Сосиски молочні — калорійність і склад

Сосиски – популярний вид ковбасно-м’ясних виробів, який продається у всіх продуктових магазинах і гіпермаркетах. Сосиски бувають різних видів і з різного м’яса: яловичі, свинячі, змішаного фаршу, курячі.

Також різняться і способи приготування напівфабрикату: його варять, смажать, додають у другі та перші страви, вживають в сирому або в сушеному вигляді. Однією з популярних різновидів м’ясопродукту є сосиски молочні.

Невеликий історичний екскурс

Сосиски, в тому вигляді, в якому вони продаються зараз стали виготовляти в 19-му столітті. Слава винахідника смачних тоненьких ковбасок належить німецькому м’ясника Йогану Ланеру. Йоганн жив у Франкфурті, а пізніше переїхав до Відня і цей переїзд став причиною суперечки між двома містами за право вважатися батьківщиною смачного м’ясного виробу.

Ланер першим зробив тонкі ковбаски з суміші двох видів м’яса – свинини і яловичини, і винахід м’ясника в мить ока стало популярним.

З тих пір було винайдено чимало різновидів м’ясопродукту, в тому числі і молочний сорт.

Якщо говорити про Росію, то фабрикат отримав поширення на вітчизняних теренах лише в 1936 році, коли нарком харчопрому Анастас Мікоян видав розпорядження про запуск виробництва нової і не випускалася раніше м’ясної продукції. Найбільш відомими сортами в СРСР були вироби вершкові і молочні. Фабрикат на основі молока зараховувався до продуктів дієтичним, входив в меню дитячого та лікувального харчування.

Для виробу існував свій ГОСТ 23670-79. Згідно цього ГОСТу продукція ставилася до вищого сорту. До складу входили наступні інгредієнти: свинина, невелику кількість яловичого м’яса, молоко і курячі яйця. З цих компонентів виготовлявся ніжний фарш, яким набивалися баранячі черева. Завдяки такому складу молочних сосисок готовий мясопродукт мав ніжний приємний смак.

Але СРСР більше не існує, так само, як і не існує більше радянських Гостів і стандартів якості. Сучасні ковбасно-м’ясні вироби виготовляються за новими рецептами.

Нові стандарти якості

ГОСТ сучасних молочних сосисок змінився, нині він має номер Р 52196-03 і відповідно – продукт потрапив у перший сорт, а фабрикатами вищого сорту вважаються вироби вершкові і особливі. Також потрібно знати, що молочний вигляд продукту може випускатися не тільки по ГОСТу, але і за ТУ.

Згідно з новою рецептурою до складу можуть входити не тільки натуральні інгредієнти, але і всілякі добавки, поліпшувачі смаку, консерванти, сіль. Такі послаблення розв’язали руки недобросовісним виробникам і тому не дивно, що в сучасних ковбасних виробах немає натурального м’яса, його замінює фарш низької якості, що отримується з сухожиль і перемелених в борошно кісток.

З продукцією, яка виготовляється за ТУ, справа йде ще гірше – ці сорти виробів виробники без докорів совісті додають синтетичні барвники та консерванти. Тому-то сучасні фабрикаты можуть зберігатися мало не рік!

Але все ж можна знайти якісний продукт – достатньо вивчити інформацію про складі, а також знати деякі ознаки гарних і смачних молочних сосисок.

Як вибрати продукт гідної якості

При придбанні продукту уважно вивчіть упаковку: на ній повинна як мінімум значитися інформація, виготовлений фабрикат – за Гостом або ТУ.

Якщо купуєте продукт, зроблений за Держстандартом, то в його складі можуть бути присутнім наступні компоненти:

  • натуральне м’ясо – свинина, яловичина;
  • натуральне молоко.

Допускається додавання стабілізаторів забарвлення і Е-250.

У виробах по ТОЙ також має бути натуральне м’ясо, але виробник може додавати до складу підсилювачі смаку, крохмаль і сою.

Ніяких інших інгредієнтів у якісних сосисках бути не повинно! Оцінюйте і зовнішній вигляд сосисочек: продукт смачний і корисний має приємний ніжно-рожевий колір.

А ось якщо у вироби колір насичено-червоний, це означає, що виробник пошкодував м’яса, але не поскупився на барвник. Поверхня виробу обов’язково повинна бути сухою, чистою і гладкою, оболонка не повинна мати ушкоджень. Якщо натуральна оболонка зіщулилася – це вірна ознака того, що продукт залежався.

Молочні сосиски вважаються мясопродуктом дієтичним. Але це думка залишилася з часів Радянського союзу. Можна назвати сучасні вироби дієтичними – спробуємо відповісти на це питання в наступному розділі.

Відомості про калорійності

Калорійність сосисок цікавить багатьох, хто стежить за стрункістю своєї фігури. Раніше деякі сорти виробів, в тому числі і молочний сорт, входили в число продуктів, призначених для дієтичного харчування. Яка калорійність сучасних молочних сосисок?

Дані по калорійності виглядають наступним чином: в 100 грамах м’ясопродукту міститься 261 кілокалорій. Звідси виникає резонне питання, а скільки грамів важить одна молочна сосиска? Раніше ГОСТ передбачав чіткий вага продукту в 50 грам, але як показує досвід, нинішні вироби можуть важити і менше і більше вказаного значення.

Тому скільки важить одна сосисочка зараз – сказати точно складно. Бо щоб дізнатися калорійність продукту – рекомендується розділити число калорій на 100 грам на 1000 і потім помножити отриману цифру на середній вага – тобто на 60 грам.

Поради по приготуванню

Готувати продукт можна різними способами – смажити, запікати в тесті, однак традиційний і найпростіший спосіб обробки виробу перед вживанням в їжу – це варіння. Варити сосисочки рекомендується без додавання солі і перцю в воду, особливо якщо ці інгредієнти вказані в складі. Скільки ж варити молочні сосиски по часу, щоб не переварити і не зіпсувати продукт? Якщо мясопродукт закладається в холодну воду, то час варіння не повинен перевищувати п’яти хвилин після закипання води.

У пароварці час приготування становить від п’яти до десяти хвилин.

Як правильно варити молочні сосиски, залежить від ваших смакових уподобань. Можна зварити в звичайній каструлі або в мікрохвильовій печі, додати при варінні у воду лавровий лист і запашний перець, а можна обмежитися звичайною варити в окропі.

Чи може вживання молочних сосисок бути шкідливим для здоров’я?

Якщо фабрикат виготовлений з натуральних продуктів, то його вживання в їжу не може завдати абсолютно ніякої шкоди здоров’ю. Як раз навпаки, натуральний мясопродукт багатий цінними білками.

Інша справа, що знайти вироби з 100% натуральним складом в сучасних магазинах практично неможливо. А ось всілякі добавки, які виробники щедро вводять до складу завдати шкоди організму можуть. Барвники, консерванти, поліпшувачі смаку — всі ці речовини не тільки є алергенами, але і можуть накопичуватися в органах людського тіла, негативно впливати на процеси травлення і обмін речовин. Таким може бути шкоду сосисок покупних, а тому багато досвідчені господині вважають за краще готувати апетитний фабрикат в домашніх умовах.

Готуємо смачні сосисочки будинку

Для рецепту вам знадобляться наступні інгредієнти: 500 грам свіжої свинини, стільки ж яловичини або телятини, одне куряче яйце, півпачки вершкового масла, двісті грам свіжого молока.

Ще вам потрібно буде дістати кишки. Краще всього підійдуть баранячі кишки. Спеції можна не додавати, а можна відразу додати у фарш трохи солі і прянощів за смаком.

З м’яса потрібно приготувати фарш. Щоб продукт вийшов повітряної консистенції – проверніть через м’ясорубку 5-6 разів.

Закладіть у готовий фарш інші складові, вимішайте і приберіть в холодильник на 10-12 годин. Через зазначений проміжок часу набийте фаршем підготовлені кишки. Домашній мясопродукт передбачає більш тривале варіння – варяться з сосисочки близько 30-35 хвилин.

Смачних страв вам і приємного апетиту!

Залишити коментар