Скільки грамів дріжджів у чайній ложці: таблиця

Доброю господинею стають не відразу. У будь-якій новій справі є період проб і помилок, а досвід і знання допомагають подолати. Оскільки точні вимірники не завжди під рукою, спробуємо розібратися, чим нам допоможе інформація про те, скільки грам дріжджів у чайній ложці.

Дріжджі – це що таке?

Визначимося відразу з відповіддю на основне питання — скільки грамів дріжджів в 1 чайній ложці. Вона містить 5 г, але з умовою, що ложечка наповнена від душі з гіркою. При наповненні поспішному, тобто без горбка, в неї поміститься 3 грами. Тепер же, знаючи таку важливу інформацію, розглянемо ситуації, коли з’являється необхідність відміряти цей продукт в основному чайними ложками.

Чому в якості мірки обрана настільки мала ємність, а не гуртка або чашка, та й взагалі, що таке дріжджі і для чого вони потрібні господиням? Людям властиво смачно поїсти, звичайно ж, якщо ми не на лікувальній дієті або не моримо себе голодом у гонитві за стрункою фігурою.

Невід’ємною частиною смакоти у всі часи була випічка – булочки, пиріжки, пироги, паски і багато іншого. Так от, все перераховане і ще більше неуказанного, було б неможливо приготувати в разі відсутності дріжджів. Це одноклітинні гриби, які людина використовує в таких сферах діяльності, як:

  • хлібопечення;
  • виноробство;
  • пивоваріння;
  • виготовлення квасу;
  • виробництво спирту;
  • медицина;
  • дослідження.

Крім вищевказаного, дріжджі також використовуються в якості харчової і кормової добавки. Найбільше з наведеного переліку звичайних господинь, звичайно ж, цікавить хлібопечення. Виготовлення дріжджового тіста необхідно у багатьох рецептах всіляких смаколиків.

Сучасна харчова промисловість для здійснення кулінарних фантазій любителів куховаріння своїми руками представляє в продаж не тільки свіжі пресовані дріжджі, але і сухі активні або швидкорозчинні. Це гранульований продукт, що вимагає у першому випадку перед використанням активації шляхом приміщення його в теплу воду з витримуванням у ній і помішуванням, а в другому – безпосереднього додавання у борошно.

Особливо цікаві швидкорозчинні дріжджі з посиленим підйомним ефектом. Ці дрібні гранули в силу свого розміру швидко розчиняються в тесті. Саме такі дріжджі вимагають уміння точного відмірювання в процесі приготування смакоти.

Міряємо дріжджі чайними ложками

Використання в якості вимірювача чайної ложечки обумовлюється досить малою кількістю дріжджів, потрібних для виготовлення тіста на стандартну партію тих же булочок, пампушок, пиріжків смажених або духових, піци і так далі.

Звичайно, якщо потрібно нагодувати цілу юрбу голодних, то тут вже чайними ложечками не відбудешся, але в домашніх умовах це буває вкрай рідко і досить недоцільно. Давайте розглянемо таблицю, яка ілюструє, скільки грам дріжджів поміститься в певних ємностях, у тому числі і в чайній ложці.

Вимірювач Стакан Столова ложка Чайна ложка
Дріжджі сухі, м 145 17 5

Слід брати до уваги, що сучасні чайні ложки різні за конфігурацією і глибині. В наших розрахунках використовується стандартний столовий прилад для вживання варення або розмішування цукру в чаї, обсяг якого дорівнює 5 мл Крім того, потрібно також пам’ятати про наповненості мірки з гіркою або без такої.

Отже, вирішимо кілька легких завдань:

  • Питання: 10 грамів дріжджів — це скільки чайних ложок? Відповідь: дві чайні ложки, наповнені з гіркою.
  • Питання: 6 грам дріжджів — це скільки чайних ложок? Відповідь: дві чайні ложечки з наповненням без горбка.

Особливу увагу слід приділяти наповнюваності мірки. Вона надає пряме вплив на точну вагу необхідного інгредієнта, від чого, як і від якості продукту, у свою чергу, залежить кінцевий результат.

Дріжджі — хитра субстанція, і переклавши їх або поклавши недостатня кількість, ми ризикуємо безповоротно зіпсувати тісто, а відповідно, і сам кулінарний шедевр, який з-за цього вже, власне, їм не буде.

Альтернативне зважування

Розберемо кілька альтернативних варіантів вимірювань, здатних прийти на допомогу. Сухі дріжджі виробник фасує і на упаковці обов’язково вказує на їх масу. Вимірявши чайними ложками весь обсяг пакета, ми зможемо встановити вага продукту в одній. Для цього використовуємо просте арифметичне дію по знаходженню відносини.

Діленим буде значення, яке позначене на пакетику, а дільником — отримана в результаті вимірів кількість ложечок. Зменшити похибку допоможе суворе дотримання наповнюваності мірки. Природно, для досвіду необхідно вибирати найменший з наданій виробником в торговельну мережу лінійки пакетів різної маси. Також варто зазначити, що застосування електронних ваг допоможе з отмериванием потрібної кількості дріжджів в грамах згідно з рецептом.

У наш час велика кількість кондитерських цехів і пекарень робить доступною всіляку випічку у вже готовому вигляді. Однак цінніше, смачніше і корисніше буде продукт, приготований власними руками. А інформація про те, скільки грам сухих дріжджів в 1 чайній ложці, надасть допомогу в його виготовленні. Трохи змінивши зміст і перефразовуючи народну мудрість, скажімо: «Нехай правильно відміряних дріжджах ваше тісто зійде!»

Залишити коментар