Смоктання олії – користь і шкода при діабеті, протипоказання

Рослинна олія є одним з 2 основних видів жирів (другий – тваринні жири), які обов’язково повинні бути присутніми в нашому раціоні. І людство здавна використовувало його особливі властивості собі на благо. Не дуже розуміючи, чим пояснюється користь таких речовин, наші предки приписували касторовій олії здатність виводити бородавки, а соняшниковій – лікувати всі інші хвороби, включаючи інфекції та злоякісні новоутворення.

Значна частина цих «чудодійних» властивостей є просто стійким повір’ям, який отримав «нове життя» завдяки збільшеному в наші дні інтересу до секретів народної медицини. Наука по мірі сил і бажання проводить дослідження з метою перевірити народні методики лікування.

І нерідко виявляється, що знахарі були все-таки мають рацію. Тому не можна сказати, щоб всі способи лікування наших бабусь і дідусів спрацьовували тільки завдяки ефекту плацебо… Це стосується і ссання олії.

Смоктання олії: користь

У будь-якому придатному для вживання в їжу рослинному жирі міститься 2 види необхідних нашому тілу компонентів – деякі вітаміни і поліненасичені кислоти. Але якщо вітаміни легко можна отримати і з іншими продуктами, то з усіх компонентів нашого раціону жирні кислоти є тільки в ньому. А між тим, вони незамінні для здоров’я шкіри, судин, волосся, нігтів.

Інші компоненти рослинних жирів (тобто 97-99% їх фізичного обсягу) абсолютно не потрібні організму і не засвоюються ним. Цікаво, що з тваринним жиром він надходить інакше. В ньому його цікавлять білки і, головне, холестерин – основа будівництва білих оболонок для нейронів головного і спинного мозку, мембран всіх без винятку клітин тіла. А оскільки будь-який їстівний тваринний жир складається майже повністю з нього, вершкове масло, смалець та ін. засвоюються, на відміну від соняшникової, майже на 100%.

Як бачимо, реальних підстав думати, ніби ми знайшли ліки від усіх хвороб, його склад не дає – він для цього біднуватий.

Тим не менш, методу його розсмоктування приписують воістину безмежні можливості в лікуванні захворювань:

 • верхніх дихальних шляхів, включаючи легені, мигдалики та гайморові пазухи;
 • зубів і ротової порожнини в цілому;
 • суглобів;
 • травного тракту;
 • імунної системи (особливо алергії);
 • печінки;
 • нирок;
 • підшлункової залози;
 • шлунка та інших органів травлення.

Само собою, вважається, що він самим позитивним чином позначається на роботі серця і судин. Для нас це не є відкриттям, але вперше це помітили не ми, а ті, хто помітив, не мали поняття про поліненасичених кислотах.

Передбачається, що протягом перших декількох тижнів у пацієнта відбувається загострення всіх наявних на даний момент патологій. Зате воно носить короткочасний характер, і по його закінченні ці захворювання залишають його назавжди.

Смоктання олії: опис методу

Одну ст. ложку олії (будь-якого, але холодного віджиму) потрібно покласти в рот і смоктати, як льодяник, протягом 20 хв. Робити це потрібно 1-2 рази на день, обов’язково на голодний шлунок. Орієнтуватися краще не на час, а на консистенцію самого жиру в роті – закінчити слід на моменті, коли він стане рідким і рівномірно-білястим, як молоко. Ковтати цю масу не можна – її треба сплюнути, прополоскати рот і почистити зуби.

Смоктання соняшникової олії – дослідження

До нас ця методика прийшла з Китаю, тому в оригіналі нам би слід смоктати соєвий, а не соняшниковий або інший жир. Більш того, ряд джерел вказує на її аюрведичні коріння. Природно, що в кожному регіоні поширені свої види рослинних жирів. Так що у нас основний «інгредієнт» знову швидко змінився, хоча навіть соя тут не є первинною. А в Індії (на батьківщині аюрведи) з цією метою напевно використовували жир, вичавлений з кунжуту.

У цих перипетіях» не було б нічого цікавого, якби не питання: якщо вся користь смоктання олії створюється за рахунок його унікальних властивостей, як могло вийти, що різні його види виявилися однаково ефективні?.. Більш того, навіть прихильники методу згодні, що одні з них можна підміняти іншими – залежно від смакових уподобань, захворювань, від яких ми хочемо позбутися, і ін.!

Отже, застосування будь-яких рослинних жирів з однією метою саме наводить на думку, що головне тут – не жир і його компоненти, а метод їх вживання. Наука з її логічним мисленням помітила це дуже швидко. А оскільки лікарям, як нікому, відомо, скільки шкоди може принести самолікування, нову методику все-таки спробували дослідити.

Частково її ефективність все ж підтвердили – просто в лікуванні далеко не такого широкого спектру захворювань і з причин, дуже далеким від красивих пояснень, зазвичай даються шанувальниками народної медицини.

 1. Відомо, що слизова рота майже нічого не вбирає, ігноруючи і корисні компоненти з їжі. У роті відбувається майже виключно розщеплення простих вуглеводів слиною і вмісту в ній ферментом птиалином. Так що, поки олія знаходиться в роті, ні поліненасичені кислоти, ні вітаміни в його складі не засвоюються. А оскільки його не ковтають, вони взагалі в нього не потрапляють;
 2. Але рослинний жир – в’язка субстанція, тому об’єктивні дослідження фіксують у сплевываемом після смоктання «молочку» велика кількість патогенних мікроорганізмів – бактерій, паличок, вірусів і все, що можна виявити в звичайному лабораторному мазку, взятому у того ж пацієнта зі слизової рота;
 3. Таким чином, дослідження підтверджують, що рослинний жир спрацьовує так само, як зубна паста і щітка – фізично видаляє частину патогенної мікрофлори зі слизової рота, зубів і язика. Це створює ефект оздоровлення ротової порожнини;
 4. Є і ще один момент – чисто фізіологічний. Як відомо, спокій і ситна їжа діють на нас іноді краще седативних препаратів, чому багато і «заїдають» стреси, навіть набираючи вагу. Смоктання олії дуже схоже на прийом їжі – з моторики рухів, присутності чогось їстівного в роті. Цим і пояснюється його благотворний вплив на багато патології, що розвинулися на нервовому грунті – гіпертонію, стенокардію та ін.

Смоктання олії: протипоказання

З її точки зору науки, на метод можна покладатися, тільки якщо більша частина наших дрібних або великих проблем зі здоров’ям пов’язана з напруженим життєвим графіком.

Однак важко назвати розумним кроком лікування:

 • інфекцій (за винятком інфекцій ротової порожнини і гланд);
 • злоякісних пухлин;
 • вікових захворювань (вона зменшує симптоми з боку серця і судин, але не усуває атеросклероз, який їх викликав);
 • імунних та обмінних захворювань.

Наприклад, адепти методики часто рекомендують використовувати і при цукровому діабеті. Вуглеводів в рослинному жирі майже немає, так що очікувати стрибка рівня цукру в крові тут дійсно не доводиться. Але цукровий діабет – це патологія, при якій підшлункова залоза хворого перестає синтезувати інсулін, необхідний для засвоєння цукру з крові клітинами всього тіла.

Для позбавлення від нього олія повинна як мінімум відновлювати активність т. н. островковых клітин підшлункової. А жодного випадку такого роду в світі поки що не зафіксовано (в іншому випадку проблема цукрового діабету давно б уже відпала сама собою).

Тому якщо діабетик приймає рішення про лікування таким способом, йому потрібно знати наступні факти:

 • Цей продукт не додасть до його добовій нормі більше 2 хлібних одиниць;
 • Знижувати добову порцію інсуліну або, тим більше, повністю скасовувати компенсацію при цьому суворо заборонено;
 • Рівень цукру в крові можна і потрібно постійно відстежувати за допомогою глюкометра. Цей прилад об’єктивний, і він швидко позбавить пацієнта від можливих ілюзій з приводу ефективності методу.

Крім того, смоктання олії протипоказане при наявності таких захворювань:

 • Жовчнокам’яна хвороба. Справа в тому, що будь-які жири засвоюються в кишечнику майже повністю за рахунок жовчі, а кожен прийом жирної їжі супроводжується її викидом в кишечник. Так що будь-який жир, що з’явився в нашій ротової порожнини, спрацьовує як природне жовчогінний, а при наявності каменів або застою жовчі це може закінчитися госпіталізацією;
 • Гастрит, виразка шлунка та/або кишечнику, підвищена кислотність шлунка – смоктання олії заборонено, як і жування жуйки, особливо натщесерце.

Таким чином, наука перевірила спосіб, підтвердила його результативність і… і уточнила, що точно такий же ефект дає жування жуйки – причому, з тими ж протипоказаннями, якщо ми будемо захоплюватися цим видом зняття стресів.

Залишити коментар