Соєвий соус – легендарний продукт китайської кухні

Ця приправа з’явилася близько 2000 років тому в буддистському храмі. Кухар придумав цікавий соус, який складалися з солі, води, пшениці та соєвих бобів. Ченцям сподобалося, і дуже швидко він поширився не лише в Китаї, але і на всьому Сході.

Китайську і японську кухню і зараз відрізняє часте використання цієї рідини. Але вона популярна не тільки на Сході, але і в Європі.

Користь і шкода

Готувати його досить складно і довго. Спочатку підсмажені зерна пшениці змішують з соєвим бобами. Цю суміш додають у солону воду. Потім все тримають в чанах, де відбувається процес бродіння, тривати він може до 3 років. Потім суміш фільтрують і розливають по пляшках.

Яка користь цієї рідини? До його складу входять антиоксиданти. Вони оновлюють клітини і затримують їх старіння, знижують ризик розвитку онкології. Соус містить цинк, залізо, магній, фосфор, кальцій, фолієва кислота, вітаміни А, Е, а також групи В, понад 20 амінокислот.

Він нормалізує роботу травного тракту, серцево-судинної системи, полегшує головний біль, знімає набряки, дерматити, розтягування, чинить седативну дію. Соєвий соус зменшує ризик розвитку артрозів і артритів, остеопорозу. Оскільки в цьому продукті є фітоестрогени, він корисний жінкам у період клімаксу.

Корисний він і тим, що не містить жирів, калорійність його всього 70 ккал на 100 г Отже, якщо ви хочете схуднути і сидите на дієті, можна використовувати цю рідину і не бояться погладшати. Оскільки в ньому – всього 7% солі, цей продукт чудово замінює сіль. Він допоможе зняти набряки, так як виведе зайву рідину.

Однак все це відноситься до якісного продукту. Якщо ви придбаєте підробку, отримаєте тільки шкоду.

Чи можна вагітним вживати соєвий соус?

Натуральний якісний продукт не несе загрози для вагітних жінок. А ось підробка може бути дуже небезпечною для здоров’я.

Все залежить від способу виробництва. Раніше цей соус довго готували. Зараз використовують спеціальні бактерії і гриби, щоб прискорити бродіння. Якщо соя розщеплена таким чином, вона утворює цукор, присмак у неї стає кислуватим. Цю суміш фільтрують і видаляють мікроорганізми. Виходить натуральна суміш, але приготована в прискореному процесі.

Підробку готують по-іншому. Спочатку боби сої проварюють з соляною або сірчаною кислотою, потім гасять суміш лугом. Виходить неякісний синтетичний продукт. Ще один спосіб приготувати несправжній соус: розмішати пасту з бобів з водою і додати багато ароматизаторів. Найбільш небезпечна рідина приготована з використанням ГМО. ГМО-соя може викликати непередбачувані захворювання. Які саме – не можуть передбачити навіть вчені.

Ось про такий неякісної рідини негативно відгукуються дієтологи. Сурогат може нести в собі частинки важких металів і токсичні речовини. Вони осідають на стінках органів і можуть викликати онкологію і безпліддя. Крім того, рідина, приготована з використанням лугів, провокує захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Як визначити справжній продукт?

Треба дуже уважно ставитися до вибору, і враховувати наступні нюанси:

  • цей соус досить дорогий;
  • пляшка повинна бути скляною;
  • колір повинен бути коричневим – світлим або темним;
  • рідина повинна бути прозорою;
  • на етикетці є напис «природне бродіння»;
  • продукт виготовлений без консервантів;
  • вміст білка – не менше 7%.

Особливо обережними у виборі треба бути під час вагітності.

Адже шкоду при використанні неякісного продукту буде завдано не тільки жінці, але і дитині.

Що робити, якщо жінці в положенні захотілося з’їсти роли? Адже в якості інгредієнта часто використовують цей соус. Природно, ви не можете знати точно, якісний чи ні продукт в цьому блюді. В такому випадку краще приготувати це блюдо самостійно, адже зараз безліч рецептів можна знайти в інтернеті. Тоді питання, чи можна вагітним їсти роли з соєвим соусом, не виникне з усією своєю загрозою.

Як бачите, соєвий соус при вагітності вживати можна. Але це має бути якісна суміш, а не підробка. Тоді ніякої шкоди здоров’я вагітній жінці та її дитині продукт не принесе.

Залишити коментар