Стійка фарба для волосся: огляд популярних категорій засобів

Фарбування волосся здавна використовується жінками для підтримки краси. На які тільки хитрощі не йшли представниці прекрасної статі раніше: використовували відвари, кору рослин, щоб надати своїм локонам потрібний відтінок.

Зараз допомогти змінити тон може стійка фарба для волосся. З її допомогою можна не тільки додати бажаний відтінок, але і позбавитися від сивих волосків.

Принцип дії стійких фарб

Людський волос складається з стрижня, який має несучу функцію і забезпечує міцність, і лусочок, виконують захисну функцію.

Лусочки обволікають стрижень, захищаючи його від втрати вологи і шкідливого впливу навколишнього середовища. Можна звернути увагу, що занадто гладкі волосся сохнуть дуже довго – рідина з їх поверхні не випаровується протягом тривалого часу через щільно прилеглих лусочок.

Фарбування, які проводилися раніше, з використанням відварів і настоїв давали результат тільки при тривалому використанні. Вони залишали невелику кількість пігменту, який просочувався у волосся і надавав йому бажаний відтінок. Такі кошти допомагали зміцнити волосся, надати йому силу і життєвий блиск, хоча і вимагали постійного застосування.

З розвитком промисловості була винайдена фарба для волосся. Спочатку це були освітлюючі фарби з високим вмістом аміаку. Принцип дії таких фарб складався в розм’якшенні лусочок і виведенні пігменту. Згодом в них стали додавати парафенілендіамін, який допомагав надати локонам потрібний відтінок.

Після розкриття лусочок сполуки, які до цього розчинялися у воді, під дією перекису водню починають окислюватися. В результаті починається прояв пігменту. При нанесенні фарби це прояв відбувається вже безпосередньо в структурі волосся, розм’якшеного дією аміаку.

Пігмент вбирається і колір закріплюється. Використовується після фарбування бальзам відновлює положення лусочок, закриває їх і вберігає травмований волосся від втрати вологи. В результаті фарбування з використанням аміаку можливе збереження кольору на кілька тижнів, навіть на сивому волоссі. Це найбільш стійкий вид фарбувальних засобів.

Типи фарб

Варіантів фарбування, як і фарбувальних сумішей, з’являється все більше з кожним днем.

Зараз можна придбати професійні фарби для волосся, які за текстурою будуть нагадувати крем, легко наносяться і приємно пахнуть. За складом також відбулася велика кількість змін.

Стійка краса для волосся може бути як з вмістом аміаку, так і без нього. Можливе застосування стійкого або полустойкого фарбування. А в різноманітності колірних варіантів можна і зовсім заплутатися.

Професійна фарба для волосся

Зазвичай купується окремо від окислювача, бальзаму і рукавичок. Призначена для професійного використання, але може застосовуватися і на дому. Має кремову текстуру, легко наноситься. Може бути як з вмістом аміаку, так і без нього – вибирається на розсуд майстра і за побажанням клієнта.

Аміачна фарба для волосся

Містить аміак, який розм’якшує лусочки, і пігмент. При змішуванні фарби з окислювачем пігмент вступає в реакцію і впроваджується вглиб волосся. Таке фарбування найбільш травматично. Але аміак гарантує стійкість кольору, його насиченість і глибину, навіть на сивого локонах.

Фарби з вмістом аміаку зазвичай мають менше часу впливу, ніж без нього. Щоб пом’якшити агресивну дію, до складу додаються різні масла та екстракти, які благотворно впливають на волосся.

Фарба для волосся без аміаку

Стійка фарба для волосся без аміаку все частіше з’являється на полицях магазинів. Вона зазвичай коштує трохи дорожче кошти з аміаком, але при цьому має більш м’який ефект. Розм’якшення лусочок досягається за рахунок амінів.

Вони трохи відрізняються від аміаку:

 • запах менш різкий;
 • більш щадне дію;
 • гірше змиваються, ніж аміак;
 • менш інтенсивне забарвлення, що вимагає тривалого впливу;
 • тривалість збереження кольору зазвичай менше;
 • насиченість відтінку менш виражена, ніж при фарбуванні звичайною фарбою.

Щоб змити таке фарбування, потрібно трохи менше часу, ніж з використанням аміаку. Але барвники без аміаку набагато зручніше для сухих і неживих волосся. Також подібні засоби відмінно підійдуть тим, хто після освітлення хоче провести фарбування. Такі кошти можуть використовуватися в домашніх умовах без ризику виникнення алергічної реакції. Не рекомендується для сивого локонів.

Полустойкое фарбування

Ідеально підходить для тих, хто не бажає мінятися кардинально, а просто хоче приміряти новий образ. Для цього використовуються засоби без аміаку, які надають м’яке обволікаючу дію.

Пігмент проникає глибоко в структуру, а тому вимивається природним чином вже після декількох процедур миття голови. Таке забарвлення може використовуватися просто для додання необхідного відтінку.

Для цього можуть застосовуватися такі засоби:

 • відтінкові бальзами;
 • пінки для волосся;
 • відтінкові пудри;
 • крейда для волосся;
 • відтінкові шампуні.

На що звертати увагу при виборі фарби

Вибираючи засіб для фарбування в магазині, потрібно обов’язково звертати увагу на кілька основних моментів:

 • Марка. Найкраще при купівлі віддавати перевагу тим маркам, які відомі. Щоб простіше було визначитися, можна ознайомитися з відгуками інших покупців. Популярні фарби зазвичай мають всі необхідні сертифікати якості.
 • Склад. Тут важливо орієнтуватися на бажаний ефект. Для довгострокового фарбування щільних волосся можна використовувати аміачну фарбу. Для тонких – навпаки, без аміаку.
 • Стійкість. Щоб уникнути розчарування, обов’язково потрібно перевірити стійкість, зазначену на упаковці. Зазвичай засоби з вмістом аміаку відрізняються високою стійкістю.
 • Додаткові компоненти. Вони використовуються для пом’якшення агресивного впливу аміаку. Але з ними потрібно бути дуже акуратними, оскільки вони самі можуть спровокувати алергію. Уважно читаючи склад перед покупкою, можна вберегти себе від псування волосся.
 • Колір. Потрібно пам’ятати, що бажаний відтінок може відрізнятися від того, який вийде. Щоб краще розуміти результат, можна використовувати таблицю відтінків на зворотному боці пачки з фарбою.
  Важливо: Брюнеткам перед фарбуванням в більш яскраві, але світлі кольори потрібно зробити освітлення. В іншому випадку пігмент просто додасть відтінок, але кардинально не змінить кольору, навіть при використання засоби з вмістом аміаку.
 • Тип волосся. Чим більше пошкоджені локони, тим вище ймовірність, що фарба з вмістом аміаку їх пересушить. Тому при сухих і пошкоджених волосся варто віддавати перевагу щадним засобів.
 • Термін придатності. Один з ключових моментів. Прострочене засіб може завдати великої шкоди, а відтінок буде відрізнятися від бажаного.
 • Цілісність упаковки. Обов’язково перед покупкою потрібно перевірити цілісність туби з фарбою. Якщо вона пошкоджена, склад вже контактує з киснем і окислюється, а це значить, що його фарбувальні властивості будуть істотно гірше.

Правильний підбір кошти, а також дотримання інструкції по застосуванню допоможуть звести до мінімуму ймовірність появи побічних ефектів від аміаку. А правильний догляд і підтримка тони збережуть красу відтінку на тривалий термін, навіть на сивому волоссі.

Залишити коментар