Скільки калорій в грибах і від чого це залежить?

Хто не чув про таблиці калорійності продуктів? За сухими лаконічними цифрами криється інформація про те, скільки калорій полягає в тому або іншому продукті. Для деяких це не має абсолютно ніякого значення, а для кого-то неправильний підрахунок може варто здоров’я і навіть життя.

Тому непогано знати, наскільки калорійна їжа, яку ми вживаємо. Зокрема, багато хто цікавиться, скільки калорій в грибах?

Нюанси підрахунку

У будь-якому сучасному закладі громадського харчування можна знайти барвисто оформлене меню з докладною інформацією про те, які продукти входять до складу того або іншого блюда і яка його загальна калорійність.

Таким чином, особи, які ведуть здоровий спосіб життя або худнуть по якій-небудь системі харчування, зможуть зрозуміти, чи можна їм поласувати тим чи іншим продуктом або для краси і стрункості талії краще вибрати що-небудь менш поживне. Однак точні відомості такі таблиці дати не можуть. Адже велике значення має спосіб обробки. Якщо ви цікавитеся, скільки калорій міститься в смажених грибах, то можна відповісти, що в рази більше, ніж у свіжих. При цьому навіть у свіжих вона може коливатися в залежності від виду і складати 16-87 ккал на 100 р.

Цінність для здоров’я смажених грибів мінімальна, така обробка знищує велику частину корисних речовин для організму. Зате калорійність зростає в кілька разів і тут багато чого буде залежати від складу страви. Наприклад, пожарив білі грибочки з цибулею і додавши всього одну ложку рослинного масла, можна отримати блюдо з калорійністю 60 ккал на 100 р.

Якщо ввести в рецепт і інші продукти – овочі, яйця, молоко, сметану, картоплю, смак страви стане насиченим, але і при цьому калорійність збільшиться. Якщо приготувати гриби, додавши цибулю, картоплю і сметану, то в готовому блюді буде вже 250 ккал. Велике значення має і час надходження їжі в шлунок.

У кожного органу свій біоритм і в різний час доби травний тракт перетравлює їжу по-різному. Страви з однією і тією ж калорійністю, що надійшли в організм вранці і ввечері, будуть впливати на нього різним чином.

Калорійність у відповідності зі способом обробки

Мариновані грибочки на столах жителів слов’янських країн не переведуться, незважаючи ні на які заборони екологів. Той, хто добре розбирається в грибах і знає, де їх треба збирати, не ризикує отруїтися. Скільки калорій присутня в маринованих грибах?

Підраховуючи калорійність страви, необхідно враховувати особливості рецепту і кількість масла і цукру в маринаді. Але в будь-якому випадку вона не буде сильно відрізнятися від калорійності свіжого продукту. Максимум, калорійність в маринованих грибах підніметься до 50 Ккал на 100 р.

Скільки калорій знаходиться у варених грибах? Цей продукт вважається самим низькокалорійним – всього 25 Ккал на 100 р.

Саме такий спосіб обробки дозволяє зберегти максимальну кількість корисних властивостей. Не всі знають, що гриби є найпотужнішим джерелом білка для організму: його в цих дарах лісу в 2 рази більше, ніж у курячих яйцях і в 3 рази вище, ніж у м’ясі.

А таких мінералів, як фосфор і кальцій він містить практично стільки ж, скільки і риба. А ще в грибах, навіть зазнали кулінарній обробці, є легкозасвоювані жири фосфатиди, ненасичені жирні кислоти, виводять холестерин, вуглеводи – інулін і манить, дозволені при цукровому діабеті. Крім того, вони багаті каротином, пантотеновою кислотою, вітамінами D, РР і групи В.

Калорійність в залежності від виду

У кожного виду своя калорійність:

  • найбільш низькокалорійними вважаються маслюки, чорнушки, сироїжки, опеньки і грузді – всього 16-19 Ккал на 100 г;
  • найбільше калорій у венесуельських опеньках – 87 Ккал на 100 г;
  • Скільки калорій міститься в білих грибах? Відповідаємо: 34 Ккал на 100 г, хоча в сушеному вигляді цей продукт більш калорійний;
  • білий гриб є улюбленцем грибників, бо як неймовірно смачний і корисний для організму. Його здатність стимулювати виділення шлункового соку порівнюють навіть з аналогічною здатністю м’ясного бульйону. Речовини, які містяться в продукті цього виду, борються з онкозахворюваннями, інфекціями та шкірними хворобами;
  • Скільки калорій отримає людина з грибами печерицями? Вони вважаються найбільш безпечними для здоров’я, звичайно, за умови, що вирощуються в спеціальних теплицях. Їх люблять за неймовірний вершковий смак і додають в різні страви. В печерицях всього 27 Ккал на 100 р. Кількість амінокислот, легко засвоюваних нашим організмам, в них перевищує кількість інших представників цього виду. Тому їх по трохи можна включати в раціон 7-річних дітей і старше.

Печериці надзвичайно корисні для нервової системи, а також серця і судин.

Залишити коментар