Сняться кольорові сновидіння? Дізнайтеся, що це може говорити про вас!

Задаючись питанням про те, чому вам постійно сняться кольорові сни? Це питання дійсно педантичний і неоднозначний. Психологи наполягають, що здорові люди бачать виключно чорно-білі сни, перебуваючи в обіймах Морфея. Мовляв, кольорові сни бачать вкрай рідко, та й то, часто забувають про них відразу після пробудження.

Але існує категорія людей, яким постійно сняться саме яскраві сновидіння. Причому сама людина чітко пам’ятає і їх події, і дії, і навіть прихований сенс.

Пофарбовані мрії – хвороба чи перевага?

Техаські вчені прийшли до невтішного висновку – якщо людина перманентно бачить кольорові сни, він є потенційним пацієнтом психіатричних клінік.

До такого висновку дослідники прийшли після того, як доктор Бравин Стент провів поглиблений аналіз з участю волонтерів віком 25-47 років. Третина з них страждала шизофрений, ще третина – перебувала при прикордонному стані.

Інші учасники групи були абсолютно здорові. З’ясувалося, що кольорові сни постійно сняться саме першої категорії. Причому шизофреніки запам’ятовують їх у 20 разів частіше, ніж психічно здорові люди обох статей і різноманітних віків.

Слід відразу обмовитися, кому насправді сняться кольорові сни. Їх хоча б один раз бачить кожна людина без винятку. Вони можуть бути пов’язані з чим завгодно, а інтенсивність їх «забарвлення» варіюється в залежності від сили емоцій конкретної особистості.

На сьогоднішній день, дослідники в області психіатрії поступово відмовляються від колишніх упереджень, і залишають свої висновки в минулому. Таким чином, міфи про шизофренії – всього лише пережиток радянського минулого, який міцно закріпився у свідомості населення.

Не можна не підкреслити, що загальноприйнятий міф все ж має під собою наукове підґрунтя. Людям з розумовими та психічними розладами дійсно є насичені мрії. Однак це не означає, що кожен, хто бачить кольорові сни – потенційний або реальний шизофренік.

Небезпечний такий симптом? Зрозуміло, немає. Більш того, самі люди часто цілком задоволені таким нічним явищем.

Якщо у вас немає інших передумов до неспокою за власний стан ментального здоров’я, просто насолоджуйтеся настільки колоритними сновидіннями, і по можливості намагайтеся відновити їх в пам’яті ранок.

Справа в тому, що серед тих, кому часто сняться кольорові сни, існують люди з певними екстрасенсорними здібностями. Чим яскравіше ваші мрії, тим наполегливіше Всесвіт дає вам певний знак або попередження. Розвивайте в собі здатність прислухатися до неї.

Крім того, ви можете просто бути творчою особистістю, і в цьому випадку, для вас також більш характерний даний симптом. До речі, шизофренікам найчастіше бачаться не просто колоритні сновидіння, а справжні жахи зі страшними монстрами, річками червоної крові й страшними примарами.

Цікаві факти

Декілька цікавих фактів, які не залежать від того, чи бачите ви кольорові або чорно-білі сни:

 • Емоційний фон жінок куди більш багатий, багатогранний і тонка, тому явище забарвлених мрій для них більш типово;
 • За зміст і забарвлення сновидінь відповідає праве (гуманітарний, творче) півкуля мозку, тому у вашому випадку колоритні сни – це ознака натури з тонкою душевною організацією;
 • Навіть якщо ваші мрії не залишаються в пам’яті після пробудження, ви бачите їх по кілька разів протягом всієї ночі;
 • Коли людина хропе, його сновидіння повністю відсутні. Чим глибше специфіка мрій, тим далі, згідно із запевненнями езотериків, тонке тіло відривається від тілесної оболонки. Якщо ж її частина активно функціонує протягом ночі, – людина не споглядає в обіймах Морфея нічого;
 • Найбільш реалістичні і яскраві сни колишні курці бачать, які відмовилися від згубної звички. Притому їм часто здається, що вони взяли сигарету знову, і протягом усього нічного відпочинку вони відчувають неабияке почуття провини, прокидаючись з відчутним полегшенням;
 • Реалістичні мрії нерідко означають, що ми не в змозі вирішити або закрити який-небудь важливе питання в денний час. Відомо, що Менделєєву наснилася його революційна таблиця хімічних елементів, Вольтеру – перший варіант «Генриады», а геніальному Пушкіну – кілька рядків з легендарного вірша «Ліцинія»;
 • Чого дійсно варто насторожитися – так це снам з яскраво вираженим, гучним музичним супроводом. Якщо, звичайно, за стіною вашої кімнати не грають на роялі і не слухають важкий рок в момент вашого відпочинку;
 • Забуття сенсу і подій своїх мрій відбувається приблизно через 5-10 хвилин після пробудження;
 • Чому нам сняться незнайомці? Тому що ми вже бачили їх у реальному житті, але з якихось причин не запам’ятали образу;
 • 17 годин без сну призводить до зниження працездатності, концентрації уваги та інтелектуальної активності. Даний стан можна порівняти з дією 0,05% етилового спирту в крові;
 • Рекорд за відсутності сну – 18 днів, 21 годину і 40 хвилин;
 • Взаємозв’язок між сном і ментальним здоров’ям людини відмінно продемонстрована в іспанській кінокартині «Машиніст» з Крістіаном Бейлом у головній ролі;
 • Брати наші менші частіше нас бачать сновидіння, особливо тілесні. У цьому можна легко переконатися, простеживши, як ваша собака «біжить» уві сні.

Якщо, задаючись питанням про те, що означають щонічні кольорові сни, ви запідозрили у себе психічний розлад – не поспішайте з висновками. Як ми вже підкреслювали, це скоріше пережиток минулого, ніж реальний факт.

Так, шизофреніки дійсно можуть похвалитися насиченим забарвленням власних мрій. Однак їх захворювання супроводжується негативною клінічною картиною і в реальному житті.

Так варто переживати чи ні?

Перше, ніж затьмарюється реальна шизофренія – це уникання соціальних контактів і приступи неконтрольованої агресії, який часом набувають фатальну форму. В цілому, людина може вести себе абсолютно нормально, поки не довести його до «точки кипіння».

Подальший розвиток хвороби ускладнюється постійною емоційною нестриманістю, відсутністю нормального контакту з оточуючими, неприветливостью, неввічливістю, грубістю.

Причому такі прояви часто є ізольованими, і не можуть створити об’єктивну клінічну картину патології. Це характерно для активної форми хвороби, при якій ознаки тривалий час обмежуються лише змінами емоційної сфери.

При домінуючій формі відзначаються клінічні неврозоподібні розлади. При цьому людина може не звертати уваги на об’єктивні зміни своєї поведінки, списуючи їх на втому, стрес, і навіть дієту. Далі агресія посилюється, з’являється марення і галюцинації. Що дивно, шизофреніки швидко звикають до власних галюцинацій, особливо слуховим, сприймаючи їх як невід’ємну частину себе.

Однак це вкрай небезпечно, адже горезвісні «голоси» в голові часто закликають хворих до асоціальною вчинків і виступають у ролі причини суїцидів. Пофарбовані сновидіння також продовжують снитися хворому, однак він не бачить у них нічого страшного, і вже тим більше, підозрілого.

Повторимося, твердження, що кольорові сни – це ознака шизофренії, в корені невірно, якщо відсутня суміжна симптоматика і генетична схильність до хвороби.

Резюме з «симптому»

Отже, кому частіше сняться яскраві насичені мрії?

 • Високоінтелектуальним людям з розвинутими розумовими та аналітичними здібностями;
 • Жінкам;
 • Лівшам (оскільки у них більше розвинена права півкуля мозку);
 • Екстравертам;
 • Дітям;
 • Молоді у віці до 27-30 років;
 • Людям, які не так давно відмовилися від куріння.

Кольорові сни: який відтінок означає?

 • Червоний, теракотовий, помаранчевий – тривога, сердечні переживання, нещасна любов, глибокі емоційні переживання;
 • Блакитний, синій, індиго, фіолет – стан спокою, відчуженості, умиротворення і ейфорії;
 • Жовтий, золотий, кислотний – дефіцит спокою, психічне і розумове перенапруження;
 • Білий, пастельний, рожевий, персиковий – свіжість, оновлення, емоційний підйом.

Сновидіння – невід’ємна частина життя кожної людини, і навіть тварини. Але не варто надавати їм тривожного сенсу, особливо якщо в реальному житті ніщо не віщує біди.

Залишити коментар