Спальний мішок для новонароджених своїми руками: незамінна річ у гардеробі

Якщо ви збираєте посаг своєму малюкові або думаєте, що купити в подарунок родичам або друзям, які недавно стали батьками, зверніть увагу на спальник для малюка. Це виріб являє собою середній варіант між ковдрою і спальним мішком, але відрізняється набагато більшою зручністю і практичністю.

У ньому малюк вільно рухає ніжками, залишаючись в теплі, а батьки можуть забути про неспокійному сні, коли кілька разів за ніч доводиться підхоплюватися, щоб перевірити, чи на місці ковдру.

Що собою являє та чим гарний

Мова йде про виріб, не мають нічого спільного зі спальним мішком, який беруть із собою в похід. Це скоріше гібрид комбінезона і конверта. На плечах він тримається на лямках, як і повзунки, застегиваясь на липучки, гудзики або кнопки, а ніжки вільно поміщаються у великий просторий кишеню. Такий виріб не буде сковувати рухи малюка уві сні, але при цьому ризиків, що воно сповзе і відкриє голі ноги немовляти, немає зовсім. А значить, малюк не замерзне в холодну погоду.

Але не тільки це властивість залучає батьків при покупці:

  • Спальник для новонароджених набагато безпечніше ковдри. Адже при використанні останнього
    існує ризик не лише холоду, але і більш важких наслідків, коли ковдру виявляється натягнутим на обличчя немовляти. Зі спальним мішком ймовірність задухи зведена до нуля;
  • Крім того, фахівці відзначають ще одну корисну властивість даного предмета: такий кокон створює умови, наближені до тих, які спостерігалися при внутрішньоутробної життя. Малюк відчуває навколо себе захист і спить спокійніше;
  • Єдина умова – привчати дитину до спальника потрібно відразу після повернення з пологового будинку, інакше потім він може противитися такому нововведенню.

Багато матусі відзначають незручність при заміні підгузника.

Однак цілий день малюк перебувати в спальнику не буде, а надітий на ніч підгузник цілком впорається зі своїм завданням, і міняти його кілька разів протягом сну не доведеться.

Як зшити самостійно

Навіть ті матусі, які не дуже близько знайомі зі швейною машинкою, можуть зшити спальний мішок для новонароджених своїми власними руками:

  • Для виготовлення викрійки можна, не мудруючи лукаво, просто обвести верхню частину будь-яких повзунків, не забувши додати по парі сантиметрів з кожного краю на шви, а низ виробу зробити прямим або закругленим, виходячи із зростання своєї дитини. При побудові викрійки спального мішка своїми руками використовуйте великий аркуш паперу і врахуйте, що довжина виробу повинна перевищувати зростання дитини на 15-20 см;
  • Підходящим матеріалом, щоб зшити спальний мішок, бавовна, шерсть, трикотаж, фланель та ін Все залежить від температури в кімнаті і часу народження малюка. Якщо ви шиєте спальний мішок для дитини своїми власними руками для прогулянок на вулиці, то можна зробити прошарок з будь-якого утеплювача, наприклад, синтепону або холофайбера. У будь-якому випадку вам краще знати, що потрібно новонародженому дитині. Отримана вами викрійка буде використовуватись для розкрою тканини. При цьому мішок може бути як цільнокроєна, тобто вирізаним з єдиного полотна, так і складатися з накладних поличок;
  • Як правильно пошити спальний мішок своїми руками? Всі шари зшивати обличчям один до одного. В місці, де планується вставити замок, припуски на шви повинні бути не менше 2 см, щоб було зручніше працювати;
  • Якщо планується пошити для дитини спальний мішечок своїми руками, можна виконати його з подвійного шару фланелі, то це буде безпечніше для малюка в тому плані, що замок «сховається» між шарами тканини і не буде дряпати ніжну шкіру дитини. Верх виробу можна обробити оверлком, а вже потім пришивати наметанную косу бейку з трикотажу;
  • Вузьку бейку використовувати недоцільно, тому як непрофесіоналам буде важко прокласти рівну строчку і не з’їхати з наміченої траєкторії.

Ось і все – спальник, зроблений своїми руками, готовий. Досвідчені майстрині стверджують, що спинку вироби краще виконати з цілісного полотна, щоб малюк міг спати спокійно і йому не заважали шви і які-небудь інші елементи на тканини. А ось спереду можна виконати красиву аплікацію або прикрасити виріб різними вишивками, стрічками та ін.

Але головне, що буде у такого мішка – це тепло маминої любові, яке здатне зігріти малюка сильніше будь-якого утеплювача. Удачі!

Залишити коментар