Скільки калорій в мандарині (1 шт)?

Всім відомо, що фрукти не багаті калоріями. Це стосується і цитрусових. Але для тих, хто боїться набрати і кілограм ваги або прагне отримати ідеальну фігуру, може бути важливо навіть те, скільки калорій в мандарині (1 шт). Наскільки підходить «новорічний» фрукт тим, хто хоче схуднути, корисно включати його в дієту?

Яким енергетичним запасом має мандарин?

Мандарини обожнюють практично всі. Це і зрозуміло, адже є помаранчеві цитрусові (особливо взимку) корисно, смачно і приємно. Багато поглинають їх кілограмами (принаймні, справа рідко обмежується одним фруктом). При цьому навіть у тих, що худнуть не виникає сумнівів в «безпеки» таких дарів природи, адже мандарин – це не котлети, не шоколад і не тортики.

Але все ж — скільки ккал в мандарині? Відповідь на це питання прямо залежить від його сорту. Чим солодший плоди, тим великим енергетичним запасом вони розташовують. Так що, якщо Ви всерйоз вирішили підраховувати калорії в мандаринках, вибирайте кислі фрукти. У них на один плід середніх розмірів припадає не більше 30 ккал.

Мандарини можуть бути дрібними і великими. Як же тоді розібратися, скільки калорій в мандарині (1 шт.)? Скористайтеся такою інформацією:

  • якщо Ви з’їсте маленький мандарин, вага якого не перевищує 70-80 г, то отримаєте 40,3 ккал;
  • цитрус побільше (80-100 г) принесе Вам 47 ккал;
  • самий великий і важкий мандарин (масою 120 г) поповнить Ваш резерв калорій на 64 одиниці.

Якщо у Вас вдома знайдеться таке диво кухонної техніки, як ваги, то Ви можете абсолютно точно визначити, якою кількістю енергії «нагородять» Вас улюблені екзотичні фрукти. Для цього досить знати, скільки калорій в мандарині в 100 гр. У такої порції міститься 53 ккал, причому більша частина з них представлена вуглеводами — 47,7 ккал. На жири припадає 2,6 ккал, білки – 2,7 ккал. Так що вони точно не збільшать Вас жировий запас.

Плюс або мінус: чи справді такі фрукти віднімають калорії?

Зрозуміло, що, володіючи калорійністю близько 40 ккал, мандарини ніяк не збільшать Ваш вага (хіба що Ви станете поглинати їх тоннами або об’їдатися на ніч дивлячись). Але це ще не всі унікальні здібності таких цитрусів, які можна використати в боротьбі за стрункість.

Практично всім доводилося чути про продукти з негативною калорійністю. В їх списку почесне місце займає мандарин. Вважається, що на його переробку організм витрачає вдвічі більше (80 ккал), ніж те, скільки калорій в самому мандарині (одному). Якщо вірити таким припущенням, то виходить, що ласуни, уплітають такі фрукти по кілька штук підряд, не тільки не збільшують свою вагу, але ще і худнуть. На практиці ж доказів того, що мандарин «забере у Вас 40 ккал, поки немає. Але те, що він не зробить Вас товщі, – це факт.

Калорійність ароматного сімейства: який цитрус не небезпечний для фігури?

В популярності конкуренцію мандарину можуть скласти тільки його найближчі родичі – апельсини. Обидва цих фрукта однаково смачні і корисні. Але у мандарина є важлива перевага: він рідше провокує алергії, ніж його старший побратим. За цим показником вона відстає навіть від таких продуктів, як яйця, ікра або креветки.

Що ж стосується калорійності, то вона однакова у обох цитрусів і становить приблизно 40-43 ккал.

Любителям мандаринів буде приємно дізнатися, що вони зовсім безбоязно з’їдати щодня по 500 г (і навіть за 1 кг) цих соковитих ароматних фруктів. Якщо у людини на них немає алергії, то ніякої шкоди вони не заподіють.

Про користь лимоноидов: стрункість і здоров’я

Цитрусові, яскравим представником яких є мандарин, містять безліч корисних компонентів. Це, зокрема, флавонид нобилетин, що сприяє усуненню ожиріння (так як він ефективно спалює жири). Ще один надважливий елемент – тамоксифен. Він здатний попередити рак і допомагає в лікуванні онкологічних хвороб.

До всього іншого, в мандаринах величезна кількість фолієвої кислоти, яку прийнято називати жіночим вітаміном. Цитрусові здатні захистити людину (і це доведено науковими дослідженнями) від розвитку патологій серця, судин, нервової системи. Вживання таких плодів допоможе зберегти прозорими кришталики очей.

Але і мандарини не так ідеальні, як можна подумати. Вони категорично не підходять тим, у кого виникає алергічна реакція на ці плоди. Дуже обережними з ними слід бути діабетикам і людям, які мають підвищену кислотність шлунка. Краще не годувати такими фруктами малюків до 2 років. Міру у вживанні цитрусових повинні знати і вагітні.

Мандарини — настільки симпатичні фрукти, що одним своїм виглядом здатні підняти настрій. А на Новий рік вже точно нікому в голову не прийде вважати, скільки в них калорій. Це низькокалорійний продукт, тому їжте такі дари природи, насолоджуйтесь їх чудовим смаком і ароматом і зовсім не турбуйтеся про свою фігуру!

Залишити коментар