Скільки тримається температура при грві?

З застудою доводилося стикатися кожному людині. Один з її «традиційних» симптомів – температура. Скільки вона тримається при грві у пацієнтів різних вікових категорій – від немовлят до дорослих? Коли потрібно проявити трохи терпіння, а коли пора починати приймати антибіотики?

Застуда: скільки доведеться температурити?

Лихоманка і жар – звичайна справа при ГРВІ, але скільки днів тримається температура, якщо людина підхопив вірусну інфекцію? Допустимий межа – 5 діб. За цей час організм повинен встигнути виробити антитіла і здобути перемогу над вірусом. В середньому при застуді людина температурить від 3 до 5 днів.

Якщо по закінченні цього терміну градусник все ще показує 37 і вище, то це більш складна форма захворювання або сигнал про те, що почалося ускладнення. Найчастіше небажаним продовженням ГРВІ стає бронхіт або пневмонія. Ці хвороби мають бактеріальну природу, тому їх доведеться лікувати антибіотиками, своїми силами організм їх вже не здолає. Тому якщо з моменту появи характерних ознак вірусної інфекції пройшло більше 5 днів, а температура не приходить в норму і навіть не знижується, то слід обов’язково звернутися до лікаря, щоб він прослухав легені і призначив необхідні лікарські препарати.

Типове явище або небезпечний симптом: температура у хворих крихіток

Дуже важливе питання — скільки тримається температура при грз у немовлят? Коли можна спокійно чекати одужання малюка, вдаючись тільки до симптоматичному лікуванню, а коли треба бити на сполох і підключати «важку артилерію» у вигляді антибіотиків? Адже імунітет новонародженого ще надто слабкий, аби протистояти вірусам.

У немовлят до року, на відміну від дітей більш старшого віку і дорослих, свої температурні стандарти. Норма для таких крихт може бути далека від звичних 36,6. До 3-місячного віку температура тіла не відрізняється постійністю. Вона залежить від багатьох факторів: годування, плачучи, погодних умов на вулиці, температурного режиму в приміщенні.

Згідно з новим тенденціям, якщо температура після годування або в жаркому приміщенні може досягати 38, то навіть це розцінюється як нормальне явище. Але якщо в кімнаті, де перебуває новонароджений, створено оптимальні умови (вологість до 70 % і температура близько 20) і в спокійному стані у нього протягом кількох годин поспіль 37,5 і вище, то можна запідозрити ГРВІ (або навіть щось серйозніше), тому варто викликати лікаря додому.

Ось що повинні знати батьки немовлят щодо перебігу та лікуванні ГРВІ:

  • підвищення температури у дитини може триматися до 7 днів;
  • до 38,5 або 39 її бажано не збивати, але треба дивитися на стан дитини. Якщо у нього трапляються судоми, то боротися з гіпертермією слід, починаючи з 37,5;
  • для полегшення симптомів застуди рекомендується давати рясне пиття і зволожувати слизову носа;
  • самостійно призначати антибіотики заборонено, навіть якщо температура не спадає і на 7 добу. Необхідно обов’язково показати малюка лікаря;
  • якщо малюк не їсть, не п’є і не ходить до 12 годин і більше, у нього сильний «гавкаючий» кашель, тверді м’язи на шиї ззаду, блювота, рідкий стілець або висип, терміново викликайте швидку!

А у нього знову – 37.5. Як довго можуть температурити при застуді старші діти?

Клінічна картина ГРВІ відома кожному: закладений ніс, соплі, червоне горло, головний біль і температура. Все це наслідок вірусної атаки. Але якщо все йде за планом і батьки правильно лікують своєї дитини, то поступово справа піде на поправку, і нормальне самопочуття відновиться.

Температура – захисна реакція організму. Тому її краще не збивати, поки вона не досягне 38 і вище (до цього можна обходитися народними засобами). Але з цього правила є винятки. Якщо хлопчик або дівчинка страждають серцевими патологіями, якщо у них є хронічне захворювання або схильність до судом, то не варто чекати, поки температура дійде до критичних показників, — треба орієнтуватися на їх самопочуття.

У дітей від 1 до 6-7 років при відсутності захворювань температура під пахвою може варіюватися від 36,3 до 37,5. Якщо цифри на градуснику підросли під час сну, це може вказувати на розвиток ГРЗ.

У школярів температура вже стає стабільною і тримається в межах від 36,3 до 37,3. Якщо вона перевищує допустимий максимум, це свідчить про те, що сталося зараження або розвинувся запальний процес.

При ГРВІ температура може триматися в межах від 37 до 39,5 градусів. Якщо вона перевищила 38,4 градусів, то слід дати жарознижуючий засіб (краще у вигляді сиропу – Панадола, Эффералгана). Якщо протягом півгодини після їх прийняття температура нітрохи не падає, то краще зателефонувати у швидку. Невідкладна допомога потрібна дитині і в тому випадку, якщо в пахвовій западині температура досягає 39,5 і вище.

Скільки зазвичай тримається температура при ГРВІ у дитини? Імунна система справляється з вірусом через 3-5 діб. Якщо гіпертермія продовжується на 6-7 день і жарознижуючі ліки її не збивають, то, можливо, приєдналася інша інфекція або виник осередок запалення.

Після застуди може спостерігатися субфебрилітет. Температурний «хвіст» тягнеться ще кілька діб, ртуть тримається на позначці 37-37,2. Якщо на 8-10 днів вона не падає, краще на всяк випадок здати кров.

Як йдуть справи у дорослих?

А скільки ж тримається температура при ГРВІ, «напала» на дорослого? Приготуйтеся хворіти 5-7 днів, але, швидше за все, вона нормалізується на 3-5 добу. Однак це залежить від імунітету, поведінки хворого і стратегії лікування. Якщо вийде пару днів посидіти вдома, то все закінчиться швидше і без небажаних наслідків. Дуже добре, якщо Ви замість того, щоб пачками ковтати Колдфлю і інші препарати, що містять ударні порції парацетамолу, станете підтримувати сили організму вітамінними чаями, компотами, соками, трав’яними відварами.

ГРВІ практично завжди супроводжується гіпертермією. У кого-то стовпчик градусника «застряє» на 37, у інших піднімається до 39,5. Імунна відповідь на вірус може бути різним — від цього залежить і відповідь на питання, скільки тримається температура при ГРВІ. Але вже через 5 діб вона повинна знизитися і повернутися до норми. Якщо цього не сталося, то не хапайтеся за антибіотики, а йдіть до лікаря.

Залишити коментар