Скільки фарш зберігається в холодильнику і морозильній камері

Котлети, тефтелі, пельмені, макарони по-флотськи — це лише мала дещиця страв домашньої кухні, головну роль в яких грає м’ясна начинка. Не всі господині володіють життєво важливою інформацією про те, скільки фарш зберігається в холодильнику, і які основні правила його заморожування. А тим часом ці знання здатні захистити сім’ю від отруєння та інших проблем зі здоров’ям, якими загрожує вживання в їжу прострочених продуктів.

Будь-яка господиня прагне оптимізувати процес приготування їжі. А тому нерідко запасається продуктами запас. Приблизно так відбувається і з подрібненим м’ясом. З придбаних 2 кг частина йде на приготування котлет, ще частина — на фаршировку перцю, а залишок відправляється в холодильник або морозильну камеру — до наступного разу.

Щоб грамотно розрахувати термін зберігання фаршу в холодильнику, потрібно врахувати ступінь його свіжості, що входять до складу м’ясної начинки додаткові продукти, а також стан, в якому фарш був принесений з магазину (заморожений або свіжий).

Лайфхак: ви ніколи не заплутаєтеся в термінах зберігання, якщо перед відправкою продукту в холодильну камеру наклеїти на нього стікер із зазначенням дати і навіть часу.

Не м’ясом єдиним

Фарш — це напівфабрикат, який виходить в результаті подрібнення конкретного продукту в блендері або м’ясорубці. Його головним інгредієнтом може бути не тільки м’ясо.

Таким чином, виділяють наступні типи цього продукту:

 • м’ясний;
 • рибний;
 • овочевий;
 • грибний.

Однак найчастіше під словом «фарш» мається на увазі саме подрібнене м’ясо (або риба), в яке додали подрібнений цибулю і спеції. Калорійність і поживність найбільш поширених видів м’ясної начинки представлена в таблиці нижче.

Таблиця — Калорійність різних видів м’ясного фаршу

Тип фаршу Калорійність, кКал/100 г
Свинячий 263
Свинячий з додаванням сала 410
З баранини 282
Курячий 143
Яловичий 254
Асорті (свинина, яловичина) 259

Якщо судити за енергетичною цінністю та вмістом білка, грибний фарш (350 кКал/100г) цілком може змагатися з м’ясним. Рибний містить всього близько 70 кКал/100 г, а овочевий — від 40 до 100 кКал/100 г, в залежності від того, чи є у складі бобові.

Скільки фарш зберігається в холодильнику: охолоджений…

Відповідь на питання, скільки зберігається сирий фарш в холодильнику, безпосередньо залежить від головного інгредієнта подрібненої суміші. Холодильник передбачає короткострокове зберігання продукту при температурі 4°C протягом декількох днів за умови, що начинка правильно приготовлена.

Таблиця — Норми зберігання різних типів фаршу для торговельних підприємств

Тип фаршу Температура зберігання Максимальний термін зберігання
м’ясний 4-6°C 12 годин
рибний 6 годин
грибний 24 години
овочевий 24 години

На практиці свіжоприготований свинячий, яловичий, индюшиный і курячий фарші в холодильнику цілком може зберігатися близько двох діб і бути використаний без побоювання за здоров’я. Якщо протягом 48 годин не плануєте використовувати цей продукт для приготування їжі, краще відправити його на зберігання в морозильну камеру.

Зверніть увагу, що м’ясної, грибний та овочевий фарш потрібно зберігати при температурі 4-6°C нульовий камері. Це відсік, який розташовується безпосередньо під морозилкою в двокамерних холодильниках.

… і розморожений

Грамотна розморожування — це розморожування продукту на нижній полиці холодильника. Проте в побутових умовах господині найчастіше розморожують подрібнене м’ясо в мікрохвильовій печі. При розморожуванні грибного і овочевого фаршу виділяється багато води. Тому відразу після процедури ці продукти необхідно зцідити, позбувшись від зайвої вологи, і відправити на сковороду або в духовку.

Відповідь на запитання, скільки може лежати розморожений фарш в холодильнику, практично нічим не відрізняється від строків зберігання охолодженого продукту:

 • м’ясні напівфабрикати — 12 годин;
 • подрібнена риба — 6 годин;
 • фарш з овочів і грибів — 24 години.

Одного разу розморожений продукт заморожувати повторно не варто. Якщо проігноруєте це правило, будьте готові до того, що смак подрібненого м’яса буде вже не таким яскраво вираженим, а корисних властивостей в готовому блюді залишиться істотно менше. До того ж у повторно замороженому продукті високий ризик розмноження бактерій.

Вибираємо напівфабрикат в магазині…

Купувати м’ясні напівфабрикати у неперевірених продавців категорично не варто. Така покупка може обернутися кишковою інфекцією або отруєнням. А ще в цьому випадку ви можете заплатити не за реальну вагу товару, а за лід, яким щільно покриті крильця і стегна. Упаковане подрібнене м’ясо має стікер або етикетку, на якій вказана дата розфасовки та термін зберігання. Зверніть увагу при виборі ще на чотири моменти.

 1. Колір. Найбільш поширені види фаршу повинні мати наступні кольори: курячий повинен бути світло-рожевим, свіжий свинячий має червонуватий колір, а яловичий — темно-червоний. Контакт з повітрям змінює колір свіжої м’ясної начинки, роблячи його більш темним. Не варто лякатися цього явища, яке легко пояснити знаннями шкільного курсу хімії. А ось сірим свіжий, охолоджений фарш не буває ні за яких обставин.
 2. Консистенція. Суміш подрібненого м’яса повинна бути однорідною і досить щільною. Вкраплення сірого кольору неприпустимі. Єдине, що може мати місце, — це вкраплення білого кольору, що вказують на наявність сала в м’ясній начинці.
 3. Запах. Понюхавши фарш, покупець повинен відчути запах свіжого м’яса і нічого більше. У магазинах і супермаркетах цей продукт не повинен продаватися з цибулею, часником або з вже доданими спеціями. Яскраво виражений аромат приправ може говорити лише про одне: вам намагаються продати в кращому випадку несвіжий, а в гіршому — зіпсований фарш.
 4. Добавки. Варто уважно вивчити етикетку або стікер. Подрібнене м’ясо повинно бути позбавлена усіляких добавок, включаючи соєвий білок і сою. Продукт з добавками не призначений для тривалого зберігання. Він годиться лише для максимально швидкого (протягом кількох годин) вживання в їжу.

Термін зберігання фаршу при кімнатній температурі не повинен перевищувати двох годин. Порушення цього правила може стати причиною псування продукту.

… і готуємо в домашніх умовах: 3 правила

Якщо маєте намір приготувати подрібнене м’ясо про запас самостійно, дотримуйтесь трьом правилам.

 1. Видаляємо вологу. Перед перемолкой м’ясо необхідно промокнути паперовими серветками. Видаливши з його поверхні воду, можна максимально продовжити термін зберігання напівфабрикату.
 2. Виключаємо добавки. Не потрібно додавати цибулю та інші овочі. Будь-які добавки повинні потрапляти у подрібнене м’ясо безпосередньо перед приготуванням.
 3. Не перчимо і не солимо. Ці приправи роблять м’ясні волокна занадто жорсткими. Як і у випадку зі спеціями, сіль і перець слід додавати безпосередньо перед приготуванням кінцевого страви.

Подрібнена м’ясна начинка, що має «кисельную» консистенцію і прилипающая до рук у процесі готування їжі — свідчення того, що її готували в дуже теплому приміщенні. Висока температура негативно позначається на структурі м’яса, тому від такого продукту краще відмовитися.

У чому покласти

Ідеальною посудом для короткострокового зберігання подрібненого м’яса є скляний контейнер з кришкою. Скло не вступає в хімічну реакцію з містяться в продукті речовинами і не вбирає запах фаршу.

Багатьох цікавить питання, чи можна зберігати фарш в холодильнику в пакеті, тому що саме цей вид упаковки є найбільш поширеним в супермаркетах і магазинах. Враховуючи той факт, що короткострокове зберігання обговорюваного продукту не перевищує 12 годин, використання поліетиленових пакетів є цілком допустимим.

Строки зберігання в морозильній камері

Продовжити термін зберігання рибного і м’ясного фаршу можна, відправивши ці продукти не в холодильник, а в морозильну камеру. У таблиці вказано, як довго можна зберігати фарш в морозилці, щоб не зіпсувати продукт і не постраждати від його вживання в їжу.

Таблиця — Строки зберігання різних типів фаршу в морозильній камері

Тип фаршу Температура зберігання Максимальний термін зберігання
м’ясний -18°C 3 місяці
рибний 3 місяці
грибний не рекомендується заморожувати
овочевий не рекомендується заморожувати

Подрібнені гриби і овочі зберігати в морозилці не рекомендується. При розморожуванні цих типів начинки виділяється занадто багато вологи. До того ж перемелені в пюре овочі при заморожуванні втрачають багато вітамінів. Вплив низькими температурами погано позначається на щільності овочів і грибів.

М’ясна начинка не любить зайвого контакту. Розминаючи її, перетираючи та перемелюючи кілька разів, ви істотно змінити її структуру. А це абсолютно не припустимо. Контакт людини з подрібненим м’ясом повинен бути мінімальним.

Походящая упаковка: 3 варіанти

Тривале зберігання подрібненого м’яса вимагає відповідної упаковки. Наступні три варіанти є оптимальним рішенням.

 1. Пакети з застібкою zip-lock. Такі пакети дозволяють правильно зберігати м’ясний фарш в морозилці, не допускаючи поширення специфічного м’ясного запаху на інші зберігаються в камері продукти.
 2. «Рідна» упаковка. Можна використовувати для зберігання заводську упаковку. Наприклад, пластикові контейнери, надійно запечатані поліетиленовою плівкою, або цільну упаковку з поліетилену. Тому не розбирайте і не пошкодьте упаковку магазинного продукту, якщо мають намір відправити його на тривале зберігання в морозильну камеру.
 3. Пластиковий контейнер. Варто вибрати так званий безконтактний пластик, який не вступає в реакцію з містяться в ньому продуктами. Контейнер повинен бути оснащений вакуумною кришкою.

Якщо ви придбали цілісний шматок м’яса для приготування фаршу, але в найближчі дні готувати напівфабрикати не мають наміру, не переробляйте продукт відразу. Набагато мудріше буде відправити його в морозилку. Максимальний термін зберігання фаршу в морозилці — три місяці, а цілісний шматок м’яса можна зберігати там цілий рік.

Кишкова паличка, лістеріоз, сальмонельоз та стафілококове харчове отруєння — це лише початок величезного списку хвороб, причиною виникнення яких може стати вживання в їжу зіпсованого м’яса. Знаючи термін зберігання фаршу в холодильнику, і яка упаковка є для цього допустимої, допоможе убезпечити себе і свою сім’ю від серйозних проблем зі здоров’ям. А ще дозволить завжди мати під рукою запас якісного замороженого подрібненого м’яса.

Залишити коментар