Скільки цуценят може бути в посліді

Коли сімейства належить поповнитися ще одним членом, в «бойову» готовність приходять усі: бабусі і дідусі, платні гінекологи і знайомі акушери. У наших же собак є лише ми, а, значить, саме на нас лягає вся відповідальність за їх успішне дозвіл від тягаря.

І якщо вам вперше в житті належить виконати обов’язки повивальної бабки для своєї лающей улюблениці, потрібно грунтовно підготуватися, і почати з азів.

Скільки є часу на підготовку?

Найперший питання, який починає мучити молодого собаківника відразу після злучки його вихованки з офіційним або випадковим претендентом на батьківство, це через скільки місяців зазвичай народжують собаки.

В ідеалі виношування триває 63 дні, тоді як на ділі все йде трохи інакше.

Наприклад, якщо собака вагітна великою кількістю плодів, то на світ вони з’являться дещо раніше, ніж їхні нечисленні побратими.

Виходить, що якщо робити поправки на породу, вік, ріст і аналогічні параметри «батька», кількість цуценят і їх розміри, відповідь на те, скільки доведеться чекати пологів, буде перебувати в межах від 56 до 72 діб.

Звертатися в клініку?

Новачків у цій справі повинен заспокоїти той факт, що кожна собака має генетичну пам’ять, а, значить, якщо вона повністю здорова, то цілком здатна народити і без вашої участі. В іншому ж тільки вам вирішувати, чи будете ви самі приймати цуценят, або покладіть цю обов’язок на плечі зооакушера.

Присутність останнього актуально, якщо:

  • Ви надмірно вразливі, бридливі або полохливі;
  • У тварини невірно формування таз або є серцеві патології;
  • Вихованки належить народити шість і більше малюків, що з’ясовується за допомогою УЗД;
  • Чекають пологи у собак мініатюрних порід або метисів з такими;
  • У улюблениці вже було кесарів розтин.

Як дізнатися, що дітки на порозі?

Щоб народження щенят не стало для вас сюрпризом, потрібно навчитися відзначати зміни в її поведінці.

Наприклад, у собаки зазначаються:

  • Білуваті виділення, що є ознакою відходження слизової пробки. Зазвичай вони помітні після сну або сечовипускання;
  • Набряклі молочні залози, при натисканні на які з’являється молозиво;
  • Зниження температури тіла на градус. Причому нормальна температура повернеться тільки коли тварина розродиться;
  • Хвилювання. Вихованця може почати «копати» підлоги, облизувати свої статеві органи, жалісливо заглядати в очі своїм господарям;
  • За 3-5 годин до пологів вагітна дає зрозуміти про наближення події різкою зміною настрою на хороший. М’язи її тіла розслабляються, у кров викидаються великі дози гормонів, і організм готується до майбутнього випробування.

Як зрозуміти, що ваша собака народжує?

Ви точно не пропустіть цей момент, оскільки вона облюбує собі зручне місце, вляжеться і почне тихенько скиглити. Будуть заміни скорочення її черевної порожнини, а з статевих органів буде витікати сукровиця і навколоплідна рідина. Якщо розродження затягується і тварина явно хоче їсти, годувати її допускається тільки бульйоном або свіжим молоком.

Пологи: що та як?

Що ж робити господарю, коли його собака народжує?

Основна його робота – втрутитися в процес тільки тоді, коли дійсно потрібна допомога.

Приміром, цуценята з’являються на світло в плівці, через яку вони не можуть дихати. Якщо улюблениця сама її не розриває, беріть оцю обов’язок на себе, і сміливо рвіть навколоплідний міхур. Пам’ятайте, що в цьому випадку абсолютно не можна зволікати, інакше звір просто задихнеться.

У тому випадку, коли вихованка народила малят, дихають ротом або і зовсім не роблять вдихів, без міхура, але забруднені кров’ю або зеленим слизом, потрібно терміново відсмоктати з їх ротиком всю непотрібну рідину, даючи кисню можливість потрапити в маленькі легені.

Рада не втручатися стосується і потреби розірвати пуповину. Якщо сука народжує не вперше, вона сама зорієнтується в ситуації. Але у круглоголових порід це не виходить зробити в силу анатомічних особливостей будови морди. Їм-то і потрібна ваша допомога в розрив пуповини. Причому її потрібно буде саме рвати, імітуючи відгризання її матір’ю, а не різати, оскільки це може спровокувати кровотечу.

Якщо довелося скористатися ножицями, або лезом, місце зрізу обов’язково перев’язують ниткою, вимоченої в медичному спирті. І ще: не давайте дітям повзати з необорванной пуповиною, інакше вони ризикують заробити пупкову грижу.

Післяпологовий догляд

Після дозволу від тягаря створіть всі умови для того, щоб сука могла відпочити, але не залишайте його надовго одну з цуценятами. Намагайтеся не демонструвати потомство і їх мати чужим людям, інакше спровокуєте стресову ситуацію, а чим вона закінчиться – не відомо. Є випадки, коли під суками знаходили мертвих роздавлених малюків, чи вони їх просто з’їдали.

Обов’язково оглядайте собаку на предмет післяпологових виділень. Вони не повинні мати гнильного запаху або зеленуватого забарвлення. Всі ці симптоми є тривожними звоночкам і приводами термінового звернення до ветеринара. Про матковій кровотечі свідчить рясне і безперервне виділення червоної крові.

Тепер про те, чим годувати тільки що народила собаку. У проміжках між появою цуценят на світло і одразу після відходження посліду тварині потрібно давати підігрітою молоко з домішкою глюкози. Слідкуйте за тим, щоб народила псинку не спіткало зневоднення, а з метою стабілізації діяльності системи травлення та запобігання проносу можете дати їй активоване вугілля. Намагайтеся не використовувати сильні препарати, інакше вони з молоком потраплять в організм цуценят.

Що робити, якщо цілком здорова собака народила тільки мертвих цуценят?

Фахівці радять віддати послід на експертизу, щоб з’ясувати причину їх смерті, а мати посадити на дієту. Остання не повинна захворіти на мастит, тому її не варто давати багато рідини, бульйонів, молока та його похідних. Якщо молочні залози все ж огрубіли і стали гарячими, спробуйте робити компреси з камфорним і рослинною олією, не забуваючи про необхідність запросити ветеринара.

Скількох «спадкоємців» потрібно буде влаштовувати?

Скільки цуценят може народити саме ваша собака?

Краще це питання задати ветеринара-узисту, хоча можна орієнтуватися на середньостатистичні дані. Приміром, доги, далматинці та інші великі породи виробляють на світ 7-10 примірників собі подібних, тоді як карликові тварини зможуть народити лише 2-4 малюка. Ще досвідчені собаківники переконані, що ті суки, які народжують вперше, або знаходяться в похилому віці, дають менший послід, ніж диктують стандарти породи.

Як ви думаєте, скільки разів на рік доведеться переживати все, що описано вище? Насправді, скільки раз на рік народжує його собака, повністю залежить від господаря. Він повинен контролювати кількість спаровувань, і не давати організму тварини виснажуватися від постійної вагітності.

Тепер ви знаєте, як народжують наші з вами собаки, і у вас є кілька місяців на вивчення майбутнього справи.

Не нехтуйте досвідом досвідчених собаківників, не бійтеся питати поради або допомоги, переглядайте відеоролики і морально готуйтеся. Пам’ятайте, ви – єдиний, кому вірить ваша вихованця, і на чию допомогу вона може розраховувати.

Залишити коментар