«Смекта» при вагітності від проносу і печії – інструкція

Вагітність – це не тільки радісні і приємні моменти. Це ще і токсикоз на ранніх термінах, печія, неправильна робота кишечника і т. д. Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються майбутні мами, – це печія, іноді вона буває настільки сильною, що заподіює сильний дискомфорт.

Як правило, майбутнім мамам призначають аптечні засоби, але всі вони безпечні для вашої дитини?

Чому і кому призначають «Смекту»?

Одним з препаратів, що призначаються при печії, є «Смекта». Під час вагітності пити такі ліки абсолютно безпечно, навіть на ранніх термінах.

Це пов’язано з тим, що інгредієнти препарату, не всмоктуються в кров і не несуть ніякої шкоди дитині. Ліки можуть пити не тільки жінки, які чекають малюка, але і годуючі мами, а також новонароджені.

Засіб сприяє вироблення слизу в шлунку, а це в свою чергу перешкоджає взаємодії слизової шлунка і соляної кислоти.

«Смекта» надає адсорбує ефект, вона регулює рівень кислоти в шлунку, пом’якшує його стінки і разом з тим препарат виводить з шлунка шкідливі речовини (віруси, бактерії, токсини, шлаки).

Як правило, «Смекту» призначають у II триместрі вагітності, оскільки до цього часу якраз проходить токсикоз на ранній стадії цікавого становища жінки, і з’являється печія. Медикамент чудово допоможе усунути не тільки печію, але і діарею.

Використання «Смекти» при вагітності

Як ми вже говорили, цей препарат має природне походження, тому він абсолютно безпечно виводить з організму продукти розпаду. Якщо препарат приймати в малих дозах, він абсолютно не впливає на моторику кишечнику.

В аптеці вам можуть запропонувати пакетик порошку «Смекти» (3 грама), з нього ви готуєте суспензію.

Майбутнім мамам у період вагітності ліки прописують у таких випадках:

  • діарея, причиною якої є неякісні продукти, ліки, алергія, кишкова або ротовірусна інфекція;
  • печія;
  • відрижка;
  • здуття;
  • гастрит;
  • коліт.

Якщо у вас спостерігається непереносимість будь-якого компонента препарату, це є причиною для скасування ліки. Іноді в якості побічного ефекту може з’явитися непрохідність кишечнику, підвищена температура або блювота, можуть утворитися тромби або геморой.

При вагітності вам можуть призначити як одноразове застосування ліків, так і лікування цілим курсом залежно від вашої конкретної ситуації. За вашим скарг і симптомів фахівець підбере для вас правильне дозування. Як правило, дорослим призначають вживати до трьох пакетиків на добу. Якщо паралельно з «Смектой» ви приймаєте і інші ліки, то їх варто пити з проміжком у два години.

Якщо ви готуєтеся стати мамою, вкрай важливо, щоб ви відчували себе максимально комфортно, адже всі почуття, які ви переживаєте, відчуває і ваша дитина. Тому не варто терпіти печію і печіння в шлунку ні на ранніх, ні на пізніх термінах.

Як приймати «Смекту» при вагітності

Для того щоб приготувати суспензію, змішайте один пакетик порошку (3 грама) зі склянкою теплої води. Перемішайте все до повного розчинення порошку. Майте на увазі, що препарат має властивість знижувати ефект інших ліків, тому не приймайте порошок разом з іншими медикаментами.

Найчастіше «Смекту» при вагітності рекомендують пити тричі на день по одному пакетику, щоб позбутися від печії і гастриту. Тривалість прийому може становити від трьох до семи днів, залежно від тяжкості вашого стану.

Якщо ж печія не є вашою супутницею вагітності, а з’являється лише час від часу, то вам необов’язково проходити курс лікування. Досить буде одноразово випивати один пакетик, який принесе вам помітне полегшення.

Якщо ви приймаєте «Смекту» курсом і за тиждень не відчули покращення, то зверніться за консультацією до свого лікаря.

При вагітності часто буває підвищений метеоризм і запори. Тому коли прописують вагітним цей порошок, вони цілком логічно задаються питанням: чи не викличе препарат запор, адже його призначають при проносі?

Дія ліків не спрямоване на пряме усунення запору, а на нормалізацію роботи кишечнику та виведення з нього шкідливих бактерій. У зв’язку з цим, ви можете сміливо приймати засіб, воно не викличе запори, хіба що ви перевищите дозування. Якщо ж це трапилося, зменшіть дозу ліків.

Хоча безпека порошку при вагітності була клінічно доведена, все ж приймати його без рекомендацій лікаря ми вам не радимо. Вагітність – дуже відповідальний період, всі медикаменти необхідно пити тільки за погодженням з вашим лікарем. Він не тільки підбере для вас правильний препарат, але й відповідну конкретно для вас дозування.

Чи є протипоказання до застосування смекти в період вагітності?

Як ми вже говорили, препарат можна пити майбутнім мамам, але тільки після консультації з фахівцем.

Препарат очистить ваш ШКТ від продуктів розпаду і хвороботворних мікроорганізмів і відновить нормальний стан слизової оболонки травного тракту. Але варто мати на увазі, що суспензія повільно просувається по кишечнику, ретельно вбираючи всі шкідливі речовини, тому в окремих випадках порошок викликає запори. Виводиться ліки кишечником в незмінному вигляді, не проникаючи в кров.

Для жінок, не схильних до запорів, препарат принесе тільки користь, прибере зайві гази, усуне коліки і нормалізує роботу кишечника.

Однак, якщо в одноразовому застосуванні немає нічого страшного, то займатися тривалим самолікуванням і призначати собі цілий курс лікування «Смектой» не варто. Це може стати причиною дисбактеріозу, оскільки разом з шкідливими бактеріями з організму виводяться і корисні речовини, що сприяють травленню.

Часто фахівці після того, як призначать тижневий курс лікування препаратом, прописують медикаменти, відновлюють мікрофлору кишечника. Зазвичай така схема рекомендується при алергіях, а також хронічних запальних процесах, причиною яких є інфекція. «Смекту» також призначають і при отруєннях в період вагітності, а також кишкових інфекціях, що супроводжуються розладом шлунка.

Протипоказанням до прийому препарату може стати ваша схильність до закрепів. Ця проблема особливо актуальна для пізніх строків. Як ми вже говорили, у великих дозах «Смекта» може стати причиною запору. Адже зростаюча матка тисне на кишечник, що призводить до непрохідності кишечнику.

Протипоказанням в деяких випадках може стати наявність у майбутньої мами геморою, який виникає в результаті частих запорів. Чому? Тому що з-за запорів з’являються тромби у венах, а це є небезпечним станом для жінки, яка чекає малюка.

Якщо брати «Смекту» по інструкції і згідно з приписами лікаря, то вона практично завжди буде мати позитивний ефект. Вона стане паличкою-виручалочкою в період вагітності, коли багато аптечні препарати приймати не можна.

Ліки успішно позбавить вас від отруєнь, печії, нудоти, діареї та блювання. Порошок заспокоїть слизову і нейтралізує шкідливу дію кислоти. Суспензія також виведе з організму різні речовини і бактерії, які негативно впливають на ваше загальний стан здоров’я.

А найголовніше – це те, що вона є абсолютно нешкідливою для майбутньої мами і її малюка!

Залишити коментар