Скільки грам рослинної олії в столовій ложці: таблиця

Кожна людина хоч раз у житті, але був кухарем, тобто складалася ситуація на кухні, коли вибір і смак підготовлюваного блюда залежали від нього. Раніше хорошими помічниками були кулінарні книги, зараз – Інтернет. Але ставлять у глухий кут питання завжди були і будуть. Наприклад, скільки грам рослинної олії в столовій ложці? Спробуємо розібратися.

Столова ложка – що це за така міра?

Приготування їжі – відповідальний, багаторівневий, одним словом, складний процес, особливо якщо цією справою зайнявся дилетант в світі кулінарії. Часто в рецептах страв і різних дієтах кількість необхідного інгредієнта, наприклад, рослинної олії, зазначено в грамах або мілілітрах з відомої нам зі шкільної лави і уроків фізики Міжнародної системи одиниць. Однак навіть у просунутих кашоварів не завжди знайдуться під рукою спеціальні мірні ваги, що вже говорити про звичайну людину.

На перший погляд, це проблема, від вирішення якої залежать правильність і смак приготавливаемого страви, і в результаті в ці грами і миллилитры впирається очікуваний ефект. Засмучуватися не варто, та й часу на це практично немає, оскільки процес приготування їжі часто досить регламентований. Паличкою-виручалочкою в такій непростій ситуації буде звичайна столова ложка.

Звичайно, об’єктивність даних у разі переведення кількості грамів ложки постраждає, оскільки висока похибка свою справу зробить. Різні форми ложок, незважаючи на приблизно однакові розміри, не дозволять наповнити їх однаково. У зв’язку з цим залишок неповністю злитого масла у разі вимірювання кількості, що перевищує одну ложку, додасть неточності.

Саме тому при необхідності обчислення дуже точного значення найкраще використовувати мірні ємності або ваги. Але при всіх своїх недоліках цей спосіб вважається все ж досить ефективним і простим. Скільки грамів олії в столовій ложці, можна побачити в таблиці нижче.

Назва продукту Обсяг Кількість грам Кількість мілілітрів Кількість калорій, Ккал
Олія рослинна 1 їдальня ложка 17 19 153

Як відміряти потрібну кількість рослинного масла, якщо немає ваг?

У ситуації, коли потрібно взяти точну кількість масла, але при цьому немає ваг, нададуть допомогу наявні під рукою мірні ємності аж до столової ложки. Досить поглянути на етикетку пляшки з маслом. Там ми побачимо таку інформацію:

  • відомості про обсяг продукту – 1 л;
  • масу нетто – 920 г;
  • калорійність в 100 г – 899 Ккал.

Для розрахунку заданого кількості жирного компонента цього буде достатньо. Знання про те, скільки міститься рослинної олії в 1 столовій ложці, дозволить нам за допомогою нескладних арифметичних обчислень визначити, яка кількість ложок потрібно для досягнення заданого в рецепті значення. Але досвідчені служителі кухні радять все ж скористатися мірними ложками або стаканчиками. У цих судинах добре видна лінія заповнення, і поняття «з гіркою» або «без гірки» будуть неприйнятними, що додасть точності вимірів. А це, безумовно, позначиться на якості підготовлюваного продукту в позитивну сторону.

Визначаємо калорійність продукту

Люди, що стежать за своєю вагою, подібним чином можуть визначити, скільки калорій дасть організму столова ложка рослинного масла, використовуючи відомості, винесені виробником на етикетці тари, математичні обчислення, відомі кожному школяреві. Хоча якість вимірювань і тут внесе свої корективи. Невеликий недолив або перелив, зрештою, може змастити підсумкову картину споживання кількості калорій в день.

Можна порахувати калорії самостійно або заглянути в зазначену вище табличку. Напевно, все-таки зручніше, так і точніше буде, якщо відміряти в ємність необхідну кількість масла у відповідності з розрахунковими умовами споживання калорій і користуватися цим не боячись протягом дня. Знання про кількість мілілітрів в столовій ложці з рослинним маслом теж здатні допомогти. Про це також є інформація у зазначеній вище таблиці.

Напевно, шеф-кухаря і господині з великим досвідом інтуїтивно відчувають, скільки потрібно влити олії, не вдаючись до різних таблицях і мірним судинах, для отримання в результаті належного смаку або складу приготованої страви, що не перевищує за змістом потрібного кількості кілокалорій. А для кулінарів-дилетантів, кухня яких ще не обладнана вагами, використання для відмірювання продуктів ложок всіх видів, келихів і склянок є просто порятунком.

В принципі, вимірювання інгредієнтів ложками, особливо в досить великій кількості, що віддалено нагадує навантаження апельсини бочками. Це відомий метод, придуманий гумористами Іллею Ільфом і Євгеном Петровим і озвучений великим комбінатором Остапом Бендером. Удачі вам!

Залишити коментар