Стійка помада для губ, її переваги та недоліки

Макіяж – невід’ємна частина життя багатьох жінок незалежно від їх віку. Йдучи на роботу, захід, звичайну зустріч з друзями вони підфарбовують вії, брови і, звичайно, уста. Звичайні помади можуть доставити чимало незручностей у повсякденному житті. Мало того, що вони швидко стираються і розпливаються, а тому їх потрібно заново наносити кілька разів на день, вони можуть ще і бруднити одяг, документи.

У цьому випадку на допомогу приходить стійка помада, яку жінки можуть використовувати для макіяжу губ, не боячись, що вона змаститься, розтечеться, швидко зітреться. Виробники цього виду косметики запевняють, що це оптимальне рішення для тих, хто звик завжди виглядати привабливо, але крім переваг у нього є і недоліки.

Склад

Звичайно, косметика, володіє такими властивостями і компоненти повинна містити особливі. Але виробники неохоче діляться секретом того, із-за чого помада є стійкою.

Ось які компоненти входять у її склад:

 • Ланолін. Перед застосуванням для виготовлення косметичного засобу його очищують, обробляють за допомогою хімічних речовин. Цей компонент являє собою жир, що виділяється при вываривании овечої вовни. Сьогодні в косметології ланолін використовується широко. Він має переваги, які полягають у виконанні функції провідника, за рахунок чого в шкіру губ як можна глибше можуть проникати вітаміни з косметичних засобів. Якщо ж він міститься в стійкою косметиці, в глибокі шари дерми можуть проникати барвники, що не можна назвати користю;
 • Рослинні масла. Як правило, для виготовлення застосовують кукурудзяна або соєве масло. Воно живить шкіру вуст, насичує її вітамінами, надаючи лікувальну дію;
 • Ультрафіолетові фільтри. Їх стійка косметика містить для того, щоб остання могла захищати губи від сонця;
 • Екстракти рослин. Вони надають поживне, лікувальне, зволожуючу дію. Нерідко ці компоненти сприяють відновленню дерми. Серед таких речовин найбільш часто використовуються екстракт алое, рожеве масло і навіть гіалуронова кислота.

Але не тільки перераховані складові містяться в косметиці. До її складу входять нафтопродукти, які накопичуються в шкірі. Враховуючи, що макіяж губ жінки роблять не один десяток років, з роками їх у дермі стає все більше, а їх дія корисним не є. Перш за все від цих речовин страждають нирки, лімфатичні вузли, печінка.

Це не повний перелік шкідливих складових кошти. Щоб макіяж дійсно був стійкий, в нього додають більше барвників і воску, ніж у звичайну косметику. За рахунок останнього на вустах утворюється плівка, яка захищає make-up від розтікання, стирання і т. д. протягом тривалого часу.

Як закріплюючий засіб може використовуватися також силіконове масло.

Виробники натуральної косметики давно відмовилися від нього, але виробництво стійких губних помад нерідко просто не може обійтися без цього компонента, адже деякі жінки бажають, щоб навіть пристрасний поцілунок не міг пошкодити макіяж.

Як правило, для виробництва використовуються недорогі штучні силікони.

Важливо, щоб при виготовленні враховувалися необхідні пропорції – силікону в косметичному засобі повинно міститися у кількості, що не перевищує 8% по відношенню до інших компонентів.

В іншому випадку губна помада не буде давати шкірі вуст дихати, повністю покриваючи їх щільною плівкою.

Переваги і недоліки

Основна перевага цього виду косметики вже позначено – користуватися засобом зручно, а ефект зберігається надовго.

Які ще переваги можна назвати? Якщо для стійких помад і блисків використовуються якісні інгредієнти, вони будуть живити, зволожувати шкіру.

Але є у цього виду косметики і суттєві недоліки:

 • При частому використанні такі шкідливі речовини, як нафтопродукти, вбираються в шкіру, потрапляють організм і можуть сприяти розвитку захворювань внутрішніх органів;
 • Ультрафіолетові фільтри, що містяться в складі стійкої помади незалежно від того, рідка вона або звичайна, можуть викликати алергію;
 • Плівка, якою покриваються уста, створює відчуття дискомфорту, заважає шкірі дихати. З-за цього вона може иссушиваться, розтріскуватися.

У зв’язку з цим часто використовувати стійку косметику не слід. Рекомендується застосовувати лише в особливих випадках.

Види

Залежно від тривалості ефекту ці косметичні засоби бувають такими:

 • Стійкі. Вони відмінно тримаються на вустах, здатні витримати поцілунок, не стираються порядку 8-12 годин;
 • Суперстійкі. У них міститься більше фіксуючих речовин, тому вони здатні залишатися на вустах, не змиваючись, не розтріскується і не розтікаючись близько доби.

Може здатися, що суперстойкая косметика — це ідеальний засіб. Проте це не зовсім так. Вона створює ще більшу навантаження на губи, стягує їх, тому навіть сама стійка, вона не може застосовуватися щодня.

Крім того, видалити її звичайним молоком або водою неможливо. Для цього потрібен спеціальний засіб, що містить спеціальні речовини, що є агресивними. Нескладно припустити, що вони травмують шкіру губ.

У відповідність з консистенцією дані засоби бувають 2-х видів. Один з них – класичні (маються на увазі звичайні помади), а про другий мова піде нижче.

Рідка помада

Багато хто вважає, що найбільш вдалий варіант – класичне косметичний засіб в силу того, що тримається воно краще. Але найстійкішими є рідкі помади, причому обов’язково матові, оскільки глянцеві можуть друкуватися на посуді, одязі і т. д.

Ця різновид косметичних засобів володіє такими характеристиками:

 • Всі вони є суперстойкими, відповідно можуть практично добу триматися на губах, за умови, що ви не будете їсти жирну їжу;
 • Будь-яка стійка рідка помада, зокрема, матова ще більше сушить губи, ніж класична. У зв’язку з цим перш ніж скористатися нею, переконайтеся, що шкіра ваших вуст і без того не пересушена;
 • Ця текстура така, що вона підкреслює контури вуст, але не розрівнюється, і багато знаходять це дуже привабливим.

Класична косметика наноситься звичайним способом, а ось рідка має свої особливості нанесення:

 • Не варто нашаровувати її, інакше вона ляже негарно. У зв’язку з цим при нанесенні від вас потрібно точність рухів, щоб з першого помаху пензлика ви правильно покрили уста;
 • Не смыкайте губи, поки вони не висохли, незалежно від того, використовується глянцева або матова помада. Інакше покриття розтріснеться, розтечеться;
 • Як тільки завдасте засіб, потрібно широко посміхнутися, щоб покриття рівномірно розподілилося по поверхні губ;
 • Якщо потрібно зняти його, не намагайтеся це зробити звичайними серветками. Змочіть їх в рослинному маслі – практично вся косметика цього виду піддається видаленню з допомогою нього.

Щоб правильно наносити рідку помаду, потрібно користуватися зручними пензликами.

Вибір кольору

Ви можете підібрати тон косметики, яким ви користуєтеся постійно. Але враховуючи, що в повсякденному житті її використовувати не варто, підберіть відтінок, який ви віддаєте перевагу для особливих випадків.

Одним з найбільш вибагливих кольорів є червоний, тому і стійку помаду цього тону потрібно підбирати обережно. Вона може видати всі недоліки вуст.

Крім того, такий варіант підійде дівчатам з чуттєвими губами середньої величини. А ось на тонких вустах він може виглядати не зовсім виграшно. Хоча в цьому випадку ви можете просто трохи вийти за обриси губ за допомогою підводки.

Зазвичай червона помада підбирається матова, інакше колір може виглядати занадто помітно.

Як бачимо, в повсякденному житті краще використовувати звичайний косметичний засіб, щоб не зіпсувати шкіру своїх вуст.

Залишити коментар