Спайки в легенях – що це таке, чим небезпечні, причини

Плевральні спайки, які утворюються безпосередньо в легенях, є не чим іншим, як розрослася сполучною тканиною.

Про їх наявність дізнаються або випадково, або за такими ознаками, як: утруднене дихання, відчуття дискомфорту в грудній клітці при глибокому вдиху/видиху, і велика ступінь болючості при черговому бронхіті, наприклад.

Причини їх утворення

Плевроапикальные і всі інші спайки в легенях є типовим наслідком перенесеної пневмонії або плевриту будь-якого походження. Точкове і одиничне розростання сполучної тканини не повинно вганяти вас у паніку, і змушувати шукати дієву методику позбавлення своєї грудної клітки від подібного освіти.

Зовсім інакше йдуть справи, коли флюорографія показує наявність численних спайок.

Ось вони вже здатні виключити частину легені загального процесу газообміну, в результаті чого людина починає відчувати кисневе голодування, дихальну недостатність, слабкість та погіршення загального самопочуття. Як правило, множинні вогнища розростання усуваються операційним шляхом, оскільки медикаменти і народні засоби дають маловыраженный ефект, або і зовсім не сприяють повноцінному одужання.

Причини, по яким в легенях можуть утворитися такі найтонші плівочки, існує досить багато, але найбільш поширені виглядають наступним чином:

 • бронхіти, що протікають в гострій або затяжний формі;
 • запальні процеси в головному органі дихання;
 • абсцес тканин легенів;
 • спайки можуть бути результатом діяльності паразитів;
 • туберкульоз і плеврит, не кажучи вже про пневмонії або раку легень, також провокують розростання сполучної тканини в недозволеному місці;
 • саркоїдоз;
 • вроджені аномалії органів, що входять в дихальну систему;
 • інфаркт легені і т. д.

Чим ще небезпечні спайки в легенях, так це здатність піддаватися інфікування в результаті не недоліковані респіраторного захворювання. У таких ситуаціях на місці дефекту починають утворюватися все нові і нові рубці, що у свою чергу, закінчується стягуванням, деформацією і недостатньою роботою легені.

Профілактичні заходи

На жаль, жоден лікар не зможе вам гарантувати, що плевропульмональные спайки не утворюються в легенях після вилікування захворювань, перелічених вище.

З метою попередження розростання сполучної тканини проводяться такі заходи:

 • санація вогнищ хронічних інфекцій, що засіли в організмі;
 • попередження негативного впливу біологічних, фізичних і токсичних факторів на тіло людини;
 • плевральні спайкові освіти рідше діагностуються у людей, ведучих здоровий спосіб життя, дотримуються правильного харчування, які вживають вітаміни і відмовилися від шкідливих звичок.

Оскільки спайки в легенях після перенесеної пневмонії або інфаркту легені виявляються виключно шляхом флюорографічного дослідження, нехтувати ним не варто. Якщо слідувати закону, то просвічувати головний орган дихання потрібно всього раз в пару років, тоді як кожна людина має повне право сам встановлювати графік відвідування флюорографічного кабінету.

Зауважимо тільки, що плевроапикальные спайкові процеси найчастіше діагностуються у співробітників тубдиспансерів, військовослужбовців, лікарів і медичного персоналу, пацієнтів з хронічними патологіями внутрішніх органів, не кажучи вже про хворих на Снід або ВІЛ.

Народна терапія

Самостійне лікування численних спайок часто призводить тільки до погіршення загального стану та їх подальшого розростання.

Знову ж таки, кожен організм по-своєму реагує на домашні зілля і, цілком ймовірно, що серед запропонованих нами рецептів знайдеться той, який назавжди позбавить від наслідків пневмонії:

 • Треба засипати В термос пару ст. л. сухих кропив’яних листя, такого ж кількості брусниці і 4 ст. л. плодів шипшини. Все заливається 0,5 л киплячої води, і на 3 ч. щільно загвинчується кришкою. П’ється чай по половині склянки, три рази на добу;
 • Плевропульмональные освіти усуває напій, підготовлений на основі шипшини, малинових і черносмородіновим ягід, узятих в рівних пропорціях. Все точно так само завантажується в термос, заливають півлітра тільки що закипілої води, і настоюється кілька годин поспіль. Таке зілля треба приймати пару разів за добу, і по половинці склянки;
 • Найцікавіший варіант – це прогрівання. Для нього потрібно зшити мішечок, який спокійно розляжеться по всій області легенів, наповнити його прогрітим льняним насінням, і докласти місцем, трохи вище, ніж показана спайка на знімку. Також насіння льону можна просто загорнути в марлю, потім вимочити в окропі і точно так само застосувати далі.

Хірургічне втручання

Враховуючи той факт, що причини появи розрослася сполучної тканини ховаються в серйозних патології дихального органу, діагностика і лікування спайок в легенях повинні проводитися ще на стадії повного одужання від основного захворювання. На жаль, рідкісні медикаменти сприяють викоріненню освіти, і тоді мова заходить про операції.

Лапароскопія – це той варіант хірургічного втручання, після якого слід мінімальний реабілітаційний період і не спостерігається ускладнень (якщо їх не було спочатку). Методика застосовується тільки в самих запущених випадках, коли проблеми з диханням стають очевидними, а фізіотерапевтичні процедури не дали належного ефекту.

Наостанок варто зауважити, що питанням, що таке плевральні спайки в легенях, задаються всі, крім лікарів.

Якщо побувати на їх форумах і сайтах, розумієш, що подібний діагноз не котирується як серйозний, і з ним можна спокійно жити до самої старості. Бережіть себе! Міцного вам здоров’я та гарного самопочуття!

Залишити коментар