Скільки повинна спати місячна дитина

З моменту появи немовляти в родині, перед батьками постає маса питань по його догляду та розвитку. Одним з перших питань — скільки ж повинна спати дитина? Адже це часто говорить про його самопочуття. Тривалість сну залежить від віку. — Чим дитина молодша, тим більше вона спить. Деяким новонародженим діткам потрібно відпочивати до 20-22 годин на добу. Потім час неспання зростає.

Але батькам грудних дітей не варто хвилюватися, що їх дитина не дотримується «норми сну». Кожен малюк — особливий, і в кожного ці норми індивідуальні. Вони можуть варіюватися і кожен день. Треба прийняти те, що ваш новонароджений сам вибере для себе той режим, в якому йому комфортно. Є певні середні норми сну для маленьких дітей, на які можна орієнтуватися.

Сон малюка до року

Новонароджена

Ви принесли малюка додому, і життя придбала новий сенс. Але новий член сім’ї такий незвичайний і незвичний, всі навперебій дають поради, розповідають, скільки часу повинен спати новонароджена дитина.

Перші тижні життя йому треба адаптуватися до нових умов. А так як маленький чоловічок ще слабкий фізично і психічно, — він швидко втомлюється, тому багато спить. Іноді новонароджений може витримати паузу тільки в проміжку між годуваннями, прокидається тільки для того, щоб поїсти. Буває, що малюк засинає прямо біля грудей. Його слід розбудити, щоб догодувати до норми. В цей час він ще не робить різниці між денним і нічним сном, ці проміжки приблизно рівні.

Також новонароджений може поспати меншу кількість часу, якщо не наївся. Мамам не варто переживати і з приводу поверхневого сну малюка. Так сплять немовлята приблизно 80% всього часу, адже в глибокому сні уповільнюються всі функції організму, а маленькій людині треба рости і розвиватися постійно. Тому вас не повинно лякати або насторожувати, що дитина протягом дня просто тихенько лежить без сну. Не треба наполягати, заколисувати його.

1-3 місяці

За перший місяць ваш малюк значно зміцніє. Ви помітите, що і спить він вже набагато менше.

Так скільки часу повинен спати місячна дитина? — Це залежить тільки від нього самого, від того, як він себе в даний момент почуває і що йому треба. Вас не повинно насторожувати, якщо періоди сну і неспання кожен день будуть неоднакові, в цьому немає нічого поганого, просто намагайтеся дотримуватися режиму. І скоро з часом все налагодиться, — довіртеся в цьому питанні малюкові.

І якщо батьки малюка перший час часто не висипаються через нічних прокидання — можна їх заспокоїти тим, що дуже скоро діти починають довше спати вночі. Потрібно набратися терпіння.

— Правда, іноді буває і навпаки, день з ночі «переплутуються». — Це теж не страшно, — пройде через кілька тижнів. Після місячного віку дитина вже буде спати — до 16-18 годин на добу. Період неспання може доходити до години — півтори. Вночі два рази постає для годування.

Доктор Спок (автор книг з раннього розвитку дитини) радить, — вже з цього віку не давати дітям грати після їжі, привчати засипати в ліжку відразу після годування.

3-5 місяців

Багато дітей у цьому віці сплять вже практично всю ніч, прокидаються тільки щоб поїсти. Вдень їм потрібно відпочити 3 рази. Протягом доби виходить 15-17 годин сну. Вночі 1-2 рази його треба погодувати.

5-7 місяців

Ближче до напівроку малюкові все ще потрібно багато спати. Вночі — 10-11, а вдень — 4-5 годин. Загальна тривалість — 15-16 годин на добу. Вдень його слід укладати 2-3 рази.

7-10 місяців

У цьому віці Загальна тривалість сну немовляти — 14-15 годин. З них вночі — 10-11, вдень в цілому 4-5 годин. Багатьом малюкам вже не потрібно нічне годування.

10-12 місяців

Норми сну для дитини цього віку — 13-14 годин на добу. Вночі не менше 10-11 годин.

Таблиця норм сну дитини до року:

Малюк 1–3 месяців 3–5 місяців 5–7 месяців 7–10 месяців 10–12 місяців

Нічний сон Не визначено, 10-11 год. 10-11 год. 10-11 год. 10-11 год. 10-11 год.
Денний сон спить практично весь час 3-4 рази по 2 ч. 4-6 ч. 4-6 ч. 3-5 ч. 2-3 ч.

Сон дитини після року

1 рік

Норми сну для старших дітей також змінюються. Потреби в ньому починають скорочуватися, але ви повинні орієнтуватися в цьому питанні виключно на свою дитину, адже буває і так, що навіть близнюки потребують відпочинок по-різному.

На нічний сон малюкові потрібно відвести 10 годин, на два денних — 4-5.

Протягом цього року у деяких дітей потребу у сні буває різна. Одних ще в кінці другого року треба укладати два рази, інші — тільки один раз, але довше.

2-3 року

Діти сплять вночі 10-11, а вдень 1,5–2 години.

Старше 3 років

Вночі — 9-10, вдень — 1,5–2 години.

Треба дивитися за самопочуттям вашого малятка. Деякі вже в трирічному віці не хочуть вкладатися днем. Їх краще умовити просто полежати тихенько. Найчастіше вони в цей час можуть і задрімати. Якщо ні — не наполягайте, їх організм сам знає, що йому необхідно. Буває, що навіть младшекласснику, потрібно денний відпочинок.

Дітям до 10-річного віку необхідно спати 9-10 годин на добу.

Таблиця норм сну дитини після року:

Вночі 10-11 год. 10-11год. 10 ч. 9-10 ч.
Вдень 2 рази по 1,5 ч. 2 ч. 2 ч. за бажанням

Скільки і як повинен спати ваш малюк:

Залишити коментар