Скільки років собаці за людськими мірками

На жаль, друзі наші менші, вихованці, живуть не так довго, як нам хотілося б. Це пов’язано з тим, що домашні тварини проходять період розвитку набагато швидше, ніж людина, а значить і літочислення у них зовсім інше.

Якщо собаці 15 років, то скільки це за людськими мірками? Багато вік пса просто множать на сім, однак такий підхід зовсім не вірний, адже за перші два роки життя вихованець встигає перетворитися на цілком доросла тварина, а значить, рівень його розвитку перевищує 14-річного підлітка. Існують певні правила точного підрахунку років собаки.

Як з’ясувати вік собаки за людськими мірками?

Безсумнівно, тривалість життя собаки залежить від багатьох факторів: порода, його розміри, правильний догляд. Тим не менш, обчислити точний вік не складе труднощів навіть без участі досвідченого ветеринара.

  • Перший рік життя собаки найактивніший. Уявіть, за перші 12 місяців вихованець встигає досягти такого розвитку, яке б відповідало 15-річному підлітку.
  • Другий рік більше позначений інтелектуальним розвитком, в кінці якого собака досягне віку 24 років за нашими мірками.

Все це говорить про те, що перші 2 роки життя улюбленого вихованця – час, коли необхідно приділяти чотириногого товариша якомога більше уваги: особливо це стосується його виховання і «освіти».

В наступний період швидкість літочислення трохи зменшує оберти, і кожен рік вважається за 5-7 років залежно від породи. Розвиток дрібних порід проходить повільніше, а значить, і живуть вони довше: рік їх життя можна прирівняти до 5 людським. Середні породи живуть трохи менше, віковий коефіцієнт тут становить 6 років. А в таких великих тварин, як наприклад, дог або сенбернар, 1 рік життя відповідає цілим семи людським.

  • Представник великої породи вже в 5 років може вважатися пенсіонером, а ось карликова собака – не раніше 10-ти років. Тривалість її життя теж буде більше, ніж у великої тварини.

Отже, скільки років собаці за людськими мірками, якщо їй 9? Використовуючи нехитрі математичні обчислення, Ви отримаєте 52 роки.

Таблиця відповідності віку тварини людському літочисленням

Якщо Вам ліньки вираховувати власноруч, скільки собаці років за людськими мірками, таблиця, наведена нижче, позбавить Вас від цієї необхідності. На думку кінологів, картина, що залежить від маси тіла вихованця, вимальовується наступна:

Вік Середня собака (до 50 кг) Велика собака (до 90 кг) Дуже велика собака (понад 90 кг)
12 місяців 7 років 8 років 9 років
2 роки 14 років 16 років 18 років
3 роки 21 рік 24 рік 26 років
4 роки 27 років 31 рік 34 роки
5 років 34 роки 38 років 41 рік
6 років 42 роки 45 років 49 років
7 років 47 років 50 років 56 років
8 років 51 рік 55 років 64 роки
9 років 56 років 61 рік 71 рік
10 років 60 років 66 років 78 років
11 років 68 років 72 роки 86 років
12 років 69 років 77 років 93 роки
13 років 74 рік 82 роки 101 рік
14 років 78 років 88 років 108 років
15 років 83 року 93 роки 115 років

Довше 16 років собаки практично не живуть, тому такі дані зустрічаються рідко. Втім, зафіксовані випадки суттєвого перетину цього кордону: наприклад, не так давно померла собака, якій було 26 років. В Японії, де жила собака, стверджують, що цей вік був еквівалентний 125 років, що дає зрозуміти – тварина належало породі середніх розмірів.

Як дізнатися вік дорослого собаки?

Якщо ви підібрали чи взяли з притулку вже дорослого пса, то для визначення його віку варто звернути увагу на наступні 4 критерію: зуби, м’язовий тонус, шерсть і зеркало души – очі.

  • Зуби. За перші півроку життя у собаки встигає вирости повний набір зубів, з чого випливає, що якщо ви бачите білі, не пошкоджені зуби, то, швидше за все, песику не більше року. На другому році життя вже з’являється легкий жовтий наліт. Далі, на зубах собаки до 5 років Ви зможете виявити зубний камінь. А «дідка» видадуть ікла стерті або взагалі відсутність деяких зубів.
  • М’язовий тонус. Даний пункт нічим не відрізняється від ситуації у людей: розвинені м’язи і активність свідчать про юному віці, в той час як зайвий жирок або навпаки сильна худоба (атрофовані м’язи) будуть наслідком літнього віку.
  • Шерсть. Навіть братам нашим меншим не чужа сивина, яка безпомилково видає справжню тривалість життя тварини. Найчастіше вона сильніше помітна на морді або подпалинах. Більш того, шерстка таких собак перестає бути шовковистою і стає грубою і жорсткою.
  • Очі. У молодих вихованців очі ясні та блискучі. Якщо ж Ви спостерігаєте тьмяну, ніби затуманенную райдужну оболонку, то вік пса вже давно перевалили за «пенсійний».

У кожного правила є винятки, навіть старі пси можуть бути активними та життєрадісними. Все залежить від умов, у яких жив чотириногий друг: як часто гуляв, що їв і т. д.

Як продовжити життя вихованцеві?

У Ваших руках продовжити життя улюбленого вихованця, потрібно лише уважно стежити за його розвитком і правильно доглядати. Саме для того, щоб проводити потрібну коригування догляду, і необхідний переклад собачих років в людські.

Знання точного віку допоможе правильно підібрати лікування і препарати для необхідної вакцинації.

  • У період 5-7 років всім сукам рекомендується проводити стерилізацію, а псів кастрацію: це позбавить від можливості появи різних пухлин і новоутворень. А значить, знизить ризики того, що собака передчасно покине цей світ.
  • Особливу увагу варто приділяти літнім псам. З настанням 8-річного віку слід повністю змінити раціон.

Для складання нового меню не завадить консультація ветеринара. Також варто пам’ятати, що ні в якому разі не можна перегодовувати вихованця. Зайвий жир спровокує розвиток хвороб і погано позначиться на загальному стані. Крім живлення, зверніть увагу на активність тварини, воно не повинно лежати весь день. Систематичні прогулянки і нові іграшки підуть йому на користь і допоможуть не втратити інтерес до життя.

Підводячи підсумки, слід сказати, що підрахунок віку дорослої тварини (коефіцієнт чого складає від 5 до 7) дуже важливий. Догляд, відповідний віку, допоможе продовжити не тільки життя собаці, але радість, яку вихованець доставляє кожному члену сім’ї.

Залишити коментар