Скільки тривають виділення після пологів?

По тому, скільки тривають виділення після пологів, а також за їх характером і інтенсивності можна зробити висновок про загальний стан жінки, яка стала мамою. Саме ці дані дозволяють судити про те, як проходить постродовое відновлення.

Післяпологові виділення: причини і тривалість

Після народження дитини плацента відділяється від матки, тим самим викликаючи розрив кровоносних судин, які весь період вагітності постачали поживні речовини до плоду. Саме подібні природні процеси викликають післяпологову «менструацію». Кровотеча допомагає матці очиститися від залишків плаценти, вже мертвих часток ендометрію та деяких інших слідів життя плоду в утробі матері.

Подібні події в медицині називають виходом лохій. Вони є незворотними і неминучими для будь новоспеченої матусі. У зв’язку з цим у жінок виникає ряд запитань: скільки після пологів тривають лохії, якого вони повинні бути кольору, запаху і консистенції? Гінекологи кажуть, що при благополучних пологів без наслідків виділення припиняться через 6-8 тижнів.

Гінекологічна норма виділень

Протягом перших трьох днів після розродження виділення будуть рясними, яскраво-червоними з характерним металевим запахом крові. Звичайна гігієнічна прокладка не допоможе, тому для такого випадку краще обзавестися спеціальними постродовыми предметами гігієни.

Якщо пологи пройшли вдало, як правило, жінку і малюка відпускають додому на 5-6 добу. До цього моменту лохії вже не такі інтенсивні і змінюють свій колір з червоного на зелений. У цей період при сильних фізичних навантаженнях, чханні або під час сміху частота виділень може збільшитися. Це не повинно вас бентежити, як і посилення лохій при годуванні груддю.

З часом сила кров’янистих виділень буде спадати, колір світлішати і вже до кінця 6-8 тижні все припиниться – це буде означати, що матка повністю відновилася. З цього періоду ви можете почати вести статеве життя.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Звичайно, у кожної жінки постродова «менструація» триває по-різному, тому породіллі варто звертати увагу на деякі обставини:

 • Припинення виділення лохій раніше 5 тижня свідчить про можливі ускладнення. Найбільш частою причиною в таких випадках стає звуження каналу або спазм шийки матки.
 • Якщо на 5-6 день виділення залишаються яскраво-червоного кольору, то причина криється в поганий згортання крові або в недостатній регенерації тканин.
 • Коли після пологів червоні виділення закінчилися і знову почалися через деякий час, це може говорити про відкритому внутрішньоматкової кровотечі, формуванні поліпа або повторному розриві родових шляхів.
 • Насторожити жінку повинні не тільки інтенсивність і колір лохій, але і запах гнилі, кислий або солодкий. Він говорить про зростання в порожнині матки хвороботворних організмів і про початку інфекційного процесу.

У перші місяці після пологів жінка повинна ставитися до свого здоров’я набагато уважніше і насторожитися при виникненні будь-яких з перерахованих ускладнень. Нормальні виділення повинні бути коричневого кольору, поступово светлеющего до кінця 6-8 тижні.

Кров вважається найбільш сприятливим середовищем для розмноження та активного росту бактерій, що само по собі призводить до інфікування і тяжких наслідків. Зазвичай це не може пройти безсимптомно. Зверніться до лікаря, якщо з’явилися такі ознаки:

 • тягнуть, ріжучі і колючі болі внизу живота;
 • мігрень, ломота в суглобах, загальна слабкість;
 • раптова лихоманка і озноб;
 • противний запах, рідкі і рясні виділення.

Наявність в крові бактерій може привести до того, що лохії зміняться в кольорі з коричневого на жовтий чи зелений і можуть стати пінними. В таких випадках без термінового лікування може розвинутися ендометріоз і безпліддя в майбутньому.

Правила гігієни в післяпологовий період

Якщо кров’яні виділення після пологів в нормі, то приводу для занепокоєння немає. Однак це не означає, що можна нехтувати правилами особистої гігієни, які саме у цей період життя вкрай важливі. Базові щоденні маніпуляції повинні бути наступного характеру:

 1. Під час постродовых «менструацій» потрібно використовувати м’які гігієнічні прокладки без аромату. У перші дні після народження дитини можна скористатися спеціальними пелюшками або памперси для дорослих.
 2. Прокладки слід міняти регулярно по мірі необхідності, бажано робити це хоча б раз в 3-4 години.
 3. А ось тампони навіть найкращих марок та якості лікарі категорично забороняють використовувати протягом усього терміну.
 4. Обов’язково підмивайтеся вранці і ввечері дитячим милом, а не спеціальними гелями для інтимної гігієни.
 5. Якщо під час пологів були невеликі розриви промежини і лікар наклав шви, ці місця необхідно регулярно обробляти антисептичними розчинами. Регенеруючі мазі можна використовувати тільки за рекомендацією гінеколога.
 6. Уникайте в перший місяць приймати теплі та гарячі ванни, відвідувати лазні і сауни. Гігієнічні водні процедури повинні проходити тільки в душі.

Тривалість виділень у кожної жінки — поняття індивідуальне. Одні повністю відновлюються через 6 тижнів, іншим же для регенерації тканин знадобиться набагато більше часу. В цей період породілля повинна ретельно стежити за своїм самопочуттям, характер лохій, інтенсивністю і запахом виділень. При найменших сумнівах які відхилення від встановлених норм негайно зверніться до гінеколога.

Залишити коментар