Скільки калорій в варених макаронах?

Макаронні вироби або паста – популярний європейський блюдо. Простота приготування і мінімум витрачається на це часу, універсальність щодо додаткових продуктів і соусів, зручність зберігання і транспортування, наявність бюджетних якісних варіантів – це зробило макарони одним з головних елементів будь-якого обіднього столу. Тому, особам, які стежать за своїм харчуванням, важливо знати, скільки калорій в цьому блюді і як часто його можна вживати без шкоди для фігури.

Енергетична цінність сухого продукту

Якщо говорити про еталонної пасті, виробленої з борошна вищого сорту і мінеральної води (саме такою повинна бути рецептура цього продукту), її калорійність виходить практично ідентичною калорійності самого дурума – так називається спеціальна борошно для тіста на макарони. В італійської пасти може бути присутнім і оливкове масло категорії extravirgin, але це характерно лише деяким регіонам: більшість сортів пасти все ж виконані за стандартною технологією.

  • Калорійність макаронів з твердих сортів пшениці і води становить 356-357 кКал на 100 грам сухого продукту. На упаковці повинна стояти маркування «Група А», яка свідчить про класичною рецептурою (тобто використанні дурума, а не звичайної борошна).

Крім традиційного варіанту на прилавках магазинів існує ще кілька різновидів макаронів: наприклад, кольорові. Вони також виготовляються з борошна і води, однак до них додають сушені овочі, гриби, спеції. Самими популярними і доступними є триколірні макарони: зелені, червоні і жовті. Останні – стандартні, а 2 залишилися кольори виходять завдяки введенню сушеного шпинату і томатів. Калорійність продукту береться усереднена і трохи нижче звичайної: 347 кКал.

  • Окремої згадки заслуговують яєчні макарони – їх калорійність на 100 грамів продукту складає 345 кКал, однак частка жирів підвищено з-за присутності яйця. Такий продукт є й у російських, і у закордонних виробників.

Якщо ви турбуєтеся за правильність складу та енергетичну цінність магазинних макаронів, купіть дурум і зробіть тісто самостійно, варіюючи його щільність, і вхідні в нього добавки.

Розрізняється чи калорійність макаронів у різних виробників?

Якщо говорити про ту рецептурою пасти, до якої звикло більшість, коли у складі немає нічого крім борошна і води, то такий продукт повинен мати однакову «вагу», незалежно від того, на чиїй фабриці був зроблений. Калорійність макаронів Макфа повинна бути дорівнює тим же 357 кКал, що і у Barilla, Italpasta та інших марок. Що ж в реальності? Пропонуємо Вам список декількох найбільш відомих виробників та дійсні показники енергетичної цінності для їх макаронів.

  • Макфа, російська компанія, провідна бюджетну політику. Калорійність макаронів становить 344 кКал.
  • Barilla, італійський виробник, представлений практично у всіх магазинах, включаючи регіональні дрібні супермаркети. Калорійність пасти – 356 кКал. Виняток – Tagliatelle, 350 кКал.
  • Buitoni, менш бюджетна марка італійського походження. Класичні види пасти «важать» 350 кКал.
  • Шебекинские макаронні вироби володіють енергетичною цінністю в 350 кКал.
  • Вкусвилл мають калорійність 344 кКал.

Слід звернути увагу і на співвідношення БЖУ: у правильній пасти, виготовленої з хорошою борошна твердого сорту, 14-12 г білка, 1,5-2 г жирів і 70 г вуглеводів. Знижене кількість білка свідчить про низьку якість борошна, особливо якщо там стоїть «10 р» – це звичайна мука вищого сорту, яка продається у кожному супермаркеті. Частка клейковини в ній недостатня для приготування справжньої італійської пасти, яка не шкодить фігурі. Зокрема, присутність м’якою борошна експертами було зафіксовано при вивченні брендів Вкусвилл і PastaZara. Російські нормативи дозволяють використовувати до 15% борошна, відмінною від дурума, але якщо говорити про італійську і французьку пасту, то тут не допускається і натяку на таку «вільність».

Скільки важить готову страву?

Калорійність макаронів близька до показника енергетичної цінності для круп, і назвати її дуже високою можна: в процесі варіння вироби збільшуються в кілька разів, тому на 1 порцію зазвичай використовується близько 50-60 р. Отже, назвати цей продукт шкідливим саме з точки зору його «ваги» не можна. Що ж до складу, то тверді сорти пшениці вважаються такими ж повільними вуглеводами, як гречана крупа, пшеничне і т. д. Відповідно, появи жирових відкладень вони не сприяють. Це пояснює присутність пасти в популярній і безпечної середземноморської дієти.

  • Професіонали запевняють: для фігури важливо не те, скільки калорій в макаронах – відварних або сухих, а те, з чим вони подаються. І, відповідно, з чим варяться. Від чистого пасти не повніють, якщо не зловживати її кількістю. В дієтичному харчуванні вона дозволена навіть до щоденного вживання. А ось калорійність макаронів з сиром або ж сирним соусом вже змушує включати в меню їх рідше: підвищується не тільки «вага» страви, але і його жирність – від тепла сир тане, стаючи «важче».

Оскільки склад російських макаронів нерідко не без гріха у вигляді м’якої борошна, що сприяє склеюванню елементів, відварюють їх найчастіше з рослинним маслом. Як змінюється енергетична цінність продукту в цьому випадку? По-перше, це залежить від ваги самого олії – 1 ст. л. оливкової або соняшникової тягне на 119 кКал. По-друге, важливо врахувати обсяг продукту. Наприклад, 2 порції – близько 150 г у сухому вигляді.

  • Отже, скільки калорій в відварених з маслом макаронах? 267,75 кКал важить 1 порція, і до цього значення додається близько 10% калорійності масла, якщо ви промили продукт після варіння. Таким чином у Вас виходить 279,75 кКал.

Подібний спосіб варіння особливого впливу на енергетичну цінність страви не надає, якщо Ви добре прополощете його проточною водою, видаляючи залишки масла. Куди важливіше тут питання тривалості варіння, який змінює не калорійність, а глікемічний індекс страви. Паста альденте, що залишилася твердою, недоваренная, має ГІ нижче, ніж розварена, на 20%. Це в свою чергу сприятливо позначається на рівні цукру в крові.

  • Класичний спосіб дізнатися калорійність готових макаронів: зважити сухий продукт, додати калорійність інших компонентів. Якщо Ви обсмажуєте макарони, збільшуйте їх енергетичну цінність на 30% калорійності масла, в якому смажите.

Зважувати готову страву немає сенсу: при мінімальних змінах технології варіння з однакового об’єму сухого продукту Ви можете отримати різний обсяг готового, але калорійність при цьому зберігається тієї, що була актуальна для сухих макаронів. Вважаючи показник по готовому страві, Ви ризикуєте зробити помилку.

Залишити коментар