Скільки років кішці за людськими мірками?

За останніми статистичними даними, найбільша кількість домашніх кішок живе у США – це 24 особини на 100 осіб (тобто 76,5 млн.). Потім слід Україна, де проживають 7,5 мільйона домашніх кішок (17 тварин на 100 людей). Росія також увійшла в ТОП-10 країн, де люблять і заводять цього милого домашнього вихованця – 8 кішок на 100 осіб, загально складності 12,75 млн. Також сюди увійшли Китай, Німеччина, Італія, Великобританія, Японія, Франція та Бразилія.

Пояснити, чому люди так люблять кішок, дуже просто. Вчені довели, що кішки можуть бути домашніми лікарями «невропатологами», «психіатрами», «мануальщиками», «кардіологами». Це одне з найбільш пристосованих одомашнених тварин (еволюція кішки майже не змінилася за тисячі років). Тварина володіє екстрасенсорними здібностями, а також може бачити містичний світ. Некрасивих котів не буває, в цьому вже можете нам повірити.

Хоча й кажуть, що кішка не прив’язується до людини, а знаходиться лише там, де її годують (перестаньте доглядати за твариною і воно піде), відомо чимало випадків глибокої відданості чотириногого друга. І за таку відданість люди платять тією ж монетою.

На жаль, за людськими мірками вік кішок занадто короткий. Якщо кішці вже 15 років, то за людськими мірками вона вже досить зріла. Ознаки старіння у різних порід проявляються по-різному й у різному віці. Відомо, що чим декоративніше тварина, тим менше вона живе. З віком у кішок, як і у людей, виявляються різні захворювання. Тварина стає менш активним. Хотілося б дізнатися, от якщо кішці 8 років, то скільки це за людськими мірками, який догляд потрібен старіючому вихованцеві? А якщо тварина вже досягла 14 років, скільки ще воно живе за людськими мірками?

Як рахувати вік кішки?

У Книзі рекордів Гіннеса зафіксований випадок кішки-довгожительки. На час реєстрації рекорду тварині виповнилося 39 років (172 людських року). За людськими мірками середній вік домашніх кішок 15 років, а бездомних і того менше. Ви тільки уявіть, як комфортно жилося британської довгожительці Люсі з людьми, якщо вона змогла прожити настільки довгий вік. Попередником Люсі по рекорду прожитих років був техаський котейко Крем Пафф, який прожив 38 років і 3 дні.

Якщо Ви взяли кошеня з розплідника або з будинку, де точно зафіксована дата окоту, вам буде набагато легше визначити точний вік тварини. Що, на жаль, зробити важко, якщо кошеня прийшов з вулиці. Правда, за деякими ознаками можна приблизно встановити вік тварини на різних етапах його життя.

Фахівці пропонують два методи підрахунку віку кішки за людськими мірками. При цьому, один з них не є точним, так як стадії розвиток організму людини і тварини не ідентичні. Багато кошатники вважають, що простіше всього використовувати співвідношення 1:7, тобто кішці 8 років за людськими мірками має бути в 7 разів більше (56 років).

Але вчені пропонують більш точні розрахунки, визначаючи таку тенденцію:

 • перший рік – 15 людських років;
 • другий рік – ще плюс 14;
 • з третього року додається по 4 людських року;
 • у тварин старше 15 років літочислення за людськими мірками триває з прибавкою «+3».

Щоб зрозуміти, як це виглядає на практиці, нижче представлена таблиця, де розраховано, скільки років кішці за людськими мірками.

Таблиця: скільки років кішці за людськими мірками

Наступна таблиця запозичена з американського домашнього довідника по догляду за домашніми улюбленцями. Там також є подібні розрахунки віку собак і домашньої худоби. Звичайно, люди не обмежуються тільки цими видами. Не варто забувати про декоративних птахів, гризунів, рептилії та інших представників наземної і водної фауни.

Так скільки ж років кішці?

Вік кішки Вік людини
1 рік 15 років
2 роки 24 роки
3 роки 28 років
4 роки 32 роки
5 років 36 років
6 років 40 років
7 років 44 роки
8 років 48 років
9 років 52 роки
10 років 56 років
11 років 60 років
12 років 64 роки
13 років 68 років
14 років 72 роки
15 років 76 років
16 років 80 років

Коли Вашій кішці виповнюється 14 років, то за людськими мірками вона вже «молодиця» похилого віку – 72 роки. Звичайно, в такому поважному віці багато людей ще цілком активні. Чого тільки вартий приклад актора Володимира Зельдіна, який у свої 100(!) досі грає на сцені.

Вік і ознаки старіння тварини

У різних порід кішок по-різному проходять етапи розвитку. Наприклад, для сіамської різновиди граничний вік – 10 років, після чого процес в’янення тваринного протікає активніше. Кішка починає втрачати зуби, сивіє, з’являються хронічні проблеми зі здоров’ям. Скільки ще проживе ваш домашній улюбленець, залежить виключно від правильного догляду за ним. А ось перси живуть і того менше, для цієї породи середній вік – вісім років (48 людських). Ветеринари стверджують, що чим більше у тваринному історичних генів, тим вона витриваліша.

Ще один момент – це стать тварини. Через анатомічних особливостей будови органів тваринного чоловічої статі, коти набагато частіше схильні до серйозних захворювань, що нерідко стає причиною раптового відходу з життя вашого улюбленця. Однак не варто сприймати це як даність. На тривалість життя тварини впливають різні фактори: від середовища проживання і умов проживання до якості харчування і догляду.

Отже, якщо Ви не знаєте точного віку кішки, але хотіли б його встановити, зверніть увагу на наступні фізіологічні особливості:

 • дитинство протікає всього пару тижнів після народження, в місяць кошеня активності можна порівняти з півторарічною дитиною;
 • дитинство протікає дуже швидко, вони все більше активні, допитливі, грайливі, в цей час формується характер тварини, від того дуже важливо проявити любов і турботу;
 • отроцтво: у піврічному віці кошеня такий же «бунтар», як і 12-річний підліток, тварина активно переживає пубертатний період, це означає, що воно ось-ось буде готовий до в’язки, чого допускати вкрай небажано;
 • юність: однорічне тварина вже начебто цілком сформована особистість», але ще проявляються ознаки «дитинства»;
 • молодість протікає у тварини десь до семи років, у цей час у кішок практично не спостерігається хронічних захворювань, репродуктивні функції стабільні, зазвичай після 7 років кішок виводять з розведення, так як це в подальшому може суттєво вплинути на її здоров’я;
 • зрілість тварини настає в 6-10 років від роду, характерний епітет цього часу «солідна кішка», і ось тут-то починають проявлятися видимі ознаки старіння організму;
 • старість наздоганяє тварини в 10-12 років.

Ознаки старіння можуть бути і фізіологічного, і поведінкового характеру. Для кожної тварини все це індивідуально. Так тварини змішаних порід зазвичай живуть довше чистокровних, і не так часто страждають від серйозних захворювань.

 1. З віком тварини менше п’ють, цю тенденцію потрібно відслідковувати, щоб не сталося зневоднення. Тут же слід зазначити сухість у роті і утруднене ковтання.
 2. Починає сильніше реагувати на зміну температури повітря.
 3. Погіршуються зір, слух, нюх, слабшають смакові рецептори.
 4. Випадають зуби.
 5. Частіше спостерігаються інфекційні захворювання, виразки в ротовій порожнині.
 6. Проблеми з травленням (кішка частіше зригує), з кишечником.
 7. Захворювання сечостатевої системи – проблеми з сечовипусканням.
 8. Ниркова та печінкова недостатність.
 9. Артрит.
 10. Випадання волосся, ламкість нігтів.
 11. Схильність до онкології.
 12. Проблеми серцево-судинної системи.
 13. Тварина менше рухається, більше спить, спостерігаються ознаки втрати пам’яті, поганої орієнтації в просторі.

Але навіть незважаючи на це, тварині можна і потрібно допомагати справлятися. В харчуванні слід дотримуватися дієти для дорослих кішок, обов’язково вітаміни і корисні харчові добавки. Своєчасне лікування і профілактика хвороб. Створення тварині сприятливих умов проживання. І якщо Ви дійсно вважаєте свого домашнього вихованця членом сім’ї, Ви вкрай зацікавлені в тому, щоб кішка як можна довше залишалася з Вами.

Довголіття Вашим вихованцям, кошатники!

Залишити коментар