійно пам’ятати про укладання.
 • При кучерявих волоссі боб виконують дуже рідко. Подовжений варіант, якщо у Вас чіткі дрібні завитки, може виглядати готової ефектною зачіскою, а от від асиметрії доведеться повністю відмовитися. Якщо ж волосся додатково пушатся, що створює ефект кульбаби, боб теж робити не варто (виняток – довгий, нижче плечей): він потребує щоденного використання праски.

Окремої уваги заслуговують негусто, витончення волосся, які до того ж можуть бути схильні до сухості або навіть ламкості. Професіонали радять при таких даних подивитися на стрижку боб-каре на середні волосся із шаруватою текстурою або асиметричний боб з мінімальною довжиною: вони додадуть обсягу, нівелюють не ідеальний стан волосся.

Наступний важливий параметр – риси обличчя і його форма:

 • При круглої рекомендовано звернутися до бобу з подовженням, оскільки бічні пасма візуально витягнуть особа, зроблять його більш вузьким. Того ж допоможе домогтися відсутність чубчика у стрижки, а також асиметрія. Якщо Ви вважаєте, що чубчик Вам необхідна, зробіть скошену, яка змішається з довгими бічними пасмами і діагонально зріже лоб – з’явиться додаткова м’яка вертикальна лінія.
 • При квадратному обличчі теж актуальне боб з подовженням, при цьому пасма повинні бути обов’язково нижче лінії підборіддя, щоб приховати складність і гостроту щелепної зони. Одночасно з цим професіонали радять придивитися до стрижки боб з чубчиком: в ідеалі скошеної, але ні в якому разі не прямий – додаткова горизонтальна лінія зробить обличчя ширше і підкреслить його грубі риси.
 • Власницям трикутного обличчя варто зупинитися на класичному силуеті, який додасть об’єм в нижній частині щелепи, і постаратися уникнути зайвого підняття верхівки. Дуже добре буде виглядати довгий боб, коли кінці пасом торкаються плечей, а лінія зрізу не надто крута. Чубок при такому силуеті робити не обов’язково, однак, якщо лоб широкий, має сенс бічний проділ, який створить ілюзію чубчика.
 • Дівчатам з витягнутим обличчям треба уникати асиметричного боба, оскільки він зробить акцент на вертикалях. Зате має сенс класичний силует з прямою або має невеликий вигин чубчиком.
 • Для трапецієподібної форми (важка і широка щелепа) боб може стати порятунком, але лінія зрізу повинна бути нижче рівня підборіддя, а передні пасма – подовжені.

Що стосується конституції, то тут все дуже просто: дівчатам міцної статури, а також при наявності широкої кістки бажано зробити шаруватий боб, який полегшить загальне сприйняття образу. Худорлявим дівчатам можна спробувати будь-який з варіантів, але найцікавіше на них виглядає асиметрія. А при невисокому зростанні бажано додати вертикальних ліній: подовження передніх пасом, скошеної чубчика і т. д.

Як укладати стрижку боб на середніх волоссі?

Завдяки тому, що довжина у такої стрижки максимально збережена (виключаючи асиметрію), при необхідності волосся можна навіть швидко зібрати в хвіст або спорудити низький недбалий пучок. Однак боб дуже цікавий своїм силуетом, щоб всі його родзинки ховати за гумкою і стандартної зачіскою.

Професіонали радять освоїти кілька базових прийомів, які можуть виручити Вас і щоденної ранкової укладанні, і при роздумах над святковим чином.

 • Класичний боб дуже легко привести в порядок: витягнути волосся за допомогою гарячого повітря фена і круглої гребінця невеликого діаметра, підкрутити кінчики всередину. Те ж саме можна здійснити на подовженій стрижці.
 • У шаруватого рекомендовано пограти з текстурою: наприклад, розтерти в пальцях краплю воску і пройтися ними по кінцях. Або те ж зробити з пінкою, але торкнутися вже всю довжину, взъерошивая волосся. Підсушити їх феном, для більш явного ефекту можна скористатися насадкою-дифузором для фена.
 • Як вечірньої зачіски на стрижку боб буде дуже цікаво виглядати завивка праскою. Кінчики при цьому залишають прямими, а охолоджені локони після розбирають і обробляють сольовим спреєм. Завдяки таким діям вони набувають чітко виражену структуру і не вимагають складної зачіски.

Жіноча стрижка боб на середні волосся може стати ще більш привабливою, якщо родзинки силуету підкреслити кольором: зробити м’які сонячні відблиски або контрастне фарбування. Але все ж першочерговим є необхідність пам’ятати, що така стрижка потребу в частому оновленні зрізу, інакше вона швидко стає неохайною.

Залишити коментар