Скільки живуть тхори в домашніх умовах?

Приймаючи рішення завести домашнього вихованця, майбутній господар замислюється про тривалість життя чотириногого друга, адже він стане майже членом сім’ї. Тхори в якості ручних тварин давно перестали бути екзотикою. Те, скільки живуть тхори в домашніх умовах, багато в чому залежить від правильності харчування та утримання цих дивовижних звірів.

Тривалість життя

Тхори (фретки), яких купують в якості вихованців, — це звірята вже одомашнені, шляхом селекції у них був змінений хромосомний набір. Вони пристосовані до життя пліч-о-пліч з людиною, і тривалість їх життя безпосередньо залежить від якості змісту.

Середній термін життя такого звірка в домашніх умовах становить 7-10 років. Відомі випадки, коли вихованці-довгожителі радували своїх господарів 15 і навіть до 18 років. Тхори, які гинули вже через 4-5 років, як правило, ставали жертвами нещасних випадків або генетичних хромосомних збоїв. Саме по собі утримання в неволі не скорочує тривалість життя тварини — навпаки, домашній улюбленець захищений від багатьох небезпек і труднощів.

Таким чином, не можна однозначно і точно сказати, скільки років живуть тхори в домашніх умовах. Але з упевненістю можна стверджувати, що за допомогою правильного догляду та харчування цей термін можна значно продовжити.

Тхір в якості домашньої тварини підійде як самотній людині, так і великій родині, у тому числі з дітьми. Ці звірятка легко йдуть на контакт, звикають до господаря, цінують гарне до себе ставлення. Але у їх присутності в будинку є не тільки переваги, а й певні недоліки.

Тхори домашні тварини: плюси і мінуси

До плюсів змісту фретки в неволі можна віднести:

 • швидку і практично безпроблемну адаптацію в нових умовах. Тхори легко навчаються нехитрим трюкам, не гірше кішок або собак розуміють, як себе вести. Початкові спроби нового «члена сім’ї» кусатися пояснюються незвичною обстановкою і стресом. Відучити його від такого прояву почуттів досить просто: команда «фу» (як і при дресури собак) може супроводжуватися легким клацанням по мордочці.
 • дружелюбність і незлобивость тварини. Фретки сплять, поки господар відсутній вдома, і з задоволенням спілкуються, коли їм приділяють увагу;
 • охайність;
 • незважаючи на те, що зовнішнім виглядом тварини схожі на гризунів, вони до даного ряду не відносяться, а значить, взуття, проводів і предметів меблів нічого не загрожує.

Мінуси:

 • некастровані особини мають специфічний запах. Такий зникає після операції з видалення статевих залоз. Далеко не всі господарі розуміють необхідність такого втручання, але самку, якщо тільки вона не купувалася для отримання потомства, стерилізувати треба обов’язково. В іншому випадку звір загине від постійної тічки;
 • якщо в сім’ї є маленькі діти, то з покупкою тхора краще почекати. Тварина може неправильно відреагувати на безпосередні і надто бурхливі дитячі ласки, укусивши малюка.
 • зміст фретки в неволі вимагає придбання спеціальних предметів побуту» для створення комфортних умов проживання.

Які умови потрібні домашньому тхору для довгої і комфортної життя?

Зміст

Для утримання цього забавного цікавого звірка в домашніх умовах обов’язково купувати клітку. Тхір може лежати на колінах у господаря, грати з дітьми, вільно переміщатися по квартирі, але в його особистому житло повинні розташовуватися будиночок-норка і лоток. Другий лоток можна поставити в туалеті і привчити звірка випорожнюватися в нього в той час, коли він не знаходиться в клітці.

Фретки дуже охайні, після кожного прийому їжі і після сну вони справляють природну потребу, і досить лише вчасно міняти наповнювач в лотку, щоб у квартирі не було запаху. Власний запах, як вже говорилося, властивий тільки некастрированным тваринам.

Харчування

Тхори харчуються м’ясом. Господарю варто віддавати перевагу курятині. Сире куряче м’ясо прокрутити через м’ясорубку і змішують з кашею (крупи можуть використовуватися будь-які, оптимальний варіант – робити суміш з різних видів) у співвідношенні 3:1. Таку суміш можна приготувати одноразово в досить великій кількості і тримати в морозильній камері. Молодим особинам потрібно 250-300 грам їжі на добу, але у міру зростання апетит вщухає, і денний раціон складають 3-4 столових ложки фаршу.

Додатково необхідно включити в меню незвичайного вихованця:

 • субпродукти (печінка, шлунки, серце);
 • шиї і голови курей;
 • яйця перепелині (кожен день по одному) або курячі (2-3 на тиждень порційно);
 • вітаміни.

Зелень, овочі, фрукти можна запропонувати фретке хіба що в порядку експерименту. Серед їх роду-племені знаходяться окремі любителі подібних делікатесів, але звірятко може чудово обійтися і без них.

Ще один підводний камінь покупки такого вихованця — звичка тхорів запасати їжу в затишних куточках. Господарям варто стежити за харчуванням свого чотириногого вихованця і прибирати їжу з його «засіків». Крім того, що вона протухне і стане видавати неприємний запах, існує загроза отруєння зіпсованими продуктами тваринного.

Домашні тхори, догляд за якими і зміст не доставляють особливих проблем господарям, стають справжніми членами родини, друзями, здатними дарувати людині чимало моментів цікавого спілкування. Але треба пам’ятати, що натомість вони чекають від людей не тільки доброї годівлі та чистого лотка, але і любові і комунікабельності.

Залишити коментар