Скільки крапель в чайній ложці спиртової настоянки?

Традиційна одиниця виміру рідини — літр. Однак на кухні для відмірювання необхідної рідини ми часто користуємося склянками або ложками. А найдрібніша одиниця виміру рідких речовин — крапля. Як копійка рубль береже, так і без краплі не буде літра. Але про все по порядку. Розглянемо, скільки крапель у чайній ложці.

Накапайте мені чайну ложечку водички

Почати потрібно з того, що крапля до краплі ворожнечу. Її обсяг залежить від того, чим або з чого капати. Наприклад, краплі з крана мають один розмір, а от якщо капнути з піпетки, вони будуть дрібніше. Те ж саме можна спостерігати при використанні дозаторів на пляшечках з ліками або ефірними маслами.

Розмір або, правильніше сказати, об’єм краплі залежить, по-перше, від виду рідини, а по-друге, від діаметра отвору в інструменті, з якого ми добуваємо. І все ж більшою мірою визначальну роль у розмірі краплі грає рідина, а саме її в’язкість, щільність і сила поверхневого натягу.

Як же бути, якщо терміново потрібно накапати декілька крапель, а під рукою немає нічого, що можна пристосувати для їх добування? Залишається тільки одне: з’ясувати еквівалент необхідного обсягу і скористатися чимось більш-менш традиційним, наприклад, чайною ложкою.

Правда, і з цією міркою не все так просто, оскільки, наприклад, розмір чайної ложки в Америці зовсім не такий, як в Англії. А англійські ложки, в свою чергу, не збігаються за обсягом з нашими. Наші чайні ложки найглибші, і в них міститься 5 мл, тоді як англійські ледве-ледве до 3,55 мл дотягують. Тому відміряти краплі будемо з допомогою ложки вітчизняного товаровиробника. І економіку, так би мовити, підтримаємо, і імпортозаміщення.

Є два способи відміряти крапельний еквівалент у чайній ложці. Розглянемо їх.

Досвідчений шлях:

  1. Нам потрібно озброїтися самим традиційним інструментом для виробництва крапель — піпеткою і порожній чайною ложкою.
  2. Далі все просто: набираємо в піпетку воду і капаємо її у ложку, при цьому не забуваючи вести підрахунок крапель.
  3. Як тільки ложечка наповниться до країв, ви досягнете бажаного результату.
  4. Отриманий результат акуратно запишіть у блокнотик, який повинен бути завжди під рукою.
  1. Далі таким же чином можете зробити виміри інших популярних рідин — оцту, спирту, сиропу, ароматичної есенції. Результати обов’язково фіксуйте в блокнотик для пам’яті.

Логічний спосіб

Звичайно, якщо ви зайнята людина і такою нісенітницею вам займатися ніколи, а дізнатися, скільки ж в одній чайній ложці крапель води, дуже цікаво, можете разом з нами міркувати логічно. Енциклопедія непотрібних знань стверджує, що обсяг чайної ложки для дистильованої води становить 5 мл, тоді як крапля цієї води приблизно знаходиться в діапазоні від 0,03 до 0,05 мл Не будемо дріб’язковими і для подальших розрахунків візьмемо максимальне значення об’єму краплі, тобто 0,05 мл

Щоб дізнатися, скільки крапель води об’ємом 0,05 мл міститься в 5 мл, потрібно 5 / 0,04 = 100. Виходить, що одна чайна ложка є еквівалентом 100 крапель. Зверніть увагу, що дані розрахунки вважаються приблизними.

Таким нескладним способом можна підрахувати будь еквівалент води в краплях щодо чайної ложечки:

  • Наприклад, скільки в чайній ложці будуть займати 30 крапель? Для цього нас цікавить кількість крапель потрібно помножити на об’єм однієї крапельки: 30 * 0,05 = 1,5 мл. Таким чином, 30 крапель — це трохи більше, ніж ? чайної ложки.
  • Аналогічним чином розраховуємо, скільки в чайній ложці води займають 20 крапель: 20 * 0,05 = 1 мл. Виходить рівно п’ята частина чайної ложки.

Крапельний еквівалент чайної ложки спиртової настоянки

Однією з найбільш поширених областей застосування крапель в якості міри об’єму рідини є фармакологія, вірніше, дозування препаратів для лікування. Бувають ситуації, коли купуєш в аптеці пляшечку з ліками, а рецептом наказано приймати це засіб по кілька крапель. Приносиш жадане засіб додому і тільки збираєшся полікуватися, як з’ясовується, що пляшечка без дозатора. Це все одно, що людині з переломом щелепи запропонувати поклацати горішки.

Тепер до хворій голові додалися ще й думки, як відміряти потрібну кількість ліків. Як і в попередньому розділі, можна скористатися піпеткою. Якщо в будинку немає, а в аптеку повертатися немає сил, залишається лише стара добра міра об’єму — чайна ложка.

Скільки ж крапель спиртової настоянки в чайній ложці? Як ми вже згадували вище, обсяг краплі залежить від виду рідини. Оскільки пляшечки з ліками в більшості випадків містять спиртові розчини певних засобів, у цій ситуації нас буде цікавити розмір краплі спирту.

Знову відкриваємо енциклопедію непотрібних знань і з’ясовуємо, що обсяг однієї краплі 96% спирту майже в два рази менше водяний і дорівнює 0,02 мл Підключаємо математику і рахуємо. Якщо прийняти, що обсяг чайної ложки спирту також дорівнює 5 мл, 5 / 0,02 = 250. Таким чином, виходить, що в чайну ложку до країв можна накапати 250 крапель спиртової лікарської настоянки.

Ви повинні розуміти, що дані обчислення також досить приблизні, оскільки щільність чистого спирту, як і його поверхневий натяг, в реальності буде відрізнятися від обсягу настоянки, містить домішки інших речовин.

Краплі соку і масла

Вважаємо, що сьогодні з нами зібралися досить допитливі люди. Тому що тільки допитливого людини може зацікавити питання обсягу однієї краплі рідкого речовини. І для задоволення вашої допитливості пропонуємо інформацію про краплинному еквіваленті чайної ложки для найбільш популярних інгредієнтів.

Саме сік досить часто є складовою кулінарних рецептів. Фруктовий сік важче води, отже, його щільність вище, а поверхневий натяг більше. Тому краплі соку формуються більшого розміру і об’єму, ніж у води. Отже, у чайній ложці крапель соку буде менше.

Знаючі люди стверджують, що об’єм однієї краплі соку дорівнює 0,055 мл. Таким чином, в одній чайній ложечці буде міститися 5 / 0,055 = 90,9 крапель. Оскільки всі розрахунки у нас приблизні, то будемо вважати, що в чайній ложці 91 крапля соку.

А скільки ж у чайній ложці крапель масла? Відштовхуємося від обсягу олійною краплі, який прийнято вважати рівним 0,06 мл Тоді чайна ложка еквівалентна 83-84 краплях олії.

Якщо набирати в чайну ложку необхідну рідину у відповідному краплинному еквіваленті, то результат буде дуже приблизними. Але якщо ваша педантичність не може допустити такого нерозсудливості, не псуйте собі нерви, а купіть мірну ложку і повісьте її на своїй кухні.

Залишити коментар