Сироп від кашлю аскорил: інструкція із застосування для дітей, відгуки

Підібрати ефективне, але не завдавати удару по організму ліки для самих маленьких непросто, тим більше, що сюди ще додається питання форм-фактора. Таблетку новонародженому і дворічному малюкові не дати, адже він не може проковтнути її, вдавитися, або замість розсмоктування – розгризти. Крім того, для дітей гостро стоїть і питання смаку.

З цієї причини в педіатрії користуються популярністю медикаменти у форматі сиропів, особливо якщо мова заходить про препарати від кашлю. Одним з таких є «Аскорил». Наскільки він результативний і як сприймається дитячим організмом?

Від якого кашлю допомагає Аскорил?

Даний лікарський засіб належить категорії бронхолітиків, тобто препаратів, які допомагають зняти спазм в бронхах за рахунок їх розширення, але не впливають на його першопричину. Таким чином, Аскорил – засіб симптоматичне, має допоміжну функцію, і бути основою терапевтичної схеми не може, оскільки не впливає на осередок захворювання.

У складі сиропу від кашлю Аскорил містяться:

 • Бромгексин – муколитик (або секретолитик), тобто речовина, що змінює склад слизу, що накопичується в бронхах, а також допомагає краще відхаркуванню. В дуже малій мірі воно дає протикашельний ефект. Добре комбінується з бронходилататорамі. Використовується майже при всіх захворюваннях бронхо-легеневої системи.
 • Гвайфенезин – речовина, яка викликає питання у більшості, оскільки серед його властивостей переважеє протитривожну. Переважно воно використовується для лікування нервової системи, а також для зняття головного болю. Проте певною дозуванні воно також здатне впливати на в’язкість мокротиння, розріджує її, що і стало причиною появи гвайфенезину у препаратах, орієнтованих на лікування кашлю. Походження повністю натуральне.
 • Сальбутамол – дана речовина відповідає за той самий бронхорозширюючий ефект, який чинить Аскорил, і активно застосовується в препаратах, які виписують для лікування астми, оскільки дуже швидко купірує її прояви. Також активізує відхід мокроти, тому ефективний і при хронічному бронхіті.
 • Ментол – речовину натурального походження, що надає легкий анестезуючий ефект. Є слабким антисептиком. Безпосередньо в цьому сиропі використовується для посилення бронхорасширяющего дії (оскільки добре знімає будь-які спазми) і для полегшення стану при сильному кашлі за рахунок заспокоєння подразненої слизової.

Таким чином, Аскорил – препарат комбінований: крім вже вказаної властивості знімати бронхоспазм він може допомогти і виведення мокротиння з легких, зниженні її в’язкості. Якщо ж Вас цікавить, від якого кашлю сироп Аскорил може бути призначений, то фахівці запевняють – різниці немає: засіб однаково ефективно і при сухому і у вологому. У випадку останнього воно допоможе швидше позбутися організму від надлишку слизу. Сухий кашель Аскорил в короткі терміни переводить у вологий, що необхідно для якісного лікування.

Загальні характеристики сиропу Аскорил

Прозора рідина, що має яскраво виражений помаранчевий відтінок і аромат – ключові «розпізнавальні знаки» цього лікарського засобу. Смак теж специфічний, але навіть у маленьких дітей відторгнення він не викликає, тому переважно використовується без розведення у воді. Зі слів лікарів, флакони об’ємом 100 мл більш ніж достатньо на повноцінний терапевтичний курс. З урахуванням його вартості (300-400 р.), це не самий дорогий препарат від кашлю.

Ефект від прийому, особливо у дітей, спостерігається через півгодини, тривалість його не більше 8-ми ч., тому прийом повинен бути неодноразовим.

 • Основними показаннями до застосування сиропу Аскорил лікарі називають практично будь-які захворювання бронхо-легеневої системи, що супроводжуються кашлем, при якому утруднене (або зовсім не спостерігається) відходження мокротиння. Характер захворювання (інфекційний, бактеріальний і т. д.) не враховується – є сенс в прийомі препарату навіть при кашлі, який спровокований видиханням будівельного пилу.

При цьому дане лекарственнее засіб небажано використовувати під час вагітності, оскільки сальбутамол може чинити вплив на тонус матки, а годуючим матерям потрібно відлучити дитину від грудей на час лікування і продовжити годувати можна тільки через 2 дні після того, як курс буде закінчено. Додатково лікарі радять проявити обережність гіпертонікам і особам, у яких спостерігаються проблеми в роботі серця. Діабетикам, пацієнтам з тиретоксикозом, глаукомою та пошкодженнями слизової шлунка потрібно утриматися від цього ліки.

Інструкція по застосуванню сиропу Аскорил у дітей

У педіатрії даний препарат цінується за м’який вплив на організм дитини і відсутність довгого переліку побічних ефектів. Частково натуральний склад дозволяє звести до мінімуму небажані реакції, а зручний форм-фактор (рідина) робить вживання сиропу приємним малюкові. Однак що стосується дозування, її розрахунок все ж бажано довірити лікаря, особливо якщо планується лікування кашлю у немовляти або дитини, яка має дуже чутливим організмом. Малюкам до року це ліки виписує лікар, тому дозування в інструкції для них не вказується.

У решти ж картина наступна:

 • Однорічним дітям і старше можна за день випити до 15 мл сиропу Аскорил, але цей обсяг бажано поділити на 3 рази, а не дати однією порцією.
 • Дитині старше 6-ти років можна збільшити дозу до 30 мл (обсяг на добу), теж розбивши її на 3 рази, але при високій чутливості організму починають з тих же 5 мл на прийом.
 • Школяреві від 12-ти років і вище дають по 10 мл, оскільки менші дози ефекту не надають. За добу також бажано випивати не більше 30 мл. Однак у разі тяжких захворювань лікар може порекомендувати збільшити разову дозу до 20 мл, а добову, відповідно, до 60 мл

Курс лікування сиропом Аскорил переважно становить 5 днів, а максимально – тиждень. Для зняття симптомів та виведення мокротиння цього досить, а якщо за вказаний термін Ви не отримали бажаного ефекту, далі теж позитивної динаміки очікувати не слід.

 • Прийом Аскорила проводиться після їжі, щоб не дратувати шлунок. Запивати можна тільки чистою водою.

Єдине застереження, яке лікарі дають до всіх муколитикам – не поєднувати їх з кодеиновыми препаратами, а також блокаторами відхаркувальної реакції: тобто Ви або прагнете вивести мокротиння, або хочете припинити напади кашлю. Крім того, не варто пити Аскорил одночасно з антибіотиками, оскільки останні будуть накопичуватися.

Сироп від кашлю Аскорил для дітей: відгуки

У цього лікарського засобу немає такої популярності, як, наприклад, у Бромгексину, тому знайти коментарі від тих, хто пробував застосовувати у лікуванні дитячого кашлю, важко. Тим не менш, ті рідкісні відгуки, що зустрічається у відкритих джерелах, носять позитивний забарвлення.

 • Тетяна: щодо кашлю Аскорил працює дуже добре – дочка (9 років) під час грипу 2 дні не спала майже, тому що мучили сильні напади кашлю. Впоралися з проблемою за 3-е доби, додаткових погіршень самопочуття не було. Але, наприклад, при ангіні він на саму хворобу нам не вплинув – кашель також прибрав, а лікувалися після ми ще тиждень.
 • Ірина: Лікувалися з сином (2,5 року) Аскорилом при ларингіті за вказівкою ЛОРа. Дитина лікування переніс добре, потім повторювали кілька разів, коли пішли в садок, щомісяця приносили чергову застуду. Ефект вже у перший день є, але зазвичай потрібен курс дня на 4, щоб надійно.

Лікарі високо оцінюють даний препарат у лікуванні дитячого кашлю, а також при впливі на хронічний бронхіт, але нагадують, що за комбінованого складу бажано не практикувати самолікування з Аскорилом і починати терапію з мінімальних доз.

Залишити коментар