Скільки грам цукру в чайній ложці: таблиця

Любов до солодкого у людини на генетичному рівні. Вчені кажуть, що первісні люди з солодкого смаку відрізняли їстівні продукти. З тих пір все і почалося. Сьогодні про шкоду цукру не говорить тільки лінивий, але від солодкого людство так і не відмовився. Залишається тільки вимірювати кількість «білого ворога». Скільки грам цукру в чайній ложці?

Як виміряти кількість цукру без ваг?

Для того щоб зрозуміти, скільки грам цукру містить 1 чайна ложка, потрібно з’ясувати деякі нюанси, так би мовити, визначити систему координат. По-перше, важливо знати, в якій країні проведена чайна ложка. І це не жарт, тому що обсяг американської чайної ложки — 4 мл, а англійською — 3,5 мл І тільки чайні ложки, виготовлені у нас в Росії, своїм обсягом досягають 5 мл.

По-друге, необхідно врахувати, що цукор може бути різного помелу — збільшити або зменшити, відповідно, його буде поміщатися в ложці більше або менше. І, нарешті, по-третє, потрібно брати до уваги, яким чином наповнена чайна ложка: з горбком, гіркою або рівненько.

Загалом, з урахуванням всіх цих тонкощів знаючі люди стверджують, що чайна ложка вітчизняного товаровиробника може вмістити від 5 до 9 грам цукрового піску. Це означає, що максимальна вага (до 9 грам) може бути отриманий, якщо гранули цукру дрібні або ложку набрали з гіркою.

Тим не менш зазвичай вважають, що в чайній ложці 5 грамів цукру, щоб було простіше проводити розрахунки. Хоча, звичайно, якщо в чашку чаю покласти дві ложечки цукру з гіркою і вважати, що вони важать по 5 грамів, то це, швидше, самозаспокоєння, ніж простота рахунку. Адже ми з вами вже знаємо, скільки грам цукру в чайній ложці з гіркою. Важливо відзначити, що чайна ложка більшою мірою є одиницею об’єму, у той час як грам — це одиниця маси.

Як уявити, скільки цукру в продукті у перерахунку на чайні ложки?

Тепер про зміст цукру в продуктах чи напоях. Наприклад, якщо ви купуєте пляшку солодкої газованої води, яка містить 40 грам цукру, то для того, щоб візуалізувати це кількість чайних ложках, ви повинні розділити 40 на 5. І тоді ви зрозумієте, що таке кількість цукру в напої еквівалентно 8 чайних ложок. При цьому експерти рекомендують жінкам споживати не більше 6 чайних ложок цукру в день, тобто близько 25-30 грам. А так як чоловіки — великі ласуни, експерти пішли їм назустріч і порекомендували з’їдати в день не більше 40-45 грам, що становить цілу гору цукру – 8-9 чайних ложок. Причому мова зараз йде не просто про сипучому цукровому піску, але і про цукор, що міститься в продуктах, які ви споживаєте протягом дня.

Офіційні рекомендації, насамперед, представлені з метою обмеження споживання занадто великої кількості цукру з-за підвищеного ризику надмірної ваги або ожиріння. Надмірне споживання цукру пов’язане з деякими порушеннями обміну речовин і інших проблем зі здоров’ям, а також з нестачею основних поживних елементів. Існують переконливі наукові докази того, що споживання цукру вище зазначених норм значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань і діабету. При цьому вже доведено, що харчуються цукром ракові клітини.

Ось три прості рекомендації, які допоможуть вам обмежити споживання цукру протягом дня:

  • Забудьте про перекуси. Це погана звичка, особливо тому що ми, як правило, під час легкого перекусу п’ємо чай або каву і заедаем печивом або чимось подібним.
  • Закінчуйте прийом їжі простими продуктами, такими як натуральний йогурт або сир, які можна злегка підсолодити медом або варенням. Ласуни можуть перебитися парою квадратиків від цілої шоколадки. Шоколад повинен бути тільки чорним.
  • Уважно вибирайте продукти при покупці. Звертайте увагу на їх склад. Майте на увазі, що напис «без цукру» ще ні про що не говорить, оскільки він може міститися в компонентах, які входять до складу продукту. У цифрах це виглядає так: 0,5 г, або 1/10 чайної ложечки цукру на 100 грам продукту.

Таблиця заходів допомогу господиням

У нас не завжди є можливість зважити інгредієнти для рецепта через відсутність домашніх ваг під рукою. А у кого є така можливість, немає бажання возитися з вагами для зважування 20 грам цукру чи борошна. Зручніше і набагато швидше скористатися готовими таблицями мір продуктів в різних кухонних ємностях. Одна з них представлена нижче.

Якщо цю таблицю роздрукувати і прикріпити із зворотного боку дверцята кухонної шафки, то в будь-який момент без праці можна визначити по ній, скільки грам цукру в чайній ложці і їдальні.

Продукт для зважування Вага продукту в чайній ложці, м Вага продукту в столовій ложці, м
Сода харчова 3 10
Соус швидкого приготування 3 8
Бульйон швидкого приготування 3 8
Масло вершкове 4 10
Сметана 5 15
Фруктоза 4 12
Ячмінні пластівці 10 18
Вівсяні пластівці 3 8
Мед 10 20
Кава мелена 2 6
Вершки 5 15
Какао-порошок 2 5
Сир тертий 3 8
Варення або джем 6 16
Трав’яні суміші подрібнені 2 4
Мигдаль мелений 3 8
Маргарин 4 10
Майонез 4 12
Борошно 3 10
Молоко 5 15
Олія рослинна 3 10
Заварний крем (порошок) 3 10
Цукрова пудра 3 10
Сіль 5 15
Порошок гірчиці 5 9
Кукурудзяний крохмаль 3 9
Томатна паста 5 15
Цукор-пісок білий 5 15
Панірувальні сухарі 2 5
Вода 5 15
Мелений волоський горіх 6 20
Рис 5 15
Сіль крупного помелу або морська сіль 6 20
Цукор гранульований 6 20
Кава в зернах 2 8
Спеції 2 5
Манна крупа 8 25
Лимонна кислота 8 25
Желатин в гранулах 5 15
Арахіс очищений 8 25

Зверніть увагу, що ці заходи не можуть бути 100% точними. Вага продуктів оцінюється і округляється до найближчого цілого значення. Рекомендується використовувати зручні для вас власні заходи, наявні на кухні під рукою. При цьому зробіть позначки у ваших улюблених рецептах у відповідності з обраними заходами. Якщо ви часто використовуєте ці рецепти, буде дуже зручно.

Залишити коментар