Страх: як боротися з болісними іграми підсвідомості?

Страх є таким же природним відчуттям, як інстинкт самозбереження, причому ці речі межують один з одним. Завдяки страхам і побоюванням ми не йдемо вночі гуляти в лісосмугу, сідаємо на таксі, або обходимо освітленими шляхами коротку темну дорогу.

Всі ці відчуття оберігають нас від трагічних і небезпечних речей. Але всякі чи страхи так корисні? Чи потрібно боротися зі страхом?

Страх публіки або сцени

Трапляється, що студент-відмінник не може захистити свій диплом з-за відчайдушного страху виступу перед публікою. Або молодик боїться підійти до красивої панночці і познайомитися з нею.

Такі «побутові» страхи здатні серйозно отруювати людині існування. І саме про них ми сьогодні поговоримо. Почуття страху може стати величезною перешкодою на шляху до набуття щасливого особистого життя, багатства, слави і визнання.

Тому з тривогами дійсно потрібно боротися, і чим раніше ви почнете це робити, тим краще буде для вас у майбутньому. Пам’ятайте про те, що соціальні тривоги багато в чому заважають вашому успіху і визнання. Дійте! А ми розповімо вам про те, як можна боротися зі страхом максимально ефективно.

Якщо ви мрієте досягти якихось висот у соціальній сфері або сфері мистецтва, вам сильно заважати страх виступу перед публікою. Тим не менш, це найпоширеніше серед людей тривожний стан. І вам зовсім необов’язково бути популярним артистом або політиком, щоб його пізнати. Часом буває досить невеликої аудиторії, щоб впасти в паніку, і як кажуть, проковтнути мова.

Езотерики в цьому випадку рекомендують: «Пізнай себе! З твоєї тривогою всередині тобі допоможе впоратися усвідомлення того, що перед тобою сидять точно такі ж люди, як ти. Спробуй уявити собі, що всі вони – твої родичі. Адже ти не будеш соромитися і боятися родичів? Поглянь в обличчя кожному і подумай про те, що вони – твої близькі люди. Нехай навіть ти бачиш їх вперше. І страх миттєво випарується…»

Ми не знаємо, правда це чи ні, однак ті, хто практикує езотеричні вчення, стверджують, що це єдиний надійний спосіб позбутися гнітючого страху і потіють рук при виступі перед певною кількістю людей.

Поради для подолання страху публічності

Як ще боротися зі страхами і тривогами при виступі перед аудиторією:

  1. Заздалегідь підготуйтеся. Постарайтеся відточити свою промову або номер до такої міри, щоб до нього не можна було причепитися. Обов’язково потренуйтеся перед дзеркалом, знайдіть свій кращий ракурс і усуньте ті вирази обличчя, які здаються вам дивними і / або комічними на вас;
  2. Спробуйте виступити перед сім’єю. Якщо у вас велика сім’я, ви можете створити ефект публіки з її допомогою. Для цього вам потрібно посадити всіх так, щоб це було схоже на вашу майбутню аудиторію. А потім співати / танцювати / зачитати промову перед ними. Головне, щоб ви відчували ефект присутності публіки. Перед самим виступом краще зробити протилежне – як радять езотерики. Тобто, придивитися в обличчя присутніх і ототожнити їх з власною сім’єю;
  3. Співайте! Деколи впоратися з боязню виступів допомагає… пісня! Згадайте, яка композиція викликає у вас позитивні емоції. Бути може, є така, яка по-справжньому вас надихає і дає вам розслабитися? Просто почніть наспівувати її безпосередньо перед тим моментом, коли вам доведеться вийти до людей – ви самі побачите, що ваш емоційний стан при цьому стане краще і стабільніше;
  4. Дихайте. Відомо, що кожна людська емоція тісно пов’язана з дихальним процесом. Тому якщо ви станете дихати глибоко і розмірено, страх відпустить вас сам собою. Почніть усвідомлену практику діафрагмового дихання – дихайте животом, рівномірно, впевнено, глибоко. Можете також спробувати дихання з затримкою на кілька секунд після вдиху. А можете чергувати тривалість вдиху і видиху по 5-6 секунд. Головне, щоб не збивалося дихання, було рівномірним і глибоким;
  5. Мова тіла. Ваше тіло не тільки багато в чому відображає ваше поточне стан душі, але і допомагає йому залишатися на тому ж рівні. Проведіть невеликий експеримент. Встаньте, втисніть голову в плечі, опустіть її і максимально можливо сгорбьте спину. А тепер уявіть якесь хороше подія (або згадайте сталося з вами, що надихає вас). Чи вийде у вас розслабитися і радіти в такому стані? Навряд чи. Візьміть цей експеримент на замітку, і всякий раз, коли вам стає страшно, намагайтеся противитися цьому деструктивному відчуттю допомогою власного тіла. Стійте прямо, високо піднявши голову (не треба задирати її, достатньо тримати підборіддя прямо й паралельно підлозі), випряміть спину. Не забувайте дихати і налаштовувати себе на кращий лад, не схрещуйте руки і не створюйте ними метушливих рухів. Повністю розслабтеся і відчуйте свою внутрішню силу.

Як можна боротися зі страхами всередині себе, якщо не методом тотальної самоорганізації?

Подивіться навколо: чи справді те, чого ви боїтеся, несе в собі якусь небезпеку для вас? Справа в тому, що будь-який страх обґрунтований лише тоді, коли те, чого ви так відчайдушно побоюєтеся, загрожує вашому здоров’ю та життю.

Публіка може вбити, розтерзати або покалічити вас? Звичайно ні!

Ці люди, навпаки, зібралися тут для того, щоб оцінити вашу працю, зробити ваше життя більш насиченим і продуктивним. Так про що ж ви тривожитесь?

Страх смерті

Ще один популярний« і широко поширений страх – страх смерті. Деколи він буває зовсім необґрунтованим, викликаним суто ментальністю людини, його постійним «накручуванням» себе самого на такі думки. Але трапляється і так, що індивід вже побував в кістлявих обіймах смерті, а тому побоюється опинитися в них знову.

Наприклад, ви потрапили в ДТП, дивом вижили, і тепер вважаєте, що небезпеки подібного роду підстерігають вас на кожному кроці. Частково ваше хвилювання можна зрозуміти, але з ним просто необхідно боротися. Інакше є ризик просто зійти з розуму від незрозумілої тривоги.

Як боротися зі страхом смерті?

  • Сприймайте смерть як звичайне природне явище – вона обов’язково прийде, але коли це станеться ніхто не знає;
  • Налаштуйте себе на думку про те, що коли смерть дійсно настане, вам буде вже все одно, і ви нічого не будете відчувати;
  • Проаналізуйте, наскільки обґрунтований ваш страх – на вас були замахи, вас хочуть отруїти, ви постійно контактуєте з небезпечними речовинами і явищами? Якщо це не так – побоюватися вам, насправді, зовсім нічого;
  • Візьміть себе в руки. Якщо ви перебуваєте в стані важкої хвороби, подумайте над тим, що набагато корисніше зараз максимально позитивно мислити і налаштувати себе на одужання. Ви тільки виграєте від цього в будь-якому випадку;
  • Згадайте про те, що всі думки матеріальні. І ви притягуєте до себе те, про що постійно думаєте. Чи подобається вам така перспектива?

Якщо ваш страх смерті необґрунтований, перестаньте думати зовсім про це. Налаштуйте себе на більш продуктивні думки і звершення, яких ви можете досягти тут, за життя. А смерть прийде сама, тоді, коли це належить і визначено.

Страх хвороби

Багато людей побоюються захворіти важкою патологій, начебто онкології або Сніду. Тут також важливо розібратися в тому, наскільки це побоювання обґрунтовано. Якщо конкретних передумов до нього не існує, варто думати про це? А якщо вони є, куди корисніше зайнятися своїм здоров’ям і направити власну енергію в потрібне русло, щоб ваші тривоги не втілилися в реальне життя.

Як можна боротися зі страхом хвороби? Тут важливо зробити все, щоб цей страх виявився безпідставним. Стежте за своїм самопочуттям і здоров’ям, вчасно відвідуйте лікарів при конкретних скаргах, постарайтеся вести здоровий спосіб життя. Коли ви відчуєте силу свого тіла, страхи відступлять самі собою.

Живіть в гармонії з власною свідомістю!

Залишити коментар