Скільки градусів у віскі?

Англо-саксонський алкогольний напій з древньою історією, має тонкий, багатогранний смак і яскравий аромат, — віскі — завоював любов по всьому світу. Він вважається одним з найміцніших, хоча вміст спирту в різних його сортах може змінюватись. Скільки градусів у віскі і варто орієнтуватися тільки на цей показник?

«Вода життя»

Віскі – спиртний напій, одержуваний шляхом зброджування ячмінного солоду (або інших видів зерна, кукурудзи), його перегонки і багаторічної витримки в дубових бочках. За рахунок цього він набуває особливий смак і аромат, стає більш м’яким. Зазвичай для витримки використовуються бочки з-під вин – портвейну, хересу, що також впливає на якість готового продукту.

Дослівно c кельтського віскі» перекладається як «вода життя». Батьківщиною напою називають себе Шотландія та Ірландія. Обидві країни вважають його своїм національним надбанням, і в якій з них він з’явився раніше, досі невідомо. Між тим, шотландський віскі (або по-іншому — скотч) багато в чому відрізняється від ірландського. Навіть способи виготовлення у них різні: в Шотландії солод сушать над димом згорає торфу, завдяки чому він отримує характерний копчений аромат. Відзначити можна і віскі, що виготовляється в США, – бурбон, основою якого є кукурудза.

Всі різноманітні сорти напою в залежності від технології приготування та складу відрізняються за смаковими характеристиками, кольору (від світло-золотистого до глибокого бурштинового), аромату і, звичайно, по фортеці.

Фортеця віскі

Найважливішим показником будь-якого алкогольного напою є його міцність. Кожна людина, погано знайома з віскі, при виборі буде звертати увагу в першу чергу саме на кількість спирту, а вже потім на виробництво і склад. Але з цим напоєм все не так просто: різні його типи мають різну міцність – від 40 до 60 градусів. Залежить це від методики виробництва, притаманну конкретному сорту і витримки.

Кількість спирту вказується на етикетці пляшки і позначається як Vol % або ABV (Alcohol by volume – відсоткове співвідношення чистого спирту до загального обсягу напою). Іноді можна зустріти маркування proof, але потрібно звертати увагу на те, що 100% proof в США дорівнюють 50% про.

Найбільш популярні види віскі, вироблені в різних країнах, містять від 40 до 60% спирту:

  • солодовий віскі. Особливо цінний сорт з ячмінного солоду, має високу міцність – до 50-60 градусів (Macallan);
  • зерновий. Його отримують з різних злаків, за рахунок спрощеного дешевого способу перегонки він не має яскраво вираженого смаку і аромату, тому використовується в основному для виробництва змішаних сортів або горілки. Може бути дистильований до 90%, що наближено до чистого спирту;
  • купажований (суміш солодового і зернового сортів). Найпоширеніший вид, не такий міцний – 40, максимум 50 градусів (популярні бренди White Horse, Jameson, Black & White — 40% об.);
  • бурбон. В американському віскі вміст спирту коливається від 40 до 51%, зазвичай 43% про. (Jim Beam, Jack daniel’s).

Окремі сорти цього напою, наприклад, що виготовляються на елітних шотландських виноробнях, можуть мати міцність 70 і більше градусів, але їх у вільному продажу не зустріти.

Міцніше – значить краще?

Багато хто вважає, що чим міцніше напій, тим краще. Насправді це далеко не так. Не варто вибирати як можна більш міцний примірник, адже, швидше за все, його буде досить важко пити. Обпалюючий алкоголь повністю заглушить якості напою, і ви не зможете повною мірою оцінити всі ті переваги, якими він володіє і з-за яких варто зупинити свій вибір саме на ньому. М’який, багатогранний присмак з карамельно-ванільними, фруктово-квітковими або торф’яними нотками, солодкуватий аромат благородного віскі залишаться за межами ваших смакових рецепторів.

Щоб не обпалити гортань і більш глибоко відчути особливості напою, доведеться пити його в розбавленому вигляді. Найкраще змішати міцний віскі з водою, щоб не втратити яскравість смаку. Якщо вам хочеться чистого віскі, вибирайте фортеця алкоголю в межах 40-43% про. Краще звернути більш пильну увагу на якість напою, ніж на вміст у ньому спирту.

Віскі – глибокий напій для справжніх цінителів, напій, який потрібно відчути. Саме тому необхідно знати, скільки градусів в тому чи іншому вигляді віскі, щоб підібрати для себе найбільш підходящий варіант. Спробувавши кілька сортів з різною міцністю, ви обов’язково знайдете той, що стане для вас справжнім фаворитом.

Залишити коментар