Скільки йдуть виділення після припікання ерозії?

Ерозія – досить поширена проблема серед жінок різних вікових категорій. Щоб не допустити подальшого її прогресування, лікарі часто приймають рішення припекти пошкоджені ділянки. Виділення після припікання ерозії часто вважаються нормальним процесом, що свідчить про загоєнні рани.

Зайве – припекти?

Поверхня здорової репродуктивного органу жінки гладка і однорідного блідо-рожевого кольору. Якщо ж на шийці почалися руйнівні процеси, цілісність епітелію порушується і матка схильна до різного роду інфекціям. Лікування шийки матки в першу чергу полягає в усуненні ерозії такими способами, щоб на місці пошкодженого шару епітелію утворилася скоринка, зовні нагадує ту, яка з’являється після подряпин і ран.

Після припікання ерозії шийки матки деякий час спостерігаються виділення, за характером яких можна судити про перебіг лікування. Через деякий час скоринка самостійно відпаде, а на її місці з’явиться здорова нова тканина.

В арсеналі лікарів-гінекологів є кілька методів вирішення проблеми ерозії:

 • Припікання. Таким способом лікували ще наших бабусь. Знаряддям лікаря служить спеціальний прилад з довгим наконечником, куди подається нагріте струм.
 • Кріодеструкція — на ерозію виявляється вплив рідким азотом при низьких температурах.
 • Коагуляція за допомогою лазера – найшвидший і сучасний метод. Промінь світла діє тільки на пошкоджені ділянки, не зачіпаючи здорового ендометрію.

При своєчасному виявленні ерозії буде ефективний кожен із наведених вище методів, а процес загоєння ендометрію пройде досить швидко.

Чого чекати після проведення процедури?

Після проведення процедури припікання починається тривалий період відновлення ендометрію. Він може зайняти до 10 тижнів і супроводжуватися характерною секрецією з піхви, по кольоровій гамі плавно яка змінює одна одну.

Нормальні білі після процедури повинні бути прозорого або жовтуватого кольору. Як правило, тривають вони близько 10-14 днів і іноді можуть включати в себе невеликі згустки крові. При переході в завершальну стадію процесу загоєння у виділеннях можна помітити невеликі коричневі частинки, які свідчать про відшарування скоринки.

Поетапно розписати, які виділення повинні бути після припікання ерозії, можна таким чином:

 • після процедури – рідкі, рясні, практично прозорі;
 • через кілька днів – густі, іноді з невеликими кров’яними вкрапленнями;
 • на завершальному етапі – мізерні, схожі на мазанину, з характерними частинками заживающего ендометрію коричневого кольору.

У багатьох випадках тривалість загоєння і характер слизу залежать від типу припікання. Так, відновлювальний період після кріодеструкції становить близько місяця і супроводжується дуже сильними водянистими белями. Виділення після припікання ерозії радіохвилями тривають трохи довше, так як саме загоєння займає більше часу. При використанні лазера в першу добу можуть спостерігатися рясні кровотечі, які проходять буквально через 1-2 дні.

У всіх випадках виділення зазвичай супроводжуються незначними тягнуть болями внизу живота, які за своїм характером нагадують відчуття під час менструації. Це також свідчить про природні процеси всередині організму і не повинно викликати занепокоєння.

А ось запідозрити щось недобре можна, коли після припікання ерозії з’являються виділення з неприємним запахом зеленуватого або темно-коричневого кольору. Крім цього, часто з’являються й інші симптоми:

 • озноб;
 • лихоманка;
 • слабкість;
 • нудота;
 • гостра ріжуча біль в животі.

У таких випадках слід негайно звернутися до лікаря або викликати Швидку допомогу, так як велика ймовірність відкрився внутрішньої кровотечі.

Корисні рекомендації лікарів

Скільки будуть йти виділення після припікання ерозії, багато в чому залежить від поведінки жінки в період реабілітації. По суті, процедура являє собою щось схоже з хірургічним втручанням в порожнину матки, і тому так важливо дотримувати рекомендації медиків:

 • Протягом перших днів, а бажано і двох тижнів, не можна піднімати тяжкості вагою понад 3 кг
 • Намагайтеся як можна менше напружувати м’язи преса. Якщо ви займаєтеся фізкультурою, то відкладіть вправи до повного одужання.
 • Категорично не можна приймати гарячі ванни, ходити в сауну або лазню. Кращим варіантом прийому гігієнічних процедур для вас на деякий час повинен стати стоячий душ.
 • Не рекомендується до закінчення виділень вступати в статевий контакт з партнером, так як ризик інфекційного зараження великий для обох.
 • Під час менструального циклу після припікання не можна користуватися ніякими тампонами і тим більше проводити спринцювання. При місячних краще скористатися звичайною гігієнічної прокладкою.
 • Якщо ви плануєте поїхати у відпустку в теплі країни, то таку поїздку варто відкласти до повної реабілітації. Вплив прямих сонячних променів ультрафіолету може сприяти розвитку ракових клітин.

Виділення різного характеру після припікання ерозії в більшості випадків є цілком нормальною і природною реакцією організму на медичне втручання. І якщо вас не турбують сторонні симптоми, не приписуйте собі зайвий раз смертельне захворювання, а краще сконцентруйте енергію на щось інше.

Залишити коментар