Список безлактозных сумішей для дітей

Організм деяких малюків не здатний засвоювати молочні продукти. Ця особливість називається «лактазна недостатність». Багато компаній, враховуючи таку проблему, розробили безлактозні суміші для дітей.

Їх список досить великий, що дозволяє підібрати харчування на будь-який смак і гаманець.

Які бувають безлактозні суміші?

Спеціалізоване живлення для дітей з непереносимістю лактози ділиться на три види складів:

 1. Низколактозные. Містять малу кількість лактози. Їх відносять до профілактичних сумішей і призначають дітям при вторинній лактазной недостатності як перехідний продукт від безлактозной суміші до стандартній формулі або в якості профілактики зригування, кишкових кольок, метеоризму, а також після перенесеної діареї.
 2. Безлактозні. Створені, в першу чергу, для дітей з непереносимістю лактози. Але також підходять в якості лікувальних при різних захворюваннях кишечника, алергіях, непереносимість глютену, молочного цукру, діареях і кольках. Вони виготовляються здебільшого на основі казеїну, сироваткового білка або сої.
 3. Безлактозні для алергіків. Вони практично повністю складаються з амінокислот або соєвого білка. Це досить дорогі лікувальні суміші, призначувані при непереносимості лактози, отяжеленной харчовими алергіями (в тому числі на сою), а також при галактоземии.

Список низколактозных сумішей для дітей

 • «Хумана ЛП (лікувальне харчування)». Містить близько 90 % казеїну, зроблена з додаванням мальтодекстрину, картопляного крохмалю.
 • «Хумана ЛП + СЦТ (среднецепочечными тригліцеридами)». Переважають сироп глюкози, казеїнові компоненти і мальтодекстрин. Середньоланцюгові тригліцериди сприяють кращому засвоєнню жирового компонента.
 • «Беллакт низколатозный». Переважають білкові компоненти. Вміст лактози на 100 мл готової суміші – 1 грам.
 • «Сімілак низьколактозний» містить у співвідношенні 50/50 сироватковий білок і казеїн. Лактоза присутній в кількості 0,2 г/100 мл суміші. Таке ж вміст лактози в інших лінійок цього виробника: «Сімілак гіпоалергенний», «Сімілак антирефлюкс», «Сімілак комфорт».
 • «Нестожен низьколактозний». Вуглеводні складові — глюкозний сироп, мальтодекстрин і лактоза.

Безлактозні суміші для дітей — список

 • «Хумана СЛ». Соєвий білок в ній на 100 % замінює тваринний білковий компонент.
 • «НАН безлактозный». Переважають сироватковий білок і казеїн з додаванням мальтодекстрину.
 • «Нутрілак безлактозный». Збалансовані в рівних пропорціях сироватковий білок і казеїн.
 • «Нутрілак соя». Містить соєвий білок з амінокислотним складом і глюкозу.
 • «Фрисосой». Створена на основі ізоляту соєвого білка з додаванням амінокислот.
 • «Беллакт без лактози» Складається з сироваткового білка на 40 % і казеїну на 60 %
 • «Селія». Співвідношення білків ідентичне «Беллакту», аналогічні та показання до прийому.
 • «Бабусин козуб без лактози». Казеїн з додаванням глюкози і мальтодекстрин.

Безлактозні суміші для маляток з харчовою алергією і глактоземией

 • «Нутрилон амінокислоти». Містить різні види амінокислот, повністю замінюють білкові компоненти; із вуглеводних компонентів представлений лише сироп глюкози.
 • «Альфаре аміно». Так само, як і «Нутрилон», складається з амінокислот замість білків, а вуглеводи – це картопляний крохмаль кукурудзяний сироп.
 • «Нутрілак пептиди СЦТ» створений з високо гідролізованого сироваткового білка, алергічний потенціал якого в 100 тисяч разів нижче в порівнянні з молочним білком.

Яка безлактозная суміш краще?

Подібні суміші призначати дитині повинен лікар. Але підійде малюкові прописана суміш, ніхто зі стовідсотковою гарантією не скаже. Нерідкі випадки, коли батькам доводиться змінити не одну і навіть не дві марки, поки буде знайдена підходяща.

Відгуки споживачів в інтернеті істотно полегшують завдання молодим мамам. Давайте дізнаємося, що говорять про поширених сумішах.

Відгуки про продукт «НАН безлактозный», здебільшого позитивні, багато батьки називають цю суміш своїм порятунком. Дітям з лактазною недостатністю дають її з народження і до 2-2,5 років. Деякі вдячні НАН, за те, що суміш допомогла перенести малюкам легше відновний період після кишкових інфекцій. Негативні відгуки є, але їх не так багато і всі вони пов’язані в основному з індивідуальною непереносимістю компонентів у складі.

Про безлактозных сумішах «Нутрилон» теж багато позитивних відгуків. Але деякі коментатори відзначають такий негативний момент, як запори у малюків, які з’являються на тлі прийому цих сумішей.
«Бабусин Козуб» також хвалять на просторах інтернету.

Відгуки про низколактозных сумішах «Сімілак» поділилися приблизно навпіл. Хтось хвалить, кажучи, що перепробували не один десяток продуктів, і тільки Сімілак підійшов дитині. Деякі пишуть, що суміш викликала у дитини жахливу алергію, пронос і коліки.

В продуктах «Нутрілак» і «Беллакт» відзначають співвідношення ціна-якість. У лінійці низько — і безлактозных сумішей вони найдорожчі, але, тим не менш, відрізняються гарним збалансованим складом. Негативні відгуки пов’язані головним чином з індивідуальними реакціями.
Вся лінія лікувальних сумішей «Хумана» отримала в основному позитивні відгуки. Негативні пов’язані, здебільшого, з ціною продукту.

Не можна з упевненістю сказати, що якась суміш краще або гірше. Усі вони створені з метою лікування і профілактики, і якійсь дитині може не підійти та, яка підійшла сотні інших немовлят. Але при виборі все ж слід врахувати відгуки споживачів, адже багато продуктів з ідентичним складом дуже різняться ціною. Економити на здоров’ї дитини, звичайно, ніхто не стане, але і переплачувати виключно за бренд і без того недешевого харчування не має ніякого сенсу.

Залишити коментар