Скільки триває токсикоз у вагітних в першому триместрі?

Майже кожна вагітна жінка страждає від нудоти протягом перших тижнів. Чому ранкове нездужання вважається добрим знаком і абсолютною нормою? Скільки триває токсикоз у вагітних? Як полегшити його симптоми?

Ранкове нездужання: як часто це відбувається?

У серіалах дуже часто зустрічаються кадри, де режисер натякає глядачеві, що головна героїня завагітніла. Наприклад, жінка прокидається і замість ранкової пробіжки мчить у ванну, звідки доносяться блювотні звуки. Наступний сюжет – вагітна сидить в автобусі поруч з дуже запашної дамою, і майбутня мама, притискаючи долоні до рота, вискакує з нього, як тільки той зупинився. Або ми бачимо вагітну жінку, яку раптом нудить в ресторані. Те, що часто здається смішним на екрані, в реальному житті не завжди весело.

Від 50 до 90% всіх вагітних жінок на ранніх термінах страждають від нудоти. Така статистика. Токсикоз на ранніх термінах вагітності вважається звичайним явищем, але кожна жінка переносить цей стан по-різному. Одних просто нудить, інших дратує певний запах.

Старий термін «ранкове нездужання» вводить в оману. Є жінки, у яких насправді токсикоз загострюється вранці. Тим не менш більшість вагітних страждають від нудоти протягом всього дня і ночі. На жаль, токсикоз може іноді домінувати в їх житті. І замість того щоб радіти вагітності, він змушує відчувати себе нещасною і хворий, а це може вплинути на відносини з партнером, друзями, сім’єю. Не дивно, що цей стан може призвести до депресії.

Чому це відбувається?

Хоча це може здатися вам знущанням, але ранкове нездужання є хорошим знаком. Це означає, що у вас високі рівні гормонів вагітності.

Точні причини ранкової нудоти і блювоти невідомі, але швидше за все, це пов’язано з гормоном вагітності — хоріонічним гонадотропіном людини. Він виробляється організмом у великих кількостях, поки формується плацента, яка зможе взяти на себе турботи про розвиток дитини. Крім того, відповідальними за нудоту можуть бути підвищені рівні естрогену і тиреоїдного гормону тироксину.

Як довго буде тривати токсикоз?

Немає двох однакових вагітностей навіть у однієї і тієї ж жінки. Саме тому точні статистичні дані, скільки триває токсикоз при вагітності, відсутні. Важко сказати, як довго триватиме ваше ранкове нездужання.

У більшості випадків тривалість токсикозу обмежується першим триместром, а приблизно після 5 або 6 тижні вагітності настає поліпшення, але іноді це може статися і на 14 тижні.

Проте у деяких жінок нудотний стан може тривати і до 16 тижнів. Зустрічаються випадки, коли токсикоз не відпускає свою жертву майже до пологів. Але це, на щастя, дуже рідко, особливо якщо ви вчасно зверніться за допомогою. А якщо у вас є головний біль, нудота в перший раз з’явилася на 8 тижні, ви повинні негайно піти до лікаря, тому що крім токсикозу це можуть бути і інші проблеми зі здоров’ям.

Не зашкодить токсикоз дитині?

Не хвилюйтеся — ранкове нездужання не вплине на дитину. Важливо, щоб ви не втрачали вагу і не отримали зневоднення. У вашому організмі зберігається багато поживних речовин, достатніх для здорового розвитку дитини, навіть якщо ви їсте небагато. До того ж коли стан покращиться, ви зможете відновити в організмі баланс вітамінів і мінеральних речовин. Наприклад, використовуючи вітамінні добавки, особливо фолієвої кислоти. Це дуже важливо для розвитку нервової системи дитини.

Найгірша форма токсикозу – часті блювоти, які можуть викликати швидку втрату ваги, рідини та електролітів, що вкрай негативно позначиться на вашому здоров’ї та стан дитини. У такому разі необхідна консультація з лікарем. У вкрай важких ситуаціях потрібні госпіталізація і внутрішньовенне введення рідини, електролітів і глюкози.

Що допомагає полегшити стан?

Пропонуємо кілька дієвих способів, як полегшити токсикоз на ранніх термінах вагітності:

 • Починайте день не поспішаючи. Невеликий прийом їжі підвищує рівень цукру в крові, а це важливо, так як низькі показники сприяють збільшенню нудоти. Ледь теплий чай, сухий хліб або печиво – ось те, що потрібно.
 • Протягом дня харчування має бути частим, але меншими порціями, що також запобігає зниження рівня цукру в крові.
 • Зубна паста і розмір щітки можуть бути тригерами для ранкової нудоти і блювоти. Альтернатива – електрична зубна щітка з більш маленькою голівкою. Не чистіть зуби на порожній шлунок.
 • Вітаміни B6 і B12 зменшать нудоту. B6 міститься в цільному зерні, пророщеній пшениці, сої, м’ясі, рибі, бананах, капусті і цибулі. Вітамін В12 ви знайдете в молоці, молочних продуктах, м’ясі, яйцях і сирі.
 • Спробуйте понюхати розрізаний грейпфрут або лимон. Деякі зупиняють напад нудоти, пососав скибочку лимона.
 • Повільно пожуйте сушені фрукти або горіхи.
 • Важливо багато перебувати на свіжому повітрі і відпочивати, спати не менше 8 годин.
 • Імбир досить ефективний проти нудоти. Приймайте його у вигляді таблеток або чаю. Однак імбир можна вживати тільки протягом першого триместру.
 • Достатнє пиття не тільки важливо для вагітних жінок, але і допомагає боротися з нудотою.
 • Заспокоює і розслабляє лавандовий компрес на живіт і лоб.
 • Допоможуть також гіркі речовини або продукти, наприклад, грейпфрут або артишоки. Цікаво зазначити, що часто це продукти, до яких вагітна відчуває тягу.
 • Не приймайте їжу після 18 годин. Відмовтеся від багатих білком закусок, віддайте перевагу йогурту з мигдалем.

Токсикоз – це не хвороба, а ознака змін в організмі, однак він може бути дуже неприємний. Правильне харчування, домашні засоби і наші поради допоможуть зменшити його симптоми.

Залишити коментар