Способи приготування цукрового сиропу в домашніх умовах

Цукровий сироп широко використовується в кулінарії. Він входить в рецепт просочення бісквіта, тістечок, з ним можна приготувати дуже смачне фруктове варення. Зробити його самим досить просто, якщо знати основні принципи розтоплення цукру.

Де використовується цей продукт

Подібний продукт насправді зустрічається набагато частіше, ніж ви можете припустити.

Він входить до складу багатьох напоїв, в тому числі і коктейлів, солодких десертів та інших страв. З його допомогою можна приготувати заливку для фруктів або солодку основу для джему.

В кондитерській справі рецепт сиропу широко використовується для приготування просочення бісквіта. Його можна комбінувати з фруктовими соками, щоб зварити цукровий кольоровий сироп зі смаком вишні, малини, смородини тощо

Крім як для просочення бісквіта, його можна застосовувати для доповнення тістечок, тортів, декору фруктових салатів і сирних кейків.

З допомогою більш густої маси навіть в домашніх умовах можна виготовити цікаве солодке прикраса у вигляді кришталевого квітки або інший фігурки. Такий прийом використовується в професійних кондитерських виробах ручної роботи.

Методика приготування

Для того щоб приготувати цукровий сироп в домашніх умовах не потрібно складної техніки або наявності спеціальних кондитерських інструментів.

Рецепт теж не відрізняється складністю, тому ви можете спробувати свої сили і приготувати власноруч рідина для просочення бісквіта або матеріал для декору торта.

Для рецепту цукрового сиропу потрібно запастися лише двома інгредієнтами: цукром і водою.

Їх беруть у рівних пропорціях, іноді додатково додають трохи лимонного соку для збільшення в’язкості маси. Якщо ж ви хочете отримати кольорову напівпрозору рідину або формувальну помадку, тоді заздалегідь розчиніть у воді харчової барвник. Можна використовувати і натуральні інгредієнти, наприклад, фруктовий сік.

Для початку поставте каструлю на великий вогонь і засипте в неї цукор з водою. Спочатку потрібно поставити її наполовину на конфорку. Коли цукор почне плавитися і закипати зверху утворюється піна, яка буде сходити на мало нагріту область. Цю піну знімають шумівкою, а потім, переставляють каструлю на повільний вогонь. Якщо ви боїтеся не встежити за сиропом, використовуйте водяну баню. Так ви до того ж запобіжите пригорання цукру.

Стадії варіння

Якщо ви коли-небудь готували десерти, де потрібно використовувати цукровий сироп, наприклад, для просочення бісквіта, напевно зустрічали рецепт з позначкою «зварити до проби…». Ця фраза може здатися абсолютно незрозумілою для тих, хто стикається з таким продуктом вперше. Насправді ж проба означає стадію уварювання, до якої потрібно довести склад. Вони характеризуються підвищенням температури варіння і зменшенням концентрації води в масі. Для того щоб краще контролювати ступінь нагрівання цукру можна використовувати спеціальний кухонний термометр.

Усього розрізняють 9 стадій в залежності від щільності маси:

  1. Рідкий цукровий сироп. Це перший етап. В цьому випадку його температура не перевищує 15-20 градусів. По суті це просто розчинений цукор у воді. На дотик така липка рідина, але при цьому абсолютно не густа, так як інгредієнти взяті в рівних пропорціях;
  2. Тонка нитка. Маса нагрівається до 100 градусів. Цукор починає закипати, і вода поступово випаровується. Співвідношення змінюється до 3:1. Інакше цю пробу називають «тонка нитка». Якщо взяти трохи маси і капнути нею на блюдце, а потім, притиснути ложку, за нею потягнеться тоненька нитка липкого сиропу;
  3. Середня нитка. Так як приготувати більш в’язкий цукровий сироп для варення можна лише підвищивши температуру до 103-105 градусів, цей етап часто не береться до уваги. Спосіб перевірки той самий, але в цьому випадку нитка хоч і залишається тонкою, але вона є більш в’язкою і міцною;
  4. Товста нитка. Щоб приготувати таку масу потрібно нагріти цукор до 110 градусів. Води залишається всього лише 15%. При тестуванні маси за ложкою потягнеться досить товста і щільна нитка;
  5. Слабка помадка. Щоб не пропустити момент переходу продукту, придатного для просочення бісквіта, стан щільної маси, для проміжного тесту потрібно визначити етап утворення густої пухкої помадки. Для цього зразок сиропу перекладають у холодну воду. Температура при цьому досягає 112 градусів;
  6. Помадка. Після закипання до 113-115 градусів рідина перетворюється в щільну помадку. При зануренні у воду порція стає густою і поступово твердіє, але при цьому залишається тягучою;
  7. Слабкий кульку. Рецепт деяких прикрас для десертів та солодких начинок передбачає уварювання маси до 90-відсоткового вмісту цукру при 116-118 градусах. При попаданні в холодну воду сироп густіє і з нього можна скатати кульку, який навіть при охолодженні залишається м’яким;
  8. Твердий кулька. Якщо підігріти складу до 120 градусів, м’якого кульки вже не вийде. Проба затвердіє, якщо розкусити її, ви ризикуєте склеїти зуби;
  9. Карамель. Щоб зробити карамель, потрібно продовжити варіння до залишення 2% води. Тоді тестовий кулька вже не вийде скачати. Він буде кришитися і битися, як скло. При подальшому нагріванні цукор почне жовтіти, і ви ризикуєте спалити його.

Врахуйте, що навіть після зняття маси з плити процес варіння буде тривати ще деякий час. Тому якщо ви хочете зберегти ту чи іншу пробу і не допустити підгоряння цукру, вимикайте вогонь заздалегідь.

Як працювати з готовим сиропом

Якщо вам належить робота з цим продуктом, потрібно знати, як поводитися з тієї чи іншої пробій. Так, наприклад, рідка маса – це цукровий сироп для коктейлів. Вона відмінно підійде для просочення бісквіта, як і наступні дві проби.

«Товсті» і «тонкі нитки» зазвичай застосовуються при варінні варення, компотів, щербетів і зацукрованих фруктів. З допомогою тягнеться маси можна приготувати ефектне прикраса для десерту.

Для цього візьміть металевий кондитерський конус і намотайте навколо нього утворюється на кінчику ложки нитку. Вона відразу ж застигне і перетворитися в крихкий їстівний декор. Також можна зробити «павутинку», завдавши поверх готового страви безліч тонких ниточок.

Можна використовувати наступний цікавий рецепт для просочення бісквіта. Змішайте цукор з розведеним водою ягідним соком. Доведіть масу до самої першої стадії, коли цукровий пісок лише розчиниться, але ще не загусне.

Остудіть рідину і налийте на деко невелика її кількість. Помістіть зверху бісквіт і почекайте, поки він не вбере солодкий сік. Потім повторіть процедуру, перевернувши корж. Стежте, щоб м’яке тісто не розмокло. Саме тому потрібно використовувати невелику кількість маси і доводити її до легкого схоплювання.

Тепер ви знаєте, як зробити цукровий сироп самостійно в домашніх умовах. Як бачите, рецепт зовсім нескладний. Головне в цій справі – вміння визначати стадію готовності маси. Якщо ви упустите момент, відновити сироп навряд чи вдасться. Навіть якщо додати нову порцію води, досягти потрібної консистенції в ідеалі не вийде. Такий варіант годиться для виготовлення паленки. Перед тим як робити велику кількість продукту, потренуйтеся на невеликих порціях.

Однак при цьому врахуйте, що контролювати малі обсяги ще важче, тому використовуйте водяну баню для нагрівання посуду.

Залишити коментар