Сніжинки у техніці квілінг

Новий рік – це свято, яке чекають не тільки діти, але і дорослі. Одним із атрибутів цього свята є сніжинки, якими прикрашають ялинку, стіни, вікна.

У техніці квілінг можна зробити сніжинки будь-якого розміру, кольору і форми. Ця техніка найкраще здатна передати всю легкість і легкість цієї сніжинки. Вироби виходять ніжними, красивими і оригінальними.

Багато хто вважають цю техніку дуже складною, але насправді вона полягає в склеюванні простих модулів. Це дозволяє з простих деталей створювати красиві складні вироби.

Основа квілінгу – це скручені спіраллю тонкі смужки з білої або різнокольорового паперу. Їх можна нарізати самостійно, але це займе досить багато часу. Краще придбати вже готові смужки в канцтоварах.

 

Для новачків у цій справі краще почати з виготовлення простих сніжинок, щоб зрозуміти принципи цієї техніки. Після нетривалої практики на простих виробах, можна приступати вже до більш складних фігур. Розібратися у всіх тонкощах цього рукоділля вам допоможуть детальні майстер-класи.

Прості сніжинки у техніці квілінг

В цьому майстер-класі підійде мова про те, як виготовити дві прості сніжинки з паперових смужок. Роботу можна доручити дітям або разом з ними готуватися до Нового року, виготовляючи різні прикраси з паперу.

Для роботи нам знадобиться:

  1. Спеціальний інструмент для закручування смужок з прорізом по центру;
  2. Клей ПВА;
  3. Різнокольорові смужки паперу (довжиною 30 см, шириною 5 мм);
  4. Лінійка-трафарет з кружечками.

Процес виготовлення

Якщо у вас немає спеціального інструменту, тоді використовуйте будь-яку круглу паличку, расщепленную по центру. Це може бути зубочистка або бамбукова шпажка.

Лінійка-трафарет нам потрібна для того, щоб паперові заготовки виходили однакового діаметру.

Сніжинка №1

Беремо червону смужку, фіксуємо її інструментом і закручуємо в тугу спіраль. Розмір заготовки регулюємо, помістивши спіраль круглий трафарет потрібного діаметру. Кінчик стрічки фіксуємо клеєм. Таким чином, виготовляємо 6 деталей.

Склеюємо їх між собою по колу у формі квітки.

З жовтих смужок таким же способом звертаємо ще 6 спіралей. Після того як ми їх зафіксували клеєм, стискаємо кожну деталь по центру між пальцями і сплющує по краях. Виходять деталі схожі на «вічка».

Кожен «око» клеїмо між круглими деталями червоного кольору.

Найпростіша сніжинка готова.

Сніжинка №2

Беремо по 6 темно-синіх і білих смуг, скручуємо з них кружечки. Причому білі модулі повинні бути трохи меншого діаметру, ніж сині.

З усіх деталей робимо очі, як у майстер-класі вище.

Склеюємо між собою по колу спочатку сині заготовки.

Між ними вклеюємо білі.

Друга сніжинка готова. Щоб підвісити наші прикраси на ялинку, протягуємо через один і модулів золотистий шнурок.

Ажурна сніжинка в техніці квіллінг

Ця модель сніжинки вже більш складна у своєму виконанні. Вона шикарно виглядає як ялинкової прикраси новорічної або підвіски. Техніка квілінг в даному випадку прекрасно передає ніжні нехитрі зимові візерунки.

Для роботи нам знадобиться:

  1. Спеціальний інструмент для квілінгу (можна замінити зубочисткою з розщепленим краєчком);
  2. Паперові смужки для квілінгу;
  3. Клей ПВА;
  4. Лінійка-трафарет з кружечками;
  5. Блискітки.

Процес виготовлення

Колір паперу можна вибрати будь-який, але особливо ефектно сніжинка буде виглядати з білої або блакитної папери. При бажанні кольори можна комбінувати.

Починаємо з центру сніжинки. Для цього беремо смужку паперу, скручуємо спіраллю за допомогою будь-якого наявного під рукою інструменту.

Кінець закріплюємо клеєм і знімаємо з інструменту.

Розмір кружечка можна контролювати за допомогою круглого трафарету, але, набивши руку, досвідчені майстрині частіше обходяться без нього.

Таким же чином робимо ще 4 спіральки. Отримані заготовки приплющиваем з одного боку. Виходять «крапельки».

Далі також крутимо 4 краплі, тільки тепер защипуємо колечка з обох сторін. Вийшли «вічка».

Робимо «сердечка». Вони виготовляються дещо інакше. Беремо смужку, згинаємо її рівно навпіл. Кожен кінець кріпимо і скручуємо до лінії згину. Теж робимо з другою частиною смужки. Праву смужку скручуємо проти годинникової стрілки, а ліва – за годинниковою стрілкою, щоб вийшла форма «сердечка». Виготовляємо 4 таких модуля.

Тепер беремо 8 смужок, трохи скручуємо їх до центру назустріч один одного, але щоб ще залишився прямий ділянку смужки. Коли всі деталі виготовлені, склеюємо їх попарно між собою, щоб вийшла фігура, що нагадує велику букву Х.

Коли всі заготовки готові можемо приступати до складання сніжинки.

Центром нашої сніжинки буде кругла спіраль, виготовлена на самому початку майстер-класу. Приклеюємо до неї по колу одним торцем всі наші літери «Х». Деталі клеїмо не тільки до гуртка, але і між собою.

Між літерами «Х» вклеюємо «сердечка» гострим краєм до центру.

Розкручуючи боку «сердечок», розтягуємо їх до ребер літери «Х». Проклеюємо в тих місцях, де модулі стикаються.

По центру видозмінених «сердечок» вклеюємо «крапельки», закругленою стороною до центру.

Знову рухаємо вільні краї «сердечок», але вже не в сторони, а до центру за напрямом «крапельок». В місцях дотику модулів, ставимо краплю клею і фіксуємо деталі.

Залишилося лише приклеїти 4 «очка» на верхівках між кільцями фігурки «Х». Сніжинка готова.

Щоб надати її сніжне мерехтіння і нарядності, промазуємо виріб невеликою кількістю клею, посипаємо блискітками.

Коли сніжинка повністю висохне, протягуємо через один з модулів ниточку, зав’язуємо вузлик і вішаємо на ялинку. Якщо виготовити кілька таких сніжинок, але різного кольору і розміру, вийде ошатний, святковий набір.

Таким чином, ми навчилися виготовляти красиві новорічні прикраси у вигляді сніжинок з простих смужок паперу. Такими сніжинками можна прикрасити дзеркала, вікна, штори, ялинку. Техніка квілінг дозволяє зробити не тільки сніжинки, а і ялинки, кульки, чобітки та інші прикраси.

Залишити коментар