Стрибки з парашутом: зі скількох років можна це робити?

Екстремальні види спорту все щільніше входять у повсякденне життя сучасних людей. І якщо дорослі самостійно відповідають за своє здоров’я, то дітки, яких мріє стрибнути з парашутом, хочуть дізнатися, зі скількох років можна це зробити. Сьогодні в статті постараємося відповісти на питання, яке хвилює маленьких екстремалів та їх батьків, а також дати необхідні рекомендації та поради.

Відповідаємо на хвилююче питання – зі скількох років можна спробувати стрибнути з парашутом

Всі парашутні клуби, офіційно зареєстровані та ведуть свою діяльність легально, мають спеціальну документацію, в якій прописано з якого віку можна здійснювати стрибки.

Більшість закладів екстремального відпочинку допускають до стрибків з парашутом дівчат і хлопців у віці від 14 років і старше. Природно, діти повинні бути придатні за станом здоров’я і принести довідку, що підтверджує це.

Також потрібно буде пройти повний інструктаж та програму підготовки.

Діти, які не досягли вісімнадцятирічного віку, допускаються до цього екстремального розваги тільки з письмового дозволу батьків або при їх безпосередній присутності. Під час стрибків може всяке трапитися і законні представники дитини повинні це розуміти.

Варто відзначити, що деякі парашутні клуби допускають до стрибків дітей тільки з 16 років, а ось в тандемі з інструктором спробувати свої сили в такому екстремальному занятті діти можуть з 9 років. Правда, подібних закладів не так багато і потрібно дізнаватися умови на місці.

Що потрібно, щоб здійснити стрибок?

Навіть якщо за віком ви підходите для парашутного розваги, варто правильно підготуватися до стрибка, адже не у всіх містах є аеродроми для таких занять. Тому проговоримо поетапний план дій для тих, хто вирішив стрибати.

Для стрибка потрібно:

 • Дізнатися, чи є в місті вашого проживання або в найближчій області парашутний клуб;
 • Уточнити ціну занять, вік, з якого можна стрибати, а також, які є обмеження за станом здоров’я. Варто відразу обмовитися, що вартість такого екстремального захоплення буде відрізнятися в залежності від території проживання. І точно сказати, якою буде ціна, неможливо. Ті, хто починають займатися парашутним спортом серйозно, зазначають, що перший стрибок коштує дорожче наступних. Це відбувається з-за того, що при первинному зверненні ви будете проходити навчання. Воно буде проводитися в кілька етапів. Ви вивчите теорію, дізнаєтеся, як правильно виходити з літака і вести себе в момент стрибка, як приземлятися, вивчіть страхувальний пристрій і отримаєте масу корисної інформації;
 • Після того, як клуб буде знайдений, необхідно пройти медичну комісію, щоб фахівці дали «добро» на стрибок. У деяких аероклубах довідку не вимагають, там укладається страховка. Для цього вам знадобиться паспорт і, якщо ви ще не досягли повнолітнього віку, письмовий дозвіл від батьків (їхня особиста присутність);
 • Коли всі формальності будуть дотримані, почнуться теоретичні заняття, а потім і практичні: навички будуть відточуватися на тренажері, спеціально створеному для цього;
 • Коли «курс молодого бійця» буде пройдений, ви зможете здійснити свою мрію – стрибнути з парашутом. Перший раз це робиться або в тандемі з досвідченим інструктором, або самостійно, але в такому випадку висота буде не більше 800 м. Можливо, хтось скаже, що стрибати з такої висоти нецікаво, ви помиляєтеся, відчуття просто незабутні.

Відповіді на хвилюючі питання

Крім вікових обмежень, охочих зробити стрибок з парашутом, хвилюють і інші питання.

Спробуємо відповісти на найбільш часто задаються:

 • При яких погодних умовах люди стрибають? Здійснювати стрибок можна, якщо на вулиці відсутній сильний вітер, ні сніг і хмарності. Перед кожним польотом керівництво клубу приймає рішення про безпеку дій;
 • З яким мінімальним і максимальним вагою можна стрибати з парашутом? Парашутисти з вагою 45 кг допускаються до стрибка, це мінімальна позначка, максимум – 95 кг;
 • Є часи, коли парашутисти не стрибають? Як такого обмеження по сезонності немає, все залежить від погодних умов;
 • З якої висоти вперше стрибають з парашутом? Для першого досвіду оптимальна висота – 800-900 м;
 • Чи є в той день, коли планується перший «політ»? Так, можна. Ніяких обмежень по харчуванню ні, дотримуйтеся звичного раціону;
 • З якою швидкістю парашут йде на зниження? Зразкові показники до 5 м/с;
 • Можна травмуватися при приземленні? Так, такий ризик є, тому дуже важливо пройти інструктаж і спеціальну підготовку;
 • Хочу стрибати з парашутом, як подолати страх висоти? У цій справі головне – бажання, страх відступає швидко, вже підтверджено багатьма людьми.

Є ще багато питань, які цікавлять людей, які мріють «політати» з парашутом, відповісти на всі просто нереально. Але хочеться ще раз відзначити важливий момент: тим громадянам, які мають хронічні захворювання, травми і проблеми з опорно-руховим апаратом, перш, ніж зважитися на експерименти з парашутом, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Мрія – це, звичайно, чудово, але ризикувати здоров’ям не потрібно. Удачі і гарних польотів!

Залишити коментар