Слиз в шлунку: причини і лікування

Шлунок – важлива частина системи травлення. Це м’язовий орган, клітини його стінок здійснюють вироблення речовини, що нагадує слиз. Що це таке – слиз в шлунку?

Серед фахівців вона називається муцином. Важливо розібратися, що він собою являє і чи несе небезпеку.

Причини і симптоми

Муцин складається з різних компонентів, які обволікають поверхню всередині травного органу:

 • глікопротеїни;
 • полісахариди;
 • найдрібніші організми;
 • елементи крові і плазми.

Завдання шлункового слизу – захищати стінки від руйнівного впливу соляної кислоти, яка відома як шлунковий сік. Муцин не дає сильним компонентів і грубої їжі надавати негативну дію на організм. Муцин може бути не тільки другом, а й ворогом.

Якщо на організм людини впливають негативні фактори, що виробляється занадто багато слизу, тому травний процес порушується. Що відноситься до цих чинників?

 • тютюн, тобто куріння;
 • вживання алкоголю;
 • неправильне харчування, особливо вживання копченої, смаженої, солоної їжі, переїдання.

Але ці причини здатні привести до розвитку різних захворювань, і деякі з них теж пов’язують з надмірною виробленням муцину. Значить, вони можуть стати прямою причиною. Отже, що це означає, коли у шлунку багато слизу?

Це може свідчити про атрофічних змінах органу. Певні залози органу гинуть, а клітини епітелію змінюються на додаткові клітини. Спровокувати рясну вироблення слизу можуть гастрити з нульовою або зниженою кислотністю.

Велике скупчення муцину часто не представляє небезпеки для здоров’я, якщо не пов’язується з конкретними захворюваннями, але в будь-якому разі за такої ситуації відбувається порушення вироблення ферментів розщеплення. Велика кількість слизу у деяких пацієнтів призводить до складних процесів, внаслідок яких утворюються пептичні виразки. В результаті може розвинутися навіть рак шлунка.

Тому при виявленні перших ознак необхідно пройти обстеження:

 • неприємні і хворобливі відчуття в області ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
 • нудота, блювання;
 • здуття живота;
 • відрижка.

Лікування

Як позбутися від слизу в шлунку? Робити це потрібно за допомогою кваліфікованого фахівця. Перед тим як призначити лікування він проводить обстеження, яке допомагає виявити головну причину. Дозування призначуваних їм препаратів залежить від рівня кислотності пацієнта та інших характеристик.

На період лікування, а краще назавжди слід відмовитися від шкідливих звичок і дотримуватися дієти. Народні рецепти можуть служити лише доповненням до основного лікування. Дуже важливо пити багато рідини. Можна вживати жовчогінний відвар. У добу радиться пити до 7 склянок води.

Для того щоб слиз в шлунку завжди була другом, необхідно стежити за своїм способом життя і здоров’ям. Якщо ж муцин став вироблятися занадто активно, слід вчасно виявити це і почати активно лікуватися згідно з лікарськими рекомендаціями. Органи травлення вимагають до себе уваги!

Залишити коментар