Скільки тривають виділення після кесаревого розтину?

Кесарів розтин – це різновид пологів, що виробляються, як правило, хірургічним шляхом. Для того щоб витягти плід з утроби, на животі породіллі робиться невеликий розріз, через який і витягується немовля.

Ця процедура при пологах зараз досить поширена. Її призначають з різних причин, в основному, якщо:

 • у плода неправильне положення;
 • є у матерії або дитини патології, що перешкоджають природному дозволу від тягаря;
 • занадто великий плід і вузький таз породіллі.

Хоча процедура і популярна, ризики при кесаревому в 12 разів вище. Рішення про те, що потрібно проводити операцію, приймається або ще в період спостереження за перебігом вагітності, або як екстрений захід.

Хід операції

Хірургічні пологи проводяться під анестезією. Вибір препарату залежить від стану породіллі і плоду. В основному застосовуються епідуральний або ендотрахеальний способи наркозу. Зауважимо, що в першому випадку жінка отримує знеболююче, але все усвідомлює.

Вводять наркоз, через 10-15 хвилин можна починати процедуру. При кесаревому розтині акуратно витягають плід і плацента, після розтину черевної стінки і матки. В кінці операції внутрішньоутробний розріз зашивають безперервним швом, а черевної відновлюють з допомогою медичних скоб.

Після такої операції жінка мінімум тиждень перебуває у пологовому будинку. На шосту добу скоби з зовнішнього шва знімають. І через день, якщо все благополучно, молода мама і її малюк можуть виписуватися. Незважаючи на таку високу популярність хірургічних пологів, акушери-гінекологи радять все ж народжувати природним шляхом. За статистикою, на 6-8 породіль тільки однієї припадає пройти операцію.

Що відбувається в організмі після кесаревого?

Незалежно від того, якими були пологи у жінки з піхви деякий час спостерігаються виділення. Після вилучення дитини і плаценти в матці залишається «відпрацьований» ендометрій, який з часом відторгається і виводиться з організму у вигляді виділень. Це природний процес очищення і відновлення жіночої статевої системи після тривалої «роботи» за підтримки вагітності. Скільки тривають кров’янисті виділення після кесаревого розтину?

Перші дні виділення (лохії) можуть бути рясними, з наявністю кров’яних згустків. Це нормально. В цей же час починається лактація, що в свою чергу провокує посилене скорочення матки. Різка зміна стану може викликати болі і кровотечі, посилюються навіть при незначних фізичних навантаженнях.

У нормі інтенсивність виділень знижується до кінця першого тижня після пологів. Наявність лактації прискорює процес відновлення матки, і рясні криваві виділення можуть припинитися через пару-троку тижнів. Мізерні коричнюваті виділення можуть протриматися до 4-х тижнів. Далі виділення набувають жовтуватий відтінок, стають слизовими.

У відсутність грудного вигодовування нормальним вважається наявність виділень, що мажуть до декількох тижнів. У нормі повне відновлення характеру виділень з піхви (звичайні білі) відбудеться через 2 місяці після кесаревого розтину.

А якщо немає виділень?

Відсутність «мазні» після кесаревого вказує на проблему, яку варто вирішити негайно. Причиною порушень процесу відновлення середовища в матці може стати:

 • загин;
 • спазм шийки;
 • раніше закриття.

Якщо кров не виходить назовні? Куди ж вона подінеться? На жаль, вона накопичується в порожнині матки. Скупчення лохия називається лохиометрой. Орган не очищається, «відпрацьовані» речовини провокують нагноєння, можуть запустити жар, погіршення самопочуття. Якщо вчасно не прибрати застій лохия, може виникнути ендометрит (запалення слизової оболонки матки). У таких випадках застосовується кілька лікарських методик: ручна або апаратна чистка, катетеризація, прийом препаратів, що стимулюють скорочення матки.

Нетиповий характер виділень: на що варто звернути увагу?

Максимальний термін наявності темних виділень після операційних пологів – 56 діб. Іноді трапляється, що перша менструація нового циклу з’являється буквально через кілька днів після припинення лохій. На що багато жінок реагують нестандартно. До того ж, перші регулы звичайно триваліше, ніж зазвичай. Якщо вас щось турбує, краще проконсультуватися з лікарем, як кажуть: краще перевищити пильність, чим не догледіти.

Скільки тривають і якими повинні бути в нормі кров’янисті виділення після кесаревого, ми з’ясували. Тепер розглянемо випадки, коли характер лохій повинен викликати побоювання.

 1. Різке збільшення об’єму виділень або тривалість рясних лохій – вказує на пізню гіпотонію матки. Основна причина нездатності органу до нормального скорочення – наявність родового шва.
 2. Поява різкого гнійного запаху виділень – явна ознака розвитку ендометриту.
 3. Творожистие виділення, що супроводжуються свербежем – ознака молочниці, розвивається на фоні антибіотикотерапії після кесаревого.
 4. Поява у виділеннях зеленуватих або жовтуватих гнійних згустків – запальний процес, що зачіпає як ендометрій, так і спровокований сторонніми тілами (наприклад, випадково забутим в порожнині ватним тампоном).
 5. Розійшовся шов – кровотечі знову виникли або посилилися.
 6. Непрофесійно проведені хірургічні пологи.

Про порушення процесу відновлення матки після кесаревого оповіщає не тільки змінений характер виділень, але і стан самої жінки. Сильної крововтрати властиво знижений тиск, прискорене серцебиття, анемія, слабкість, блідість, холодність шкірного покриву. Запальні процеси супроводжуються підвищенням температури, болями внизу живота.

Але впоратися з усім можна, якщо чітко слідувати лікарським приписам, встановити контроль над своїм станом. Не забувайте і про правила інтимної гігієни, що також є відмінною профілактикою різних післяопераційних ускладнень. Адже Ви тепер не одна, і Вашому малюкові дуже потрібна здорова мама!

Залишити коментар